X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - březen '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0306.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU, s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Nejlepší prodejce Autodesk - 2005
Firma Autodesk oceňovala své nejlepší partnery za rok 2005. Společnost XANADU zíkala titul "Nejlepší prodejce 2005" v oblasti infrastruktury. Již po dvanácté po sobě je firma XANADU největším prodejcem firmy Autodesk v ČR a SR.
Autodesk Topobase partner
Společnost XANADU získala statut Geospatial partnera firmy Autodesk s akreditací pro prodej a podporu nových geoprostorových (GIS) produktů Autodesk Topobase.
Viz Topobase
Autodesk sleva -45% při povýšení starých verzí CAD aplikací
Pokud vlastníte starší, již neupgradovatelnou verzi AutoCADu R14, 2000, 2000i či 2002 - nebo na nich založenou profesní aplikaci, např. Map 4, ADT 3, apod. - můžete využít dočasně zvýhodněné možnosti obnovení licence v rámci tzv. Legacy programu. Nejnovější verzi dané aplikace můžete zakoupit (se subscription) se slevou 45% z ceny nové komerční licence. Akce platí do 30.7.2006.
Viz Promo akce

Ukončení možnosti upgrade a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2004 (LT, Map, ADT) nastane za rok - 10. března 2007.

AutoCAD, LT, CAD

ACAD2007 AutoCAD 2007 v prodeji!
Zároveň s dnešním oznámením kompletní nové rodiny Autodesk produktů řady 2007 byla do prodeje uvedena i nová, již 21. verze AutoCADu - AutoCAD 2007 (zatím v angličtině, česká lokalizace bude uvedena do poloviny roku). Nový AutoCAD 2007 je zaměřen především na snadné koncepční navrhování ve 3D, vizualizaci modelů, těsnější spolupráci týmů a sdílení CAD dat. Kromě řady interaktivních 3D funkcí obsahuje nové rendering jádro, nový souborový formát DWG2007, integruje řadu Express Tools nástrojů, umožňuje načítání DWF souborů, tisk do formátu PDF a další desítky novinek. Držitelé subscription navíc získají systém pro správu dokumentů Autodesk Vault.
Zároveň je uvedena nová verze bezplatného prohlížeče DWG - Autodesk DWG TrueView 2007.
Podrobnější informace najdete na AutoCAD 2007, Xanadu připravuje i semináře a školení k řadě 2007
DWG2007 Pořiďte si verzi 2007 CZ výhodně již dnes!
Do uvedení příslušné lokalizované verze platí nabídka bezplatného přechodu na nový AutoCAD 2007, LT 2007, ADT 2007, Map 2007, Mechanical 2007, VIZ 2007, Inventor 11, Revit Building 9, atd. Při nákupu plné stávající verze programu spolu se Subscription získáte slevu ve výši ceny Subscription (t.j. 'Subscription zdarma') - a v rámci ročního Subscription dostáváte mj. i nové verze dané aplikace. Nabídka platí pro programy AutoCAD 2006, AutoCAD LT 2006, VIZ 2006, Inventor Series 10, AutoCAD Mechanical 2006, Architectural Desktop 2006, Revit Series 8/8.1, Revit Building 8.1, Map 3D 2006, Raster Design 2006 (neplatí pro AIP10 a Civil3D).
Viz promo akce.
AutoCAD LT 2007 zdarma
Při koupi AutoCADu LT 2006 CZ nyní získáte u firmy Xanadu bezplatný budoucí upgrade na verzi AutoCAD LT 2007 CZ (roční subscription), bezplatný přístup na VIP server a navíc rozšířující aplikaci Xanadu LT Extension (platí pro plnou licenci i zvýhodněný 5-pack).
Viz promo akce.
Změny cen Autodesk produktů
Jak jsme s předstihem informovali, od 23.3.2006 dochází ke změně cen řady produktů Autodesku. Například cena AutoCADu se zvyšuje o 175€, cena upgrade AutoCADu o 75€ (cena Subscription se nemění), AutoCAD LT bude dražší o 25€, Inventor Professional o 500€, Inventor Series se zlevňuje o 50€.
Vzhledem k uvádění řady nových verzí Autodesk produktů a k probíhající promo akci "Subscription 2006" je nyní výhodné pořídit licence stávajících verzí CAD aplikací, ke kterým je nyní bezplatně poskytováno Subscription obsahující i bezplatný přechod na novou (např. českou) verzi dané CAD aplikace.
Nové jméno pro DWF Composer
Autodesk mění název aplikace Autodesk DWF Composer na "Autodesk Design Review". Autodesk Design Review je populární aplikace pro plně elektronické připomínkování CAD výkresů prostřednictvím formátu DWF.

