X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - březen '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0307.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

V tomto mimořádném vydání X-NEWS upozorňujeme především na blížící se důležité termíny týkající se CAD produktů Autodesk.

XANADU znovu největším prodejcem Autodesku v ČR a SR
Firma XANADU potvrdila svou vedoucí pozici na CAD trhu České a Slovenské republiky a obsadila za rok 2006 opět (již po třinácté) nejvyšší příčku v objemu prodeje produktů Autodesk.
XANADU - HP Partner roku 2006
Firma XANADU byla vyhlášena jako "HP Partner roku 2006". Toto ocenění naše firma získala jako nejlepší partner HP v prodeji multifunkčních tiskáren.
Obit2004 Poslední možnost upgrade z CAD verzí 2004!
Používáte-li ještě CAD aplikaci firmy Autodesk založenou na AutoCADu 2004 (LT 2004, Map 2004, ADT 2004, Mechanical 2004, atd.), nebo VIZ 4 nebo Inventor 8 a 7, připomínáme vám, že možnost upgrade těchto aplikací končí již příští týden - 15.března 2007. Nezaostávejte v produktivitě.
Viz Obit
Změny cen produktů Autodesk od 23.3.2007 !
Dnem 23.3. dojde ke změnám cen (zdražení i zlevnění) řady produktů Autodesku. Především se zvýší cena síťových plovoucích licencí (NLM). Ta je dnes o cca 15% vyšší než cena samoststatné licence (SLM), po 23.3. bude poměr cen NLM/SLM cca +25%.
O 200€ se zvyšuje cena stavařských aplikací Autodesk Revit a AutoCAD Architecture (ADT). O 450€ se zlevňuje AutoCAD MEP (Building Systems). O 150€ se zdražuje Raster Design. O 1.025€ se zvyšuje cena Inventor Professional. O 300€ (resp. 600€) se zdražuje upgrade Inventoru o 1 (resp. 2 verze) - pozor tedy, nevyužíváte-li zatím subscription, nečekejte až na uvedení Inventoru 2008. O 450€ se zvýší cena licencí Productstream. O 150€ se snižuje cena Autodesk VIZ.
O menší částky se zvyšuje cena některých nových Subscription, upgrade a cross-upgrade.

Plánujete-li v blízké době nákup některé z dotčených aplikací, využijte výhodnějších cen platných do 23.3. nebo si naopak počkejte na jejich zlevnění. Pro bližší informace a nejvýhodnější postup nákupu konktaktujte naše nejbližší obchodní zastoupení (Praha, Brno, Č.Budějovice, Pardubice, Ostrava).

AutoCAD, LT, CAD

Oznámen AutoCAD 2008 a další nové verze aplikací řady 2008
Autodesk oznámil nové verze svých CAD aplikací pro strojírenství, stavebnictví, mapování a geoprostorová řešení. Ve všech oblastech jde o přední světové aplikace zefektivňující konstrukční a návrhové procesy uživatelů.
Zároveň dochází ke změně názvů několika aplikací odrážející technologickou příbuznost a zaměření dané aplikace.
Přehled hlavních aplikací řady 2008 a další informace najdete v článku 841, hlavní novinky AutoCADu 2008 najdete na AutoCAD 2008.
AutoCAD 2008 Bezplatný přechod na AutoCAD 2008 a LT2008
V rámci akce "2007 Subscription Promo" si můžete nyní zajistit bezplatný přechod na nové CAD aplikace Autodesk řady 2008. Během této akce (platí do uvedení dané jazykové verze produktu řady 2008) nyní získáte při nákupu nové licence CAD aplikace slevu ve výši ceny subscription -- roční subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na řadu 2008 tak získáte vlastně zdarma.
Nabídka platí pro plné verze (EN i CZ, SLM i NLM) programů:
 • AutoCAD 2007
 • AutoCAD LT 2007 (vč. verze 5-pack)
 • Autodesk VIZ 2007
 • Autodesk Inventor Series 11
 • AutoCAD Mechanical 2007
 • AutoCAD Electrical 2007
 • Autodesk Architectural Desktop 2007
 • Autodesk Map 3D 2007
Viz další informace, popř. kontaktujte XANADU pro informace o této významné slevě (až 20%)
Zobrazení DWF bez prohlížeče
Na stránce www.cadstudio.cz/dwf najdete odkaz na ukázku (DWFit-sample) využívající online služby DWFit pro zobrazení 2D či 3D souborů formátu DWF bez jakéhokoliv prohlížeče, z jakéhokoliv operačního systému (včetně mobilních PDA).
Bezplatný nástroj na odměřování DWG a DWF výkresů
Častým požadavkem konstruktérů a projektantů je možnost předat výkresovou dokumentaci zákazníkovi tak, aby mohl v předaných souborech odměřovat - bez nutnosti vlastnit AutoCAD či jinou komerční aplikaci.
Tato možnost je nyní dostupná pomocí bezplatné aplikace Design Review - dokáže prohlížet, tisknout, elektronicky připomínkovat i odměřovat DWG, DXF, DWF a DWFX soubory z CAD aplikací.
Čtěte v Tipu 5427.

