X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - duben '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadné odhlášení nebo např. přihlášení do diskusní konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na http://www.cadstudio.cz/email/x-news0404.htm

Xanadu s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a Select Partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Xanadu - TOP dealer Autodesk 2003
V Novém Městě na Moravě proběhlo vyhlášení nejlepších partnerů společnosti Autodesk za rok 2003, hodnocené za celý česko-slovenský trh. Firma Xanadu obsadila celkově první místo jako největší partner Autodesku v tomto regionu a získala titul "TOP Dealer Autodesk za rok 2003". Zároveň byla firma Xanadu oceněna i v jednotlivých kategoriích za prodeje v oblastech MCAD, AEC a GIS.
Titul Autodesk TOP Dealer tak Xanadu získává již podesáté v řadě.

Firma Xanadu získala statut Autodesk Systems Center pro oblast MCAD (strojírenství), AEC (stavebnictví, architektura, vizualizace), Revit (BIM), GIS (mapování, včetně akreditace pro MapGuide).
Xanadu je v současné době jedinou firmou v ČR a SR vlastnící tento nejvyšší partnerský statut firmy Autodesk pro všechna oborová řešení Autodesku.

Subscription promo
AutoCAD 2005 CZ (či Map 2005, Land Desktop 2005 ad.) si můžete zajistit již dnes. Do uvedení odpovídajícího produktu verze 2005 nyní získáváte Subscription v ceně (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2005) při nákupu plné komerční verze nebo "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) daného CAD produktu řady 2004 (neplatí pro LT).
Tato akce sice neplatí na prosté upgrade produktů, ale dnešní upgrade na verzi 2004 plus cena Subscription je dnes levnější než bude cena upgrade na verzi 2005.
Viz další informace

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 15.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i).

ČKA Sleva až 25% pro členy ČKA
Ještě do 30.4.2004 platí mimořádná sleva až -25% na stavební aplikace Autodesk a systém iPROJECT platná pro členy České komory architektů. Akce platí pro AutoCAD, Architectural Desktop, Revit, iPROJECT a upgrade na tyto aplikace.
Viz podrobnější informace o slevě ČKA

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2005 Uveden AutoCAD 2005 a AutoCAD LT 2005
Pod heslem "Tvorba - Správa - Sdílení" byla uvedená nové verze AutoCADu. AutoCAD 2005 se vedle řady nových a vylepšených kreslicích a editačních funkcí nyní více zaměřuje na způsob vytváření projekční či konstrukční dokumentace a na snazší manipulaci a správu celého projektu. K nejdůležitějším novinkám patří: koncepce sady výkresových listů (se společnou správou, publikováním, archivací, číslováním, propojením), tabulka jako nový typ entity, textová pole s automatickou aktualizací hodnot, zjednodušené vykreslování, načítání DWF připomínek, nový správce hladin s hierarchií a filtrováním, vylepšení textu, šraf, funkce pořadí a mnoho dalších.
Anglická verze AutoCADu 2005 a LT byla uvedena 22.března, lokalizaci české verze dokončujeme a bude v prodeji koncem května.
Vedle AutoCADu a LT 2005 jsou v prvním pololetí tohoto roku uváděny i související produkty řady 2005 - Autodesk Architectural Desktop 2005, Autodesk VIZ 2005, Raster Design 2005, Autodesk Map 3D 2005, Land Desktop 2005, Civil Design 2005, Survey 2005 a Building Systems 2005.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek)

Chcete se seznámit s novými produkty řady 2005? Navštivte seminář firmy Xanadu věnovaný představení produktů Autodesk řady 2005
18.5.2004 - Č. Budějovice - viz Semináře

DWF Composer Autodesk DWF Composer
DWF Composer je nová aplikace usnadňující týmovou spolupráci během procesů projektování a konstruování. DWF Composer umožňuje efektivní elektronickou výměnu CAD dat, jejich prohlížení, revize, tisk, připomínkování a poznámkování - vše s využitím úsporného publikačního formátu DWF. Připomínky členů týmu lze přímo načíst do CAD aplikací rodiny AutoCAD 2005, kde lze spravovat sady připomínek, jejich stav a historii.
DWF Composer bude k dispozici koncem dubna 2004 za cenu cca 3.200,-Kč.
Viz též DWF publikování

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Jak bylo oznámeno při akvizici aktiv společnosti MechSoft Autodeskem, budou technologie MechSoft postupně integrovány do 3D produktů Autodesk Inventor Series a Autodesk Inventor Professional. Jaký je plán této integrace a co to znamená pro stávající či potenciální uživatele aplikací MechSoft?
Čtěte na stránce MechSoft
Možnost nákupu produktů MechSoft skončí již v příštím týdnu. V případě MechSoft pro Inventor nezapomeňte upgradovat na verzi 8, která bude fungovat i v Inventoru 9.