AutoCAD Earth Connector je zajímavý plugin pro AutoCAD umožňující export 3D scény z AutoCADu 2006/2005 (nebo Map3D/Civil3D) do aplikace Google Earth. Viz ExtractKML.

Seznam certifikovaných a necertifikovaných grafických karet pro 3D funkce AutoCADu 2007 najdete na vip.xanadu.cz (VIP soubory).

Potřebujete pro několik rozvržení (layoutů) nastavit najednou vzhled stránky? Využijte naší utility multi-pagesetup.lsp popsané v Tipu 4893.

Výkon CAD stanic opět kulhá za požadavky nových CAD aplikací - viz CAD Blog.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11 Představen Autodesk Inventor 11
Autodesk představil nový Inventor 11. Ten přináší nové funkce pro práci s velkými sestavami, podporu konfigurací sestav, rozšířené nástroje pro povrchy a pokročilé tvary, vylepšené funkční navrhování, analytické nástroje, generátor rámových konstrukcí a snazší sdílení návrhových dat. Inventor 11 obsahuje i nový Vault 5. Verze "Inventor Professional 11" obsahuje funkce pro dynamickou simulaci a inovované funkce potrubí a kabelů. Nově jsou k dispozici i modulární verze "Autodesk Inventor Professional for Simulation" (simulace+FEM) a "Autodesk Inventor Professional for Routed Systems" (potrubí+kabely+IDF).
Již dnes si můžete výhodně zajistit Inventor 11 CZ - při nákupu Inventoru verze 10 získáte roční Subscription (opravňující k získání R11), a to bez navýšení ceny.
Podrobnější přehled novinek verze R11 najdete na Autodesk Inventor.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Inventor - nejprodávanější Autodesk Inventor - již 5 let nejprodávanější 3D CAD
Autodesk Inventor opět potvrdil svou pozici světově nejprodávanějšího 3D CAD software pro strojírenské navrhování. Již pět let po sobě je na prvním místě v prodeji v tomto oboru. Vedoucí pozice se odráží v rychlém šíření Inventoru mezi konstruktéry, kteří tak využívají své znalosti programu AutoCAD a pokročilé funkce pro 3D modelování a funkční navrhování nabízené Inventorem.
Inventor nabízí funkce pro 2D výkresy i 3D modely v jednoduchém a intuitivním uživatelském prostředí. Poskytuje kompatibilitu 2D DWG výkresů AutoCADu s 3D modely Inventoru. Jako jediná aplikace nabízí pokrokové tzv. funkční navrhování - návrh modelu s odvíjí od jeho funkčních požadavků. Součástí Inventoru jsou i snadno nasaditelné nástroje pro správu dat a pro sdílení návrhových dat v celém výrobním procesu.
Viz Autodesk Inventor.
Strojařský portál Autodesku
Autodesk Manufacturing Community je nový strojařský portál firmy Autodesk (anglicky). Nabízí zprávy z oboru, odkazy, knihovny (vč. rozsáhlého katalogu součástí PARTsolutions), kalendář událostí, blogy, atd.
AMD poráží Intel v Inventor benchmarku
Uvažujete o výkonné stanici pro 3D CAD a váháte mezi procesorem Intel a AMD? Pak pro vás mohou být zajímavé výsledky srovnávacího testu, souboje mezi stanicemi s dvoujádrovými procesory AMD Athlon 64 FX 60 a Intel Pentium Extreme Edition 955.
Výsledky testu najdete na německém serveru www.3dchips.net

Užitečnou shareware utilitu pro Inventor, umožňující snadnou editaci a správu iVlastností, představuje program YIPPEE Pro2 - ke stažení na YipeePro

Doporučujeme stáhnout a nainstalovat nejnovější Hardware Library pro Inventor - aktualizaci podpory a nastavení grafických karet (viz Download).