Mýty a argumenty pro a proti nasazení CAD aplikací ve Windows Vista. Přečtěte si Mám přejít na Windows Vista?.

Jak vytvořit automatickou popisku výšky vrstevnice či jiné linie ve 3D? Viz Tip 5424

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2008 Bezplatný přechod na nový Inventor 2008
Při koupi plné verze Inventor Series 11 nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na nový Inventor Suite 2008. Viz Subscription Promo.
Další informace o Inventor
Co se chystá v Autodesk Productstream 2008?
Autodesk Productstream je systém pro správu dat o výrobcích a jejich změnová řízení. Tato klient-server aplikace využívá stejné technologie jako Autodesk Vault. Umožňuje spravovat konstrukční data z CAD aplikací (nejen aplikací Autodesku) a jejich revize, kusovníky, zpřístupňovat je netechnickým uživatelům a řídit se nadefinovanými pravidly schvalovacích a změnových procesů.
Chystaná nová verze Productstream bude nabízena ve dvou variantách - Productstream 2008 a Productstream Professional 2008 (dříve Productstream Compass).
Jaké hlavní novinky přinese Productstream 2008? Čtěte na Productstream 2008.

Na CAD portálu www.cadforum.cz byla spuštěna nová stránka podpory Autodesk Inventoru, která sdružuje informace a prostředky nabízené tímto portálem pro Autodesk Inventor.
Navštivte www.cadforum.cz/inventor

Zjednodušte ovládání vaší 3D aplikace a využijte možnost výhodného nákupu 3D vstupního zařízení - SpacePilot, SpaceExplorer, a další - viz 3D Mouse

Jak vytvořit styl povrchu s texturou (obrázkem)? Viz Inventor tip 5433.

Oprava problému - po aktualizaci Windows XP se nezobrazoval text ve výkresech Inventoru (kolize s MS Windows Update hotfixem). Řešení najdete v Inventor tipu 5416.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Bezplatný přechod na nový AutoCAD Architecture 2008
Při koupi plné verze Architectural Desktop 2007 nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na novou verzi - AutoCAD Architecture 2008. Viz Subscription Promo.
Další informace o Architectural Desktop (nově "AutoCAD Architecture")
Revit ožívá v rukou studentů díky XANADU
Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, intenzivně spolupracuje s českými školami na dodávkách řešení pro počítačový návrh. Studenti tak mají vždy po ruce nejmodernější technologie pro svou kreativní práci. Příkladem může být SPŠ stavební v Plzni, kde výuku v některém z řešení Autodesk pro oblast architektury a stavitelství letos absolvuje přes 360 studentů.
Na SPŠ stavební v Plzni si řešení společnosti Autodesk zvolili také kvůli masivní rozšířenosti na českém trhu - za hlavní prioritu totiž považují budoucí uplatnění studentů v praxi. Budou-li se absolventi dobře orientovat v moderních technologiích pro počítačový návrh, které jsou oblíbené napříč českou odbornou veřejností i stavební praxí, jejich šance najít si po škole adekvátní pracovní zařazení se rapidně zvýší.
Čtěte na Revit ožívá v rukou studentů
Revit 2008 Co bude nového v Revit Architecture 2008?
Hlavní novinky chystané verze Architecture 2008, Revit Structure 2008 a Revit MEP 2008:
 • Podpora pro opakované prvky projektu, skupiny
 • Závislé pohledy, maskování/překrytí pohledů, barevné výplně a legendy, řízení viditelnosti prvků
 • Vylepšená správa propojených modelů a zdokonalená podpora DWF, IFC 2x3
 • Modul Google Earth - import/export 3D modelů z/do map Google Earth
 • Vylepšená interoperabilita s animační aplikací Autodesk 3ds max
 • Zdokonalený export modelů budov do gbXML
 • Podpora Windows Vista, rozšířené API
Proč stále více architektů a projektantů přechází z CAD aplikací na BIM řešení Autodesk Revit a zvyšuje tak svou produktivitu? Jak Autodesk Revit hodnotí jeho čeští uživatelé? K čemu používá Revit jeden z jeho uživatelů, Národní divadlo? Jaké jsou možnosti výhodného přechodu na Revit?
Viz Máme Autodesk Revit

