X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - únor '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0110.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Autodesk GOLD XANADU - 3 zlatá partnerství
Společnost XANADU a.s. získala nový, nejvyšší status partnerství s firmou Autodesk - "Autodesk Gold Partner" pro obory Manufacturing (strojírenství) i Architecture, Engineering, Construction (stavebnictví a GIS). Jsme tak jedinou společností v ČR, která se může pochlubit tímto statutem v obou oborových produktových řadách Autodesku.
Zároveň získala firma XANADU i status autorizovaného konzultačního partnera - "Autodesk Consulting Partner".
XANADU je ale i GOLD partnerem firem HP a Microsoft - naši zákazníci tak získávají nejvyšší stupeň podpory řešení postavených na technologiích těchto 3 firem.
Další informace viz tisková zpráva
Zlatou úrodu samozřejmě přejeme i našim olympionikům - včerejší začátek vypadá slibně!
Výsledky XANADU - 2009
Společnost XANADU veřejnila ekonomické výsledky za rok 2009. Vlivem ekonomické krize došlo k meziročnímu poklesu tržeb, zejména v oblasti prodeje hardwaru. Naopak ale vzrostly tržby z prodeje CAD a GIS služeb, outsourcingu IT a prodeje licencí AutoCADu.
Viz tisková zpráva
EU dotace Nechte se zadotovat z EU
V současné době probíhá nová výzva na podávání žádostí o dotace na vybrané IS technologie. Tato EU dotace je určena pro malé a střední firmy ve zpracovatelském průmyslu. Výše dotace je 350.000 – 20.000.000 Kč, přičemž dotace kryje 40–60% nákladů (dle regionu a velikosti podniku). Firma XANADU vám může pomoci s vypracováním žádosti o dotaci.
Viz Czechinvest - ICT v podnicích
Facebook XANADU na Facebooku
Připojte se ke XANADU na Facebooku - viz "fan" stránky XANADU a CADforumCZ.
Vyzkoušejte naši novou Facebook aplikaci Subscription kalkulačka a spočtěte si vaši úsporu oproti nákupu upgrade.

AutoCAD, LT, CAD

Obit Poslední možnost upgrade z verzí Autodesk 2007 (R11) !!
Dne 15.3.2010 končí možnost upgrade z CAD aplikací řady 2007 (a Revit 9 a Inventor 11).
Od tohoto data se ale změní i struktura cen upgrade. Proto je výhodnější upgradovat před březnem 2010 a nové verze získávat levněji, pomocí Subscription (viz níže).
Čtěte na Starší verze produktů Autodesk
Kalkulačka Změna cenové politiky Autodesk upgrade od 15.3.2010
Dnem 15.3.2010 se mění a zjednodušuje cenová politika upgrade Autodesk produktů. Sjednocují se ceny všech upgrade na 50% ceny nové licence.
Pokud patříte k těm, kteří zatím nevyužívají levnějšího způsobu údržby licencí - Autodesk Subscription, znamená pro vás tato změna (u většiny produktů) zvýšení cen upgrade. Změna se nijak netýká cen subscription a většinu uživatelů Autodesk produktů tedy nijak neovlivní.
Porovnejte ceny subscription s cenami upgrade (s těmi dnešními i s těmi plánovanými po 15.3.) a případně včas proveďte upgrade za stávajících podmínek nebo přejděte na levnější subscription - pomůže vám naše online kalkulačka cen subscription
Sleva 30% na školní CAD licence a školení zdarma (EDU)
V rámci speciální akce mohou nyní školy zakoupit zvýhodněné multilicenční packy (Autodesk Design Academy a Autodesk Education Suite) se slevou 30% a k tomu získat školení pedagoga zdarma. Na každých zakoupených 10 licencí lze u XANADU čerpat bezplatné školení jednoho pedagoga. Cena je tak mnohdy nižší než pouhé obnovení Subscription. Akce platí do 31. března 2010.
Viz www.cadstudio.cz/edu

Autodesk Asset Locator (AAL) je nástupcem aplikace APM (Autodesk Product Manager) pro prohledávání počítačů v síti a vyhledání nainstalovaných licencí Autodesk produktů. Aplikace je zdarma ke stažení.