Autodesk Inventor 8 Sleva 20%-30% na Autodesk Inventor 8
V rámci uvedení českých verzí Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 poskytuje firma Xanadu slevu 20% na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 (se Subscription), a na upgrade z AutoCADu, AutoCADu Mechanical a Mechanical Desktopu na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8.
Pokud upgradujete vaši aplikaci (AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop) na Autodesk Inventor Series, můžete využít 30% slevy na nákup další, nové licence Autodesk Inventoru (se Subscription).

Pozor, od 23.7.2004 pravděpodobně dojde ke zvýšení ceny Autodesk Inventoru Professional, a to o cca 25% (i tak však AIP zůstane o cca 15% levnější než v ostatních zemích EU).
K 15.10.2004 dojde k ukončení podpory Inventoru 5 a přestanou být nabízeny upgrade z této verze Inventoru.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Uveden MITCalc 1.1
Uvedena nová verze aplikace MITCalc pro strojírenské výpočty a vazbu na CAD. Verze 1.1 přináší nové výpočty tolerancí, vzpěr, nalisovaných a svěrných spojení hřídelí, s podporu AutoCADu 2005 a opravou sešitů v Excelu 97.
Viz MITCalc

Prohlédněte si příklady úspěšných nasazení Autodesk Inventoru v různých průmyslových oborech:
Viz http://inventordesigngallery.autodesk.com

Stáhněte si plakát Autodesk Inventoru pro vaši kancelář (formát A1):
Inventor-A1-Poster (PDF, 2.3MB)

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

ADT 2005 Uveden Autodesk Architectural Desktop 2005
V prodeji je nová verze nástroje pro projektanty a architekty - Architectural Desktop 2005. Verze 2005 je postavena na jádru AutoCADu 2005 a přináší řadu novinek pro produktivnější vytváření projekční dokumentace, správu projektů a vizualizace. Nejdůležitější nové funkce v programu Autodesk Architectural Desktop verze 2005 a nové zdroje AEC dat najdete na stránce Architectural Desktop.
ADT 2005 nyní můžete získat zdarma při nákupu ADT 2004 - viz Promo akce.

Raster Design 2005 Uveden Autodesk Raster Design 2005
Nová verze rastrové nadstavby AutoCADu - Autodesk Raster Design 2005 - přináší mj. podporu dalších formátů souborů (DEM, DOQ, JPEG2000, 16bit GeoTiff), podporu satelitních snímků (LandSat, Ikonos) a lepší práci s barevnými odstíny. Raster Design umožňuje zpracování rastrových obrázků v prostředí AutoCADu a na AutoCADu založených aplikací. S rastrovými 'objekty' (čára, kružnice, text uchopení) můžete pracovat podobně jako s běžnými entitami výkresu.
Viz Autodesk Raster Design 2005

Nový Autodesk Revit 6.1
Aplikace pro projektování a dokumentaci staveb (BIM) - Autodesk Revit - byla aktualizována na verzi 6.1. Revit verze 6.1 přináší vylepšení v oblasti konstrukcí, modelování zakřivených objektů, zrychlení kótování, parametrické řízení families, ad. Aktualizace na verzi 6.1 je zdarma pro držitele Subscription.
K programu Autodesk Revit jsou nyní kromě českých "families" k dispozici dvě nové české příručky v elektronické (PDF) verzi - "Úvod do aplikace" a "Autodesk Revit Tutorial" (cvičebnice).
Podrobnější informace viz Autodesk Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR.

VIZ 2005 Co bude nového v Autodesk VIZ 2005?
Nová verze vizualizační aplikace Autodesk VIZ 2005 vychází z 3ds max 6 a obsahuje většinu jeho nových funkcí. Nabízí vylepšené modelovací nástroje, integrovaný Mental ray renderer, správce hladin, architektonické materiály (jako VIZ Render), kompatibilitu s AutoCADem a Architectural Desktopem verzí 2004 a 2005.
Viz Autodesk VIZ

Autodesk Revit, Architectural Desktop i AutoCAD můžete - již jen do 30.4. - získat se slevou až 25% - sleva platí pro členy České komory architektů.
Viz další informace

Nová extension pro 3ds max 6
Discreet připravuje novou Extension pro animační program 3ds max 6. File Link Extension bude obsahovat selektivní načítání aktualizovaných částí výkresů AutoCADu či Architectural Desktopu (podporovány jsou i verze 2004 a 2005), lepší načítání CAD scény (měřítko, xrefy...), auto-extrude, podporu ObjectARX objektů, podporu rastrových objektů i axonometrických pohledů v DWG a další novinky. Extension bude k dispozici od dubna pro držitele předplatného.
Viz 3ds max