Britský výrobce dopravníkových systémů Stock Redler standardizuje firemní řešení s produkty Autodesk Inventor a Autodesk Productstream. Rozhodla snadná migrace dat z AutoCADu, parametrizace 3D modelů, a cenová výhodnost.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit Series Přestupte na Autodesk Revit
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD.
Viz Revit-přestupte

Revit 9 si můžete výhodně zajistit již dnes - v rámci Promotion akce získáte bezplatně Subscription ke stávající verzi Autodesk Revit Building 8.1.

Byla uvedena aktualizace českého prostředí pro Autodesk Revit 8.1 - viz www.cadforum.cz/revit

Oznámen Architectural Desktop 2007
Nová verze Architectural Desktopu (ADT) přinese kromě novinek AutoCADu i koncept zóny, vylepšené AEC kóty, složky navigátoru projektu, klasifikace, výkazy, porovnávání výkresů a další.
Podrobnější přehled novinek najdete na Architectural Desktop 2007
Navštivte nás na IBF 2006
Navštivte expozici firmy XANADU na Stavebním veletrhu IBF Brno, konaném 25.-29. dubna na brněnském výstavišti.
Školení a semináře pro projektanty
Navštivte některé z konzultačních školení a seminářů firmy XANADU určených k seznámení s novými CAD a BIM technologiemi (včetně nové řady 2007) používanými ve stavební projekci a architektuře. Kurzy a semináře jsou zařazeny v akreditovaných vzdělávacích programech ČKAITu a účastníci Programu celoživotního vzdělávání ČKAIT na nich mohou získat bodové ohodnocení.
Viz semináře
Autodesk - zbraně hromadného tvoření
Na výstavě "Games Developer Conference" (GDC 2006) v San Jose Autodesk představil portfolio svých nástrojů pro vývoj her další generace. Po akvizici firmy Alias nyní Autodesk nabízí kompletní sadu nástrojů pro vývoj 3D her. Nejvýznamnějšími nástroji jsou Autodesk Maya, Autodesk 3ds max a Autodesk MotionBuilder, všechny propojeny pomocí výměnného formátu FBX. Na GDC byla představena i nová verze MotionBuilder 7.5.
Další informace o řešeních řady Autodesk Multimedia najdete na naší stránce Autodesk Media and Entertainment. Prohlédněte si galerii vizualizací z programu Autodesk Maya a otestujte si vaši schopnost rozeznat počítačovou vizualizaci od reálné fotografie. Prohlédněte si rovněž videoukázky z aplikace MotionBuilder.

Potřebujete v Revitu rovnoběžně okótovat šikmou stěnu? V tipu 4869 se naučíte vytvořit skloněný pohled.

V polovině tohoto roku má být uveden nový program Autodesku - "Vespa" - pro asociativní ilustrování CAD návrhů, především v oblasti architektury.