Subscription Late Fee - poplatek za obnovu subscription propadlých před méně než 12 měsíci nyní nemusíte hradit. Využijte nabídky platné pro všechny kontrakty do 15.3.2010.

Autodesk Butterfly je AutoCADu podobná web cloud aplikace, kterou tím pádem nemusíte instalovat a můžete ji používat na jakémkoliv operačním systému. Vyzkoušejte si Project Butterfly.

Federalizované hledání ve Windows 7 umožňuje prohledávat Katalog CAD bloků přímo z hledání ve vašich Windows. Viz tip.

Chcete i v nových verzích AutoCADu nebo AutoCAD Architecture používat ikonky ze starších verzí? Knihovnu BMP souborů starších ikonek najdete na vip.xanadu.cz.

Na XANADU Blogu najdete:
- Windows 7 - režim kompatibility pro starší aplikace
- Zdroj: internet?
- Project Butterfly - AutoCAD lehký jako motýlek

Jak mohu k atributu bloku přidat masku pozadí? použijte "fintu" dle Tipu 7176.
Jak na hromadnou editaci vybraných segmentů křivky - poradí Tip 7208.
Jak pouhým poklepáním změnit úsečku nebo oblouk na křivku? Poradí Tip 7179.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

USB nůž k Inventoru S Inventorem nezůstanete pozadu
Přejděte nyní na nový Inventor 2010 X+ - ušetříte a nezůstanete pozadu. Vzhledem k oznámenému sjednocení cen upgrade k 15.3.2010 a vzhledem k ukončení upgradů řady 2007 je nyní nejvhodnější okamžik pro povýšení vaší verze Inventoru na aktuální Autodesk Inventor 2010. Vedle finanční úspory získáte u XANADU i řadu dalších bonusů a USB nůž jako dárek. Zvýhodněný upgrade se týká i AutoCADu Mechanical.
Další informace čtěte na Upgrade Inventoru - nezůstaňte pozadu

Při potížích s odinstalací a reinstalací Inventoru vám určitě pomohou tipy Ruční odinstalace Inventoru a Chyba při opětné instalaci Inventoru.

Pro uživatele Inventoru jsme připravili přehlednou Tabulku klávesových zkratek Inventoru 2010 CZ - viz Download.

Doplňte si vaši CAD aplikaci i rychlé 3D ovládání - kontroler SpacePilot je nyní o 1/3 levnější (viz níže).

Jak ve výkresu sestavy zobrazit hmotnost konkrétní součásti? Poradí Tip 7209.
Na jakých verzích Windows Server 2008 je podporován Vault 2010? Čtěte Tip 7207.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil3D AutoCAD Civil 3D - kompletní řešení nejen pro geodety
AutoCAD Civil 3D je oblíbená projekční CAD/BIM aplikace s funkcemi pro zpracování geodetických podkladů, pro 3D modelování terénu, práci s parcelami, zábory, pro liniové stavby, zpracování rastrových snímků, knihovny geodetických značek dle ČSN 013411, převody souřadnicových systémů (včetně S-JTSK) a převody dat z/do jiných aplikací. Geodetické funkce nabízí i CAD/GIS aplikace AutoCAD Map 3D.
Obě tyto aplikace získáte do 15.dubna 2010 se Subscription (tj. mj. verzí 2011) zdarma. A z AutoCADu a LT můžete upgradovat se slevou 20%.
Další informace viz Civil3D pro geodety
Nová verze Piranesi 2010 pro prezentace projektů
Piranesi je aplikace, která vyniká v možnostech převodu 3D modelů z různých CAD aplikací do stylizovaných prezentačních vizualizací. Umožňuje jak fotorealistické, tak i "ruční" tvůrčí vizualizace. Verze 2010 přináší především podporu hladin a Windows 64-bit. K dipozici je nově ve dvou variantách "Pro" a "Lite" lišících se cenou.
Viz Piranesi 2010 (vč. videoukázky)
video AutoCAD Plant 3D
S prostředím a základními funkcemi oceňované aplikace pro projektování potrubních systémů - AutoCAD Plant 3D - se můžete seznámit v našich nových ukázkových videích v sekci CAD video.
video Přiučte se postupům v Revitu z našich CAD videí
Hned šest nových Revit videí ukazuje užitečné postupy jako je nestandardní využití zábradlí, postup tvorby obrazu na stěně, podrobný postup tvorby parametrické rodiny okna se šikmým ostěním, postup tvorby krovu v Revitu a porovnání jeho "ruční" tvorby s využitím aplikace Rafter+ a použití vizualizační aplikace Piranesi na modelu Revitu.
Viz CAD video.
Subassembly Studio V1.05
Nové verze aplikace pro tvorbu parametrických podsestav pro Civil 3D byla doplněna o řadu funkcí dle požadavků zákazníků. Free verze je omezena na 5 podsestav, Standard verze na 10 podsestav v katalogu.
Viz Subassembly Studio