Discreet podporuje 3D mobilní hry
Firma Discreet (divize Autodesku) ohlásila podporu nejnovějšího formátu pro mobilní 3D hry - JSR-184(M3G) a podporu nového herního zařízení Sony - PSP. Discreet doplní podporu těchto specifikací jako export z programu 3ds max, světově nejrozšířenějšího nástroje pro vývoj počítačových her.
Viz bližší informace

Discreet Demo reel
Prohlédněte si ukázková videa firmy Discreet z výstavy NAB 2003, využívající produkty firmy Discreet pro animace, filmové efekty a video-processsing.
Viz Discreet

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Map 2005 Uveden Autodesk Map 3D 2005
Kromě plné sady nových funkcí přicházejících z AutoCADu 2005 přináší Autodesk Map 3D 2005 (nové jméno aplikace Autodesk Map) řadu novinek především v oblasti možností tematického mapování a analýzy 3D dat. Podporuje správu databází bodů, dynamické modelování terénu, automatické změny zobrazení při změně zoomu, podporu nových funkcí Oracle a dalších grafických formátů (mj. VML, E00, DGN V8...). Snížena byla cena Mapu. Další nové funkce v programu Autodesk Map 3D 2005 najdete na stránce Xanadu - GIS.
Map 3D 2005 nyní můžete získat zdarma i při nákupu Mapu 2004 - viz Promo akce.

Map Series končí
Prodej produktu Map Series (bundle Map + Raster Design + Envision) bude ukončen 19.4.2004. Stávající uživatelé a držitelé subscription mohou upgradovat na vyšší verze jednotlivých produktů tohoto bundle.

MapGuide 6.5 Uveden Autodesk MapGuide 6.5
Autodesk uvedl novou verzi klient-server GIS/FM aplikace MapGuide. Verze 6.5 přináší podporu nových zdrojů dat, publikování z- i do formátu DWF, vazbu na Map 3D 2005, vylepšený Java viewer a podporu Oracle 10g. MapGuide 6.5 je navíc rychlejší a snazší pro používání. Verze 6.5 zavádí nové možnosti licencování už od jednoho uživatele i licence "per-CPU".
MapGuide je nyní levnější, jednouživatelská licence stojí pouhých cca 26.000,-Kč. Představuje tak velmi zajímavou možnost publikování a prezentace mapových a GIS dat pro uživatele Autodesk Mapu a Land Desktopu.
Viz MapGuide

Autodesk Pre-Plan je aplikace pro tvorbu výkresové dokumentace pro záchranáře, hasiče, havarijní týmy a civilní ochranu. Aplikace umožňuje zpracovat výkresy budov ve formátech DWG, DGN a Shape, umí je zjednodušit, zpřehlednit a opatřit bezpečnostními symboly - pomáhá tak urychlit orientaci záchranných týmů v budovách. Pre-Plan je dodáván pouze v USA.
Viz Pre-Plan

Cyco AutoManager podporuje aplikace řady AutoCAD 2005. Rozšířená aplikace pro správu technických dokumentů holandské firmy Cyco nyní podporuje i Autodesk produkty řady 2005.
Viz AutoManager

HP produkty, novinky, akce

HP Service Point
Společnost Xanadu s.r.o. se stala členem programu HP Service Point (sběrné místo oprav). Service Point je program Hewlett Packard, který pomocí systému SPOW zajišťuje vyřizování záručních a pozáručních oprav vadných zařízení HP, a to maximálně do 10 dnů. Tento program naší společnosti umožňuje pro naše zákazníky efektivněji zajišťovat servisní opravy zařízení HP. HP Service Point Xanadu je umístěn na pobočkách Praha, Pardubice a Ostrava.
viz HP Service Point

www.hpdesignjet.cz Aktualizace kalkulátoru nákladů na tisk
Aplikace pro interaktivní výpočet nákladů na tisk na velkoformátových tiskárnách HP DesignJet (viz odkaz "cena výtisku" na www.hpdesignjet.cz) byla aktualizována na nové ceny a sortiment spotřebního materiálu HP a doplněna o nové modely plotrů a kopírek HP DesignJet.
viz HP DesignJet

HP podporuje formát Autodesk DWF
Hewlett-Packard oznámil podporu formátu DWF pro velkoformátové tiskárny (plotry) HP DesignJet. Design Web Format je otevřený souborový formát firmy Autodesk optimalizovaný pro distribuci a tisk CAD dokumentů. Umožňuje efektivní přenos přesných návrhových dat. Soubory DWF lze publikovat z libovolné Windows aplikace.
viz DWF