Již 15.3. skončí možnost aktualizace verzí programu Cadkon formou upgrade. Ještě do 15.3. můžete u XANADU objednat zvýhodněný přechod na Subscription.

Jak změnit interval ve kterém mi Revit připomíná ukládání? Viz Tip 5444.

GIS, mapování, FM

Bezplatný přechod na nový AutoCAD Map 3D 2008
Při koupi plné verze Mapu 3D 2007 nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na Map 3D 2008. Viz Subscription Promo.
Další informace o AutoCAD Map 3D
Špička pro design Autodesk Topobase - Špička pro design
Vydavatelství Computer Press ocenilo GIS aplikaci Autodesk Topobase titulem "Špička pro design 2006". Odborníci z redakcí vydavatelství Computer Press stejně jako každý rok pečivě testovali produkty a služby desítek společností, aby vybrali ty, které si toto ocenění zaslouží.
Autodesk Topobase je otevřený, výkonný moderní GIS nástroj pro navrhování, správu, údržbu a web publikování geoprostorových dat. Je určen především pro GIS aplikace infrastruktury ve státní správě, katastr, správce rozvodných sítí, teplárenství, pro telekomunikační sítě, vodovody, kanalizace a odpadové hospodářství, technické mapy závodů a životní prostředí.
V České republice je Autodesk Topobase dodáván firmou XANADU.
Viz další informace o Topobase
GITA 2007: Ocenění pro Telefonica S. A.
Brazilská společnost Telefonica S.A. získala prestižní výroční cenu GITA Award for Excellence in Telecommunications 2007 za nasazení GIS technologií.
Celý GIS systém správu provozování sítě je postaven na centrální geoprostorové a datové relační databázi Oracle, integraci se SAP a GIS nástrojích Autodesk. Dokončený projekt vedl k výrazným zlepšením provozu. K nejdůležitějším výsledkům patří snížení nákladů na správu sítě o 40%. To je v oblasti telekomunikací vynikající úspěch. Pracovní cykly se zkrátily z týdnů na dny. Návratnost investic dosáhla 100% již za první tři roky trvání projektu.
Čtěte na GITA 2007