RFA Postupy a tipy pro práci s RFA rodinami najdete v PDF dokumentu Tvorba rodin v Revitu 2010 - načitatelné rodiny a rodiny na místě - viz stránka Download.

Byly uvedeny nové verze CADKON 2010.1 (CADKON-2D, CADKON-TZB). Uživatelé s platným Subscription Programem obdrží verzi zdarma.

U nových licencí rastrové aplikace WiseImage je subscription již součástí ceny licence. Další informace viz WiseImage.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jenom se koukáme 2 (vizualizace)
- Dnes se jenom koukáme (tipy)
- Horká fixa - když zlobí přechodnice z předchozích verzí (fix)
- Povrchy jako geologické vrstvy (triky)

Jak přenést model z Revitu do Civilu 3D? Čtěte Tip 7194.
Postup pro převod bodů Civilu na bloky s atributy popisuje Tip 7172.
Pro dávkový tisk projektů Revitu použijte Tip 7184.

GIS, mapování, FM

Service Pack 2 pro Topobase 2010
Byl uveden Update 2 pro Topobase GIS server i klient. Doporučujeme provést instalaci SP2 podle doprovodné dokumentace. SP2 řeší např. problém ukládání modelu zobrazení na počítačích s procersorem Athlon.
Další informace na Autodesk Topobase

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Designjet T770 S HP DesignJet teď vytisknete více, levněji a rychleji
V měsíci únoru a březnu 2010 nabízí firma XANADU několik zvýhodnění pro nákup nových modelů velkoformátových tiskáren (plotrů) HP DesignJet. Využijte poskytnutých slev a pořiďte si rychlejší nástroj pro tisk CAD a GIS výkresů s nižšími provozními náklady.
 • Model HP DesignJet 510 42" (A0+) je nyní nabízen se slevou 33%
 • Model HP DesignJet T770HD teď pořídíte za cenu modelu T770 a k tomuto plně vybavenému 44" stroji navíc získáte sadu s 6x130 ml inkousty zdarma - celková sleva tak činí více než -20%.
 • Model HP DesignJet T770 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů - sleva představuje cca -10%.
 • Model HP DesignJet T620 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů - sleva představuje cca -15%.
Pro tyto zvýhodněné nabídky, včetně servisních služeb a podpory kontaktujte XANADU ještě dnes. Parametry modelů najdete na webu Xanadu www.hpdesignjet.cz.
HP Z workstation Grafické stanice HP nyní se slevou na LCD nebo VGA
Využijte slevy při nákupu výkonných CAD stanic certifikovaných na produkty Autodesk. Do 19.2.2010 nyní můžete při nákupu HP workstation řady xw4600 a Z400 využít slevy 4.000,-Kč na přikoupení LCD monitoru nebo grafické karty nVidia. 22" LCD monitor tak můžete například získat za 30,-Kč!
Přehled modelů stanic, monitorů a grafiky najdete na Stanice HP se slevou
HP ProBook Business notebooky HP s procesory Core i5
Novinkou ve firemní řadě notebooků HP jsou modely postavené na nejnovějším procesoru Intel Core i5. Nově uvedenými modely jsou 14palcový HP ProBook 6440b (nástupce 6530b) a 15.6palcový model HP ProBook 6540b (nástupce 6730b). Tyto notebooky jsou určené pro profesionály, kteří potřebují přenosný počítač, v němž jsou vyváženy podnikové funkce s mobilitou a produktivitou.
Další informace a ceny viz HP ProBook s Core i5
HP Royal Club - vyberte si dárek
Pořiďte si některou ze zvýhodněných akčních konfigurací serverů HP ProLiant a případnou službu HP Care Pack a nabijte si vaše Royal Club body. Za tyto body si pak můžete vybrat některý z mnoha dárků - tiskárny, příslušenství, LCD monitory, počítače nebo notebooky.
Aktualizované podmínky akce a přehled produktů najdete na HP Royal Club
3D myš SpacePilot teď o 1/3 levněji
Populární periferní zařízení 3Dconnexion významně zefektivňují práci uživatelů v 3D CAD aplikacích - ovládání 3D aplikací je tak přirozenější a rychlejší. I proto tato zařízení používá již přes 350.000 uživatelů.
Kupte si 3D ovládací zařízení (3D myš) firmy 3Dconnexion - SpacePilot - teď za podstatně zvýhodněnou cenu cca 5.000,-Kč (bez DPH, 199 Euro).
Viz SpacePilot o 1/3 levněji