HP DesignJet 130 Nové modely HP DesignJet
HP uvádí nové modely velkoformátových tiskáren HP DesignJet určené především pro DTP nasazení. DesignJet 30 a DesignJet 130 jsou cenově dostupné víceformátové barevné tiskárny formátu A3+, resp. A1+, se šestibarevným světlostálým tiskem. Přesvědčivý a jednoduchý barevný tisk využívá automatickou kalibraci barev a novou technologii HP CMYK Plus.
Nové modely DesignJet 30/30n a 130/130nr budou v prodeji od května 2004.
viz HP DesignJet

HP XW4100 HP workstation XW4100 - akce
Připadá vám, že vaše CAD aplikace běží pomalu? Nebo máte problémy se spolehlivostí 3D CAD aplikace na vašem počítači?
Autodeskem doporučovaná konfigurace výkonné pracovní stanice pro 3D CAD - Inventor je nyní v akční nabídce. HP workstation XW4100 s procesorem Pentium-4, výkonnou 3D grafickou kartou a 1GB RAM, s certifikací Autodesku a 3letou zárukou. Prohlédněte si 3D model stanice.
Ceny viz - KOUPIT

HP LCD L2335 Nový 23" monitor HP
HP uvádí nový širokoúhlý LCD monitor L2335 s úhlopříčkou 23" (584mm) a nativním rozlišením 1920x1200, kontrastem 400:1 a pozorovacím úhlem 170 stupňů. Tento špičkový LCD monitor je vhodný pro CAD a vizualizační aplikace.
Xanadu nabízí na tento monitor do konce dubna cenové zvýhodnění a navíc Autodesk Inventor se slevou až 30%.
Cena viz - KOUPIT
Ke každé stanici HP nyní rovněž můžete získat špičkový 20" LCD monitor HP L2025 jen za 29.890,-Kč (vč. 3-leté záruky). Monitor nabízí technologii IPS (in-plane switching), nativní rozlišení 1600x1200, funkci Picture-in-Picture a kromě DVI a VGA vstupu i analogový vstup S-VHS video.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Změny ceny Microsoft od 1.5.
V souvislosti se vstupem ČR do Evropské unie k 1.květnu 2004 dojde v průběhu dvou let k některým harmonizačním úpravám cen produktů Microsoft.

  • Ke dni vstupu dojde k menšímu zvýšení cen (cca 6%) českých jazykových verzí produktů Microsoft, zbývající cenový rozdíl bude postupně upraven v období dvou let.
  • 1. května 2004 rovněž v ČR vzrostou ceny západoevropských jazykových verzí produktů Microsoft (o cca 35%), aby se vyrovnaly eurocenám daného produktu na území EU.

Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000
Speciální časově omezená nabídka serveru Microsoft® Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000 Enterprise a Standard Edition s programem Software Assurance. Do 31. května 2004 mohou zákazníci, kteří zakoupí licence na Microsoft ISA Server 2000 s programem Software Assurance, získat nárok na slevu až 20 procent. Zároveň se jedná o ideální příležitost získání ISA 2004 zcela zdarma, neboť beta je již nyní k dispozici a dá se tudíž očekavat její brzký příchod.

Podpora od Microsoft konzultantů zdarma
Při koupi nového systému Windows Server 2003 získáte zdarma dva telefonické zásahy týmu konzultantů Microsoft Premier Support Services. Nabídka platí do 1.5.2004.

Je Linux opravdu levnější než Windows?
Studie a praktické zkušenosti ukazují že nižší náklady na personál, školení, podporu a vývoj aplikací pro Windows snižují celkové náklady vlastnictví v porovnání s Linuxem.
Viz Linux vs. Windows - fakta

Technologií, které by měla v určitých oblastech sledování výrobků nahradit čarové kódy, je RFID (Radio Frequency IDentification). Microsoft je aktivní při formování a vývoji této identifikační technologie. Chce poskytnout platformu, na které by partneři budovali produkty a služby pro RFID postavené na Windows CE, SQL Serveru a BizTalk serveru.
Pro podobnou oblast jako RFID nebo čarové kódy je určena i nová zajímavá technologie tzv. Dataglyfů (PARC Research). Pomocí dvourozměrných obrázků mohou dataglyfy nést až 1kB dat na čtvereční palec (při rozlišení 600dpi).
viz DataGlyphs

Instalace MS Office XP Service Pack 3 může narušit funkci některých anti-spam aplikací či filtrů. Před aplikováním SP3 kontaktujte dodavatele antispam aplikace.