Vytyčení oblouku v Civil 3D a jeho popis dle ČSN? Viz Tip 5459

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP DesignJet 500+ Zlevnění tiskáren HP DesignJet řady 500 a 110plus
Od března došlo k výraznému zlevnění velkoformátových tiskáren (plotrů) HP DesignJet 500 a HP DesignJet 110plus. Model DesignJet 500+ 24" (A1) je nyní za cca 49.900,-Kč a DesignJet 110+ (A1) dokonce jen za cca 28.300,-Kč (ceny bez DPH). Barevný velkoformátový tisk z kancelářských i CAD/GIS aplikací se tak stává dostupným i pro malé a domácí kanceláře.
Vzhledem poklesu ceny řady HP DesignJet 500 byly 24" modely této tiskárny vyřazeny z programu HP Zbavte se staré a HP Znovu.
Ceny viz eShop - velkoformátové tiskárny
Multifunkční laserové tiskárny HP až o 32% levnější
Jen v březnu dochází k přechodnému snížení cen na vybraný sortiment černobílých i barevných laserových multifunkčních (MFP) zařízení a tiskáren HP LaserJet.
Tiskněte, kopírujte, skenujte až o třetinu levněji - viz tabulka slev a ceny.
Jak získat Windows Vista CZ na počítač HP?
V současnosti existují 3 základní způsoby, jak získat operační systém MS Vista v lokalizované (české) verzi na počítač Hewlett-Packard. Pokud jste mezi 26. říjnem 2006 a 15. březnem 2007 zakoupili vybraný model stolního počítače nebo notebooku HP Compaq (označeného "Vista Capable") s operačním systémem MS Windows XP Professional, máte zřejmě nárok na upgrade na nový OS Windows Vista pomocí tzv. Vista Upgrade Express.
Čtěte v novinkách Xanadu
HP notebook Vybrané notebooky HP až o 21% levněji!
Od 28.2. dochází k výraznému zlevnění některých modelů notebooků HP. Slevy ve výši 7-21% se týkají modelů HP 500, HP 510, nx6310, nx7400 a nc8430.
Za ceny noname počítačů lze nyní získat i stolní počítače HP řady dx2200, nebo "Vista capable" modely dx7300 a dc5750. Ceny začínají již na 8.380,-Kč za 3GHz model!
Vyberte si z aktuálních modelů a cen notebooků a desktopů HP - viz HP notebooky levněji
HP EdgeLine oficiálně představena
Firma HP představila novou patentovanou technologii inkoustového tisku určenou pro náročný velkoobjemový kancelářský tisk - HP Edgeline. Ta využívá stacionární tiskové hlavy přes celou šíři stránky, čímž podstatně zvyšuje rychlost a spolehlivost tiskových zařízení. První zařízení s HP EdgeLine mají být uvedeny i v ČR v blízké době.
Další informace a videa viz HP EdgeLine
Lenovo nabízí výměnu baterií
Lenovo celosvětově stahuje přibližně 205.000 9-článkových lithium-ionových baterií. Tyto baterie byly vyrobeny do notebooků ThinkPad (řady R, T, Z) a byly dodávány do celého světa v období od listopadu 2005 do února 2007. V zájmu bezpečnosti zákazníků Lenovo nabízí bezplatnou výměnu všech stáhnutých baterií.
Viz Baterie LENOVO

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

České verze Vista a Office 2007 v prodeji
Na trh byly uvedeny lokalizované, české verze operačního systému Microsoft Windows Vista (všechny typy, včetně 64bitových) a nová verze kancelářských aplikací Microsoft Office 2007.
Microsoft Virtual PC 2007 - přidejte si nové PC
Firma Microsoft uvolnila novou verzi své bezplatné virtualizační aplikace pro desktop PC - Virtual PC 2007. Do vašeho operačního systému Windows XP (či Vista) si pomocí tohoto nástroje můžete bez rizika nainstalovat a vyzkoušet další operační systém a do něj jednotlivé aplikace. Takovýto hostující operační systém je přitom zcela bezpečně oddělen (virtualizován) od vašich stávajících souborů, disků a aplikací a nehrozí tak žádné kolize mezi aplikacemi, smazání souborů či tvrdé havárie systému.
Bližší informace viz článek Virtual PC 2007
Otestujte si připravenost vašich PC pro Windows Vista
Microsoft uvolnil nástroj Windows Vista Hardware Assesment. Ten je určen pro administrátory, kteří chtějí ve své síti nasadit Windows Vista a mapují si vlastnosti jednotlivých stanic. Aplikace WVHA je schopna projít síť, identifikovat vlastnosti připojených počítačů a vyhodnotit, zda jsou vhodné pro instalaci a běh Windows Vista. Během své činnosti provede inventarizaci HW, kontrolu kompatibility aplikací a obecnou připravenost stanice pro nový operační systém. To vše vzdáleně, bez nutnosti instalace agenta či jiné klientské části.
Windows Vista Hardware Assesment si můžete stáhnout zdarma. Jeho funkce jsou dostupné pro operační systémy podporující WMI, čili Windows Vista, XP, 2000 Professional, Windows Server 2000, 2003 a 2003 R2.
Viz Technet a WVHA download.