GIS, mapování, FM

Topobase Nové GIS řešení Autodesk Topobase
Autodesk Topobase je otevřený, výkonný moderní GIS nástroj pro správu, údržbu a web publikování geoprostorových dat. Je určen především pro GIS aplikace ve státní správě, správce rozvodných sítí, telekomunikační sítě, odpadové hospodářství a životní prostředí.
Komunikace přes web a ukládání grafických i obsahových dat v jedné databázi pomocí otevřených standardů jsou znaky moderních GIS řešení. Autodesk Topobase je v těchto směrech daleko vepředu.
Viz stránka Autodesk Topobase
Oznámen MapGuide Enterprise 2007 a Open Source
Zhruba v polovině roku má být uvedena nová verze GIS serveru Autodesk MapGuide Enterprise 2007. Jde o technologicky přepracovanou verzi založenou na DWF a XML formátu, s podporou serverů Windows IIS/ASP/.NET a Linux Apache/PHP/Java. Omezená verze MapGuide serveru byla uvolněna jako Open Source řešení (pod licencí LGPL). Pro sběr, přípravu a publikování geoprostorových dat pro MapGuide slouží nová aplikace "Autodesk MapGuide Studio 2007". Klientem nového MapGuide je nový Autodesk DWF Viewer nebo prostý web browser podporující AJAX.
Na stránce MapGuide najdete živé ukázky GIS serverů s novým MapGuide, integraci MapGuide s Google Earth a další.
Viz stránka Autodesk MapGuide
Oznámen Autodesk Map 3D 2007 a Civil 3D 2007
Nová verze Map 3D 2007 obsahuje především funkce pro vytváření a údržbu přesných prostorových a návrhových dat - Map 2007 podstatně zrychluje práci s cizími GIS formáty a rozsáhlými daty, umožňuje práci s grafickými daty nejen v ArcSDE a Oracle, ale i v databázích MS SQL a MySQL.
Nová verze Civil 3D 2007 bude doplněna o zeměměřičské funkce, víceuživatelskou podporu projektů, potrubní sítě, grafické editační funkce modelování koridorů, nové anotační a profilové funkce, podporu Autodesk Vault.
Pro přehled dalších nových funkcí Map 3D a Civil 3D kontaktujte Xanadu.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP workstation Výkonná stanice HP s 19" LCD zdarma
Výkonná pracovní stanice HP xw4300 workstation je v rámci promo akce nabízena s 19" LCD monitorem zdarma. Tato stanice je certifikována firmou Autodesk pro všechny její CAD aplikace, včetně 3D produktů Inventor, Revit či 3ds max.
HP PC Workstation XW4300: Pentium-4 HT 3.4GHz, i955X, 1GB RAM (DDR2 ECC, až 8GB), 500GB disk SATA 300/NCQ, nVidia Quadro FX1400 (128MB PCI-E 2x DVD-I), DVD+/-RW s Lightscribe (popisky médií), LAN, audio, myš, Windows XP Pro, certifikace pro produkty Autodesk, 3 roky záruka na místě instalace.
Cena včetně 19" HP LCD monitoru: 49.990,-Kč - KOUPIT
Sestavte si svůj HP počítač online
Máte přesnou představu o konfiguraci a parametrech vašeho budoucícho stolního počítače, notebooku nebo pracovní stanice?
Pomocí online aplikace HP TopConfig si můžete váš počítač sestavit a nakonfigurovat přesně podle vašich požadavků a následně za zvýhodněnou cenu i online objednat. HP TopConfig nabízí aktuální modely kancelářských počítačů HP, notebooků HP a výkonných pracovních stanic HP workstation.
Web aplikaci HP TopConfig najdete na CAD Shopu firmy Xanadu.
Nové podnikové notebooky HP
HP oznámila 3 nové notebooky HP Compaq nx9420, nx6310 a nx6320. Tyto výkonné nové notebooky jsou vybaveny procesory s nejnovější technologií Intel Core Duo. Notebooky disponují novou dvanáctičlánkovou baterií HP Ultra-Capacity Battery, která rozšiřuje provozní čas na baterie o dalších 10 hodin. Uživatelům, kteří potřebují výjimečný výkon, širokoúhlou obrazovku a mobilní dostupnost, je určen model HP Compaq nx9420 Notebook PC. Ten díky 17" širokoúhlé obrazovce, procesoru Intel Core Duo a výkonné 3D grafice, nabízí výkon stolního počítače.
DL585 Dva servery HP ProLiant za cenu jednoho
Speciální nabídka na nejvýkonnější HP ProLiant server - DL585. Nyní máte možnost koupit dva servery HP DL585, 2x O2.2/1MB Dual Core (AMD 875), 2GB, 4x 72GB 15K U320 SCSI Hot-Plug HDD, iLo Advance Pack, Virtual Machine Management Pack, záruka 3-3-3 Next Business Day, Call to Repair - za cenu serveru jednoho!
Akce platí do 30.4.2006.
HP DesignJet Upgrade
"HP DesignJet upgrade" je program odkupu umožňující provést upgrade vašeho aktuálního, dnes prodávaného modelu HP DesignJet na výkonnější (jiný) model. Narozdíl od akce "Zbavte se staré" je program Upgrade zaměřen na ještě aktuální modely - např. pokud potřebujete povýšit výkon vašeho plotru přechodem na vyšší model nebo potřebujete zvětšit formát tisku z A1 na A0. Akce platí prozatím do 31.3.2006. Tabulku možných upgrade a ceny najdete v tabulce modelů.
Viz HP Upgrade

Z hlediska nákladů na spotřební materiál i z hlediska celkové ceny vlastnictví (TCO) je inkoustový barevný čarový tisk na plotru HP DesignJet 4500 levnější než černobílý tisk u LED a laserových technologií.