Zdražení produktů Adobe od 1.5.
Se vstupem ČR do EU se podstatně zvýší ceny produktů firmy Adobe. Zvýšení ceny bude představovat 20%-45%. Využijte proto poslední příležitosti k výhodnějšímu nákupu.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Ověřte si zabezpečení vašeho počítače online
Pomocí online aplikace Symantec Security Check si můžete ověřit zabezpečení vašeho počítače proti průnikům z internetu a dalším nebezpečím.
viz http://security.symantec.com

SGS 5400 Symantec Gateway Security 5400 Series
Nový bezpečnostní produkt Symantec Gateway Security 5400 Series (SGS) kombinuje funkce firewallu s detekcemi průniku, antivirovou ochranou, ochranou proti spamu, filtrováním obsahu dle URL, IPsec VPN a automatickými LiveUpdate aktualizacemi.
Viz Bezpečnostní řešení

Xanadu - vlastní aplikace

Xanadu uvádí další z řady CAD utilit, které poskytuje bezplatně svým zákazníkům.

Lay2Dwg je VisualLISP aplikace která exportuje hladiny (entity) do jednotlivých výkresů (pro AutoCAD 2002/2004/2005).
Aktualizace aplikace srxText pro vyhledání a nahrazení výkresových textů pomocí regulárních výkresů.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Vault 2 Hotfix TS84050
  • ADT Object Enabler 2005 pro AutoCAD 2005, LT 2005, Map 2005
  • Lay2Dwg - export hladin (entit) do jednotlivých výkresů

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Školicí centrum Xanadu Pardubice dosáhlo další státní akreditace MŠMT a to v následujících oblastech:

  1. Práce s grafikou - Adobe Photoshop a Corel
  2. Autodesk AutoCAD - základní kurz
  3. Web design - základní kurz

Toto pověření je uděleno na vydávání dokladů o rekvalifikaci pro Úřady práce.

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

1 milion zodpovězených dotazů na www.cadforum.cz
Web služba firmy Xanadu - 'CAD Fórum' na adrese {www.cadforum.cz} zodpověděla 9.4.2004 již jubilejní, miliontý dotaz. Profesionálové v oblasti CAD a GIS z celého světa nacházejí pomocí služby CAD Fórum odpověď na většinu otázek souvisejících s používáním CAD produktů firem Autodesk a HP. Tato internetová služba firmy Xanadu je znalostní databází obsahující již 3.700 tipů (z toho téměř 2.700 v češtině) k aplikacím AutoCAD, AutoCAD LT, Inventor, MapGuide, Architectural Desktop a Revit, plotrům HP DesignJet a dalším produktům firem Autodesk a HP.

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Na 2700 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Porovnání kótovacích stylů. Přidání značky průměru do několika kót Inventoru najednou. Tabulka objemů místností v Revitu. Jak vyjmout některé komponenty z výpočtu těžiště sestavy? Kde mohu najít tabulku ohybů plechů pro Inventor? Možný problém s přístupem z MapGuide klientu instalovaného na Windows XP. Jak zkonstruovat těžiště trojúhelníka nebo jiného polygonu? Kde vzít HDI driver pro grafický 3D akcelerátor? Další bezplatný prohlížeč výkresů ve formátu DWG 2004. Zjednodušené, zrychlené zobrazení Xrefů z Architectural Desktopu. Snadné přepínání mezi funkcemi Oříznout a Prodloužit v náčrtu Inventoru. Kde lze získat 3D knihovny zařizovacích předmětů? Jak provést reset síťové JetDirect karty na DesignJet 500? Texty pod libovolným úhlem ve výkresech Inventoru. Další možnosti zmenšení velikosti výkresů Architectural Desktopu.

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Služby serveru www.cadforum.cz byly rozšířeny o slovníček a další vysvětlivky často používaných CAD zkratek a pojmů a další funkce.

Aktuální CAD tipy, ale i nejnovější CAD zprávy ze serveru www.cadstudio.cz můžete získávat i formou tzv. RSS kanálu (XML newsfeed). Další informace najdete v Odkazech na www.cadforum.cz a na adrese www.cadstudio.cz/linkbackcz.htm

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je nová verze rozšířené služby Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- švýcarský armádní nožík pro moderního chlapce či muže (ale nakonec, proč ne ženu)
- po nožíku pro chlapce, podobné zařízení, tentokrát pro odlišnou zájmovou skupinu

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
automatické odhlášení prostřednictvím tohoto odkazu info@xanadu.cz
Toto vydání dostáváte na adresu

----------------------------------------------------------------------------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734