Byl uveden SP2 pro SQL Server 2005 a SQL Express. Service Pack 2 si můžete stáhnout z webů Microsoft - SQL downloads, Download center, SQL Express.

Doplňte si fonty z Windows Vista a kompatibilitu se souborovými formáty aplikací Office 2007 i do vašich Windows XP. Viz Tip 5457.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Aktuální bezpečnostní hrozby na internetu
Společnost Symantec se obrací na uživatele s naléhavým a důležitým upozorněním týkající se bezpečnosti IT prostředí.
V posledních několika dnech Symantec zaznamenal několik závažných případů napadení sítí zákazníků kombinovanými hrozbami, které měly za následek ztížené pracovní podmínky pro uživatele počítačů v těchto sítích (zahlcení síťovým provozem, tzv. Denial Of Service útok). Jako hlavní příčina rozšíření nákazy byly identifikovány vždy relativně velmi staré neošetřené zranitelnosti operačních systémů nebo aplikací, a to včetně některých starších programu Symantec AntiVirus/Client Security (zvláště 10.01). Věnujte prosím pozornost přiloženým informacím o vybraných kritických zranitelnostech a přesvědčte se prosím, že v sítích, které spravujete, jsou nasazené aktuální verze antivirů a záplat.
Bližší informace a odkazy viz Aktuální bezpečnostní hrozby
Nejlepší zálohování - Symantec Backup Exec
Software Symantec Backup Exec 10d for Windows vybrán zákazníky a partnery jako nejlepší řešení zálohování. Backup Exec získal ocenění "Best Midmarket Product of the Year" časopisu VARBUSINESS, dvě ocenění "Readers’ Choice Award" časopisu REDMOND a několik cen "Best of Show" na výročních konferencích Breakaway 2006 a CT Summit pořádaných sdružením Computing Technology Industry Association (CompTIA).
Každý zákazník, který si objedná produkt Backup Exec (a všechny jeho volitelné součásti), získává při objednávce do 28.3.2007 na tento produkt 20% až 40% slevu.
Bližší inforamce viz Backup Exec

Získejte některý z 21 Video iPodů v soutěži Symantec Backup Exec Challenge.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita Xanadu SelLay pomůže rychle vybrat všechny entity výkresu ležící ve stejné hladině jako ukázaná entita.

Utilita CAMLINE je pomůcka pro vykreslení 3D vektoru vybrané kamery ve scéně AutoCADu nebo ADT.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Inventor R11 sp2/R10 sp3a/R9 sp4 - text fix pro MS KB918118 hotfix
 • Backburner 2007 Service Pack 2 EN
 • CIS/2 file format plugin pro Revit Structure 4
 • CUI to MNU (převodní nástroj CUI->MNS)
 • fAREA update

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11, Revit 9 a Civil 3D 2007.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z téměř 1.000 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 85 tematických kategorií.

3.860 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak psát text podél křivky? Jak do DWG výkresu vložit vícestránkový Word dokument? Web klient pro přístup do Vault/Productstream úložiště. Okótování doplňkového úhlu v Inventoru. Vložení značky kolmosti. Oříznutí čar k bloku. Jak z DWG výkresu odstranit nepoužívanou hladinu ASHADE? Proč se AutoCAD ptá na každý atribut bloku dvakrát? Chyba 29001: Správa úložiště chyba: (error) Tipy pro urychlení práce Direct3D v Inventoru 11. Počítač rendering farmy se nevyzvedne další job. Potlačení/přerušení spojení pro odvozené součásti. Jak vytvořit komplexní typ čáry typu koleje či hranice? Revit: Toto sezení používá více paměti, než tento počítač efektivně podporuje.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 2.500). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Popiska plochy, Normy, KB918118, Revit a Windows Vista, PC s Vista na CAD, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- online editor obrázků
- tak nechte vaše děti čmárat po zdi (video)
- barevný náramkový mobil
- zapojení vývodů součástek, konektorů, kabelů, sběrnic - užitečný web z Ruska
- uhádnete jakým směrem jede ten autobus?
- takhle vypadal první server Google

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060