HP WebJetAdmin 8.0 je nová verze rozsáhlé web aplikace HP pro online správu síťových tiskových zařízení. Ke stažení viz Download.

Nové počítače Lenovo 3000 J a notebooky Lenovo 3000 C
Jedná se o počítače nové řady bezproblémových produktů zaměřených na drobné podnikatele, nabízející funkce Performance Restoration (obnovení systému), 1-Button System Recovery and Automatic Updates (1-tlačítkový systém automatické obnovy a aktualizace). Využijte speciální nabídku kombinace osobního počítace Lenovo 3000 J100 a monitoru Lenovo L171 za cenu již od 19.490 Kc bez DPH.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Šest druhů MS Windows Vista
Microsoft chystá na přelomu roku 2006/2007 uvedení 6 typů nové verze operačního systému Windows Vista.
 • Windows Vista Starter – funkčně omezená verze Windows pro "chudé regiony" (obdoba Windows XP Starter Edition), omezené rozlišení, počet aplikací, síť, jen 32-bit)
 • Windows Vista Home Basic – obdoba současných Windows XP Home Edition (pro e-mail a surfování, bez mulimediálních funkcí)
 • Windows Vista Home Premium – obdoba Windows XP Media Center Edition, editace HDTV, práce s DVD, promítání fotografií na TV...
 • Windows Vista Business – podobné jako Windows XP Professional (vč. verze TabletPC) - vč. vyhledávání, faxování, skenování, zálohování, atd.
 • Windows Vista Enterprise – verze Business rozšířená o ochranu čipem TPM, šifrování na disku, Virtual PC pro non-Windows aplikace, podporu pro Unix aplikace, atd.
 • Windows Vista Ultimate – verze obsahující všechny funkce Business + Home Premium, plus herní rozšíření
Verze Business a Home budou v EU též vynuceně dodávány ve verzi bez Media Playeru.
Microsoft Live.com
Portál www.live.com (Windows Live) nabízí nové možnosti vyhledávání na internetu. Web stránku si můžete přizpůsobit doplněním vámi zvolených informačních zdrojů. Můžete využít i RSS kanály - např. náš www.cadstudio.cz/rss nebo RSS (XML) kanály na www.cadforum.cz.

Sdružení výrobců komerčního softwaru BSA zahájilo kampaň proti pirátství a nelegálnímu softwaru. Dopisem a telefonicky osloví 10 tisíc malých a středních firem v ČR a na Slovensku.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Nové produkty Symantec
Společnost Symantec v těchto dnech uvádí do prodeje několik nových, resp. inovovaných produktů. Jsou to zejména dlouhou dobu očekávaný antivirus pro Microsoft ISA server 2004, nová verze oblíbeného management nástroje Symantec pcAnywhere a další ze řady appliancí - Symantec Gateway Security Advanced Manager.
 • Nový produkt Symantec Web Security 5.0 for Microsoft® Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2004 představuje novou generaci antivirového a antispyware-ového nástroje pro MS ISA server verze 2004. Obsahuje též pokročilou URL filtraci. Neslouží na kontrolu a filtraci emailů. Je možný též konkurenční upgrade z McAfee SecurityShield for Microsoft ISA Server, Trend InterScan WebProtect for ISA Server a GFI Download Security for ISA Server.
 • Nová verze 12.0 oblíbeného nástroje pro dálkovou správu Symantec pcAnywhere - opět rozšiřuje možnosti pro správu vzdálených počítačů. Jednou z nových vlastností, je možnost vyžádat si navázání spojení s helpdeskem bez znalostí informací o vlastním počítači (IP adresa apod.).
 • Appliance Symantec Gateway Security Advanced Manager slouží slouží pro centrální management a sběr informací z rozsáhlých seskupení bezpečnostních zařízení SGS 1600, 5400, 5600 a 400 ve velkých sítích. Pracuje na bázi již známého hardwarového zařízení 9500 s velkým výkonem. V průběhu 30 minut umožňuje vnutit změnu konfigurace az 2500 zařízením SGS a dokáže zalogovat až 2700 záznamů za vteřinu.