HP LeftHand P4300 SAN Solution obsadil první místo v hardwarové kategorii soutěže "IT PRODUKT ROKU 2009". HP LeftHand P4300 je storage řešení určené predevším pro středně velké zákazníky, které nabízí vysoký výkon, snadnou správu a vysokou dostupnost dat.

Compatibility Guide je nový online nástroj pro zjišťování kompatibility spotřebního materiálu pro HP DesignJet. K dispozici je i samostatná verze pro HP LaserJet, Officejet a Photosmart.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows 7 umí lépe multitasking
Testy provedené na dvouprocesorové quad-core stanici HP 800 (Xeon 5500) prokázaly, že ve srovnání s Windows XP podávají Windows 7 v této konfiguraci o 47% až 178% vyšší výkon.
Viz InfoWorld
Microsoft semináře
Navštivte seminář XANADU věnovaný tématům úspor v IT (virtualizace a efektivní komunikace) a moderní komunikace (efektivní komunikace a správa IT). Seznámite se zde s nejnovějšími technologiemi Microsoft a jejich nasazení ve firemní praxi.
17.2.2010 (změna!) Dříteč u Pardubic - viz online registrace

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Storage Datová úložiště - technologie a produkty
Za každý jeden rok vzroste celkové množství dat v průměrné firmě na téměř dvojnásobek. Obzvláště to platí pro grafická a 3D CAD data. Firemní data přitom patří k nejcennějšímu bohatství firmy a každá firma by si je proto měla dobře chránit. Pro zvyšující se nároky na rychlé, spolehlivé a cenově efektivní ukládání nabízí firma XANADU řadu řešení (NAS, SAN, DAS, iSCSI, FC) pro velkokapacitní ukládání dat, jejich archivaci a zálohování.
Viz Datová úložiště
Virtualizovaná datová úložiště
Virtualizace datových úložišť představuje moderní metodu, pomocí které může velký počet uživatelů a aplikací přistupovat k úložišti dat bez starostí o to, kde je úložiště fyzicky umístěno a jak je spravováno.
Řešení a produkty firem HP, FalconStor a Open-E pro virtualizaci storage nabízená firmou XANADU najdete na stránce Virtualizace storage.