Viz Bezpečnost
Citrix Citrix Access Gateway - bezpečné VPN
Profesionálové se dnes neobejdou bez informací v reálném čase kdykoli a kdekoli, na pracovišti, u zákazníků, na cestách nebo doma. Proto firmy stále naléhavěji potřebují bezpečný přístup ke vzdáleným aplikacím a datům. Citrix Access Gateway 4.2 uživatelům umožňuje využívat výhody inteligentního, strukturovaného a individuálního přístupu ke všem informacím, které potřebují - při současném zajištění maximální bezpečnosti.
Citrix Access Gateway 4.2 je zařízení pro univerzální virtuální privátní síť (VPN) s protokolem Secure Socket Layer (SSL) a snadnou instalací i správou.
Viz Citrix Access Gateway
Nový Symantec Gateway Security 1600 Series
Společnost Symantec uvedla na trh nová zabezpečovací zařízení řady "Symantec Gateway Security" (SGS), sérii 1600.
SGS 1600 integruje plně inspekční, aplikační proxy firewall, který dokáže identifikovat pokusy o průnik v "zero-day" použitím technologie Anomaly Protocol Detection – porovnáním skutečného provozu (jeho parametrů) s RFC normami. Dále zařízení poskytuje antivirovou ochranu na gateway, prevenci a detekci průniků, antispam, antispyware/antiadware, filtrování URL obsahu a IPsec a SSL VPN technologii – to vše v jednom, cenově zajímavém zařízení.
Viz SGS 1600

Aktualizace komponenty RSA Web Agent (RSA Authentication Agent 5.3 for Web for IIS) umožňuje využívat autentizaci SecurID pro synchronizaci mobilních zařízení. Při ActiveSync přístupu z Windows Mobile na Exchange stačí nyní váš SecurID kód zadat pouze jedenkrát.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Reaktor Xanadu LayLay dynamicky přepíná viditelnost přednastavených hladin při přepínání mezi modelovým prostorem a rozvrženími.
Další informace viz Tip 4873.

Aplikace Xanadu AutoDWF pro automatické publikování DWF při uložení (nebo tisku) výkresu byla doplněna o publikování na vyžádání (volba "Now").
Další informace viz Tip 4259.

Další světové firmy a organizace zvolily nadstavbové aplikace firmy XANADU - indický Aircon a korejský Bumchang kupují aplikaci Excellink, německý ela-soft Excellink LT, americký Design Build a Justrite kupují LT Extension, švédský BIT a britský Total pořizuje VRML Translator, holandský Virtek zvolil SplineConvert. Uživatele aplikací firmy Xanadu lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Inventor 8 hardware library update
 • Inventor 9 hardware library update
 • Inventor 10 hardware library update
 • Knihovna DWG bloků - dopravní značky dle vyhlášky 2001/30
 • HP WebJetAdmin 8.0
 • České prostředí (lokalizace) pro Revit Building 8.1

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007 a Inventor 11.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Stav vaší servisní zakázky či incidentu v rámci helpdesk smlouvy můžete sledovat online na stránkách Servis-Online

3.480 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Rozdělení spline na stejné úseky. Změna textury řezu v pohledu Inventoru. Jak nastavit skutečnou výšku podlaží? Přesné odsazení při vykreslení na jakýkoliv plotr. Hromadné přenastavení jednotek ve všech DWG výkresech. Automatická popiska plochy (výměry) obrysové křivky. Jak převést křivku s tloušťkou na 3D těleso? Výkresové texty automaticky aktualizované z externí databáze. Nesprávně vytištěná výplň v DWF souborech. Jak zkonstruovat čáru v 3D průsečíku dvou těles? Jak převádět data mezi Autodesk Maya a 3ds max? K čemu slouží Autodesk Data Management Server?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz
Žhavá diskusní témata posledního měsíce: AutoCAD v Linuxu, Automatická tvorba DWF "mimochodem", nastavení více layoutů, jak zmenšit DWG, koupě plotru, reaktor model/výkres...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- telefonující mohou být nebezpeční
- chraňte vaše zdraví při práci na PC
- nasimulujte si proč dochází k dopravním zácpám a jak nižší rychlost vede rychleji k cíli
- hmm, kdo umí, umí (žonglování na hudbu)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU, s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU, s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU, s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060