Skype oznámil podporu HD videokonferencí na PC a na k internetu připojených HD televizorech.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

iProject Nová verze iPROJECT 3.6
XANADU uvádí novou verzi svého systému pro síťovou správu dokumentů - iPROJECT. Nová verze této intranetové a internetové aplikace usnadňuje týmovou práci s kancelářskými i technickými dokumenty, správu revizí, schvalovací a distribuční procesy, vyhledávání a archivaci dokumentů, i bezpečný přístup k obsahu dokumentů podle ISO9000.
Cena aplikace zůstává nezměněna, je možný upgrade z verzí 2.x a 3.0. iPROJECT je dostupný buď jako klient-server aplikace pro instalaci ve vaší síti nebo jako SaaS aplikace formou pronájmu hostované verze serveru pro vaši organizaci.
Hlavní novinky verze 3.6:
 • Rozšíření obecných atributů dokumentu (číselná řada, výkresové pole [DWG], číselník, povinný atribut)
 • Řízení toku dokumentů - workflow (schvalovací, připomínkovací a distributivní řízení, časově omezená platnost)
 • Rozšířené filtrování dokumentů (zobrazení podmnožiny dokumentů)
 • Podrobné nastavení zasílání notifikací
 • Definování vztahu mezi dokumenty (master-slave)
 • Samostatný administrační modul (správa uživatelů, skupin a práv)
 • Export složek (vše, jen schválené, archivace)
 • Analýza obsahu DWG dokumentů
 • Definice prohlížecích a editačních aplikací pro daný typ dokumentu
 • Propojení na přihlášení do Windows
Viz stránka iPROJECT a online verze na www.iproject.cz
PreSave reaktor pro AutoCAD
Často je potřeba zajistit před uložením DWG souboru určitý "povinný" krok - např. provést zoom kvůli vytvoření správného náhledu, ověřit existenci razítka, nastavit hladinu 0, vyčistit nepoužívané bloky, apod. Xanadu PreSave reaktor je nová utilita, která zajistí takovéto údržbové funkce automaticky, při každém uložení DWG výkresu. základní funkce aplikace jsou zdarma, pro přidání uživatelských operací je potřeba aplikaci aktivovat pomocí kódu, který si můžete buď bezplatně vygenerovat na webu vip.xanadu.cz nebo zakoupit samostatně.
Viz PreSave reaktor
Další nové CAD utility XANADU
Utilita fAREA byla doplněna o možnost umisťování popisky do hladiny popisovaného objektu (fAreaSameLayer).
Sizer je jednoduchý nástroj, kterým nastavíte velikost okna dokumentu v AutoCADu na pevnou velikost (např. pro odchycení snímku obrazovky).
RIblock je doplněn o možnost nahrazení série různých bloků jedním blokem (např. pro importované výkresy).
Aktualizovaný GeoRefImg pro vkládání georeferencovaných obrázků v AutoCADu nyní podporuje otáčení a zpětný export "world" souborů.
CsvLayers je nástroj, kterým z Excelu vytvoříte předdefinovaný seznam hladin v DWG souboru.
Aktualizovaná verze DXEdel opravuje problém se seznamem vždy zachovávaných odkazů.
Makro ListInspection nyní podporuje i export kontrolních úhlových kót v Inventoru.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Topobase Web 2010 Update 2 (SP2)
 • Autodesk Topobase Client 2010 Update 2 (SP2)
 • Aktualizace HW knihovny grafických karet AutoCADu
 • RoadPAC 2009 - Service Pack 3

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010). Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.534 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.026 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jaký AutoCAD se spustí při poklepání na vložený objekt výkresu? Chyba licence: FLEXnet Licensing error:-15,570. Instalace SP s vypůjčenou licencí. Které verze Windows 7 jsou podporovány AutoCADem? Převod výsledků dynamické simulace do modulu Inventor Studio. Nastavení Ribbonu a Panelu rychlého přístupu na výchozí hodnoty. Jak načíst rastry formátu GeoTiff georeferencovaně do AutoCADu? Jak zjistit datum předchozí verze CAD souboru? Po přejmenování počítače mi přestalo fungovat Obsahové centrum. Automatické právní prohlášení pro ePřenos/eTransmit výkresů. Geodetické značky dle normy ČSN 013411 pro AutoCAD. Rozdíl mezi xrefy, datovými zkratkami a Vaultem v Civil 3D. Vyrovnání výkresu na více bodů (4, 5, 6...).

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 22.716, počet příspěvků již 67.375). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- world clock - jak si stojí svět?
- na editaci obrázků možná nepotřebujete hned PhotoShop
- hezký trik s kartami (video)
- profíci při práci - simulace loňského přistání v řece Hudson (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060