X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - únor '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadné odhlášení nebo např. přihlášení do diskusní konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na http://www.cadstudio.cz/email/x-news0204.htm

Xanadu s.r.o. (CAD Studio + i-Systems), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Společnost Autodesk zveřejnila výsledky prodejů svých partnerů za Q4/2003 a za celý rok 2003. Společnost Xanadu v Q4/2003 dosáhla vynikajících výsledků. Byla nejenom opět největším prodejcem AutoCADu a AutoCADu LT, ale také největším prodejcem MCAD řešení. Společnost Xanadu tak i v roce 2003 potvrdila svojí vedoucí pozici a zůstává největším prodejcem Autodesk řešení na českém a slovenském trhu.

Navštivte některý z našich seminářů určených aktuálním novinkám v oblasti CAD aplikací pro stavebnictví a pro strojírenství. Viz www.cadstudio.cz/seminare

AEC aplikace Sleva až 25% pro členy ČKA
Do 30.4.2004 platí mimořádná sleva až -25% na stavební aplikace Autodesk a systém iPROJECT platná pro členy České komory architektů. Akce platí pro AutoCAD, Architectural Desktop, Revit, iPROJECT a upgrade na tyto aplikace. Uvedené aplikace můžete shlédnout na seminářích Stavební aplikace - nová AEC řešení nejen pro členy ČKA, které firma Xanadu pořádá v termínech 16.-25.3. v Praze, Č.Budějovicích, Ostravě a Pardubicích.
Viz podrobnější informace o slevě ČKA

Zvýhodněné licence pro školy a studenty
Jste studentem nebo pracovníkem školy či jiné vzdělávací instituce? Máme pro vás nabídku školních (EDU) a studentských (EMR) licencí CAD aplikací firmy Autodesk za velmi zvýhodněné ceny. I na tyto výukové licence nabízí firma Xanadu svoji nadstandardní technickou online podporu.
Podmínky výukových licencí viz www.cadstudio.cz/edu

AutoCAD, LT, CAD

DWF it! Publikování DWF z jakékoliv aplikace
Autodesk uvolnil nový bezplatný nástroj určený pro snadné publikování návrhových dat formátu .DWF z jakékoliv Windows aplikace - Autodesk DWF Writer 2. Autodesk DWF Writer je tiskový ovladač 'pseudotiskárny' - souborů DWF určený pro Windows XP Professional+Home, Windows 2000 a Windows 2003 Server. Autodesk tak poskytuje nástroje pro bezplatné vytváření, zobrazování a tisk souborů ve výměnném formátu DWF.
Chystaný nástroj "DWF Composer" umožní i snadné připomínkování DWF souborů a spojování elektronických dokumentů z různých typů aplikací.
V průběhu roku Autodesk chystá další vylepšení DWF formátu - podporu 3D, DWF prohlížeč pro Macintosh OS-X, podporu DWF na Oce tiskárnách a nové typy podpory DWF v CAD produktech.
Viz publikování DWF souborů
Viz srovnání formátů PDF a DWF
Viz download DWFwriter AutoCAD LT 2004

K plné licenci AutoCADu LT 2004 CZ dostanete u firmy Xanadu ZDARMA (resp. za 1,-Kč) doplňkovou aplikaci Xanadu LT Extension. Aplikace LT Extension zefektivňuje práci v AutoCADu LT doplněním řady užitečných funkcí ve vlastním nástrojovém panelu.

Autodesk Design Awards 2003 - i vloni proběhla každoroční soutěž návrhů z oblasti stavebnictví, strojírenství, mapování a digitálních médií vytvořených pomocí produktů Autodesku - Autodesk Design Awards.
Prohlédněte si vítězné návrhy roku 2003.

Co je Neo? Sledujte www.cadstudio.cz

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk Inventor Pro 8

Uveden Inventor Series 8 CZ a Inventor Professional 8 CZ
Na trh byly uvedeny česká verze systému Inventor - Autodesk Inventor Series 8, Inventor Professional 8 a nová verze AutoCADu Mechanical 2004 DX. Součástí Inventor Series R8 je Mechanical Desktop 2004 DX, AutoCAD Mechanical 2004 DX, AutoCAD 2004 a Autodesk Inventor 8.
Inventor Series 8 je zásadně inovován a to hlavně v oblasti generování výkresové dokumentace (rychlost, vyšší výkon, rozšířená funkčnost kusovníků, odměřování, špičková DWG kompatibilita, …). Dále pak Řešič dotyku, zrcadlení sestav, rozšířený Autodesk ShapeManager (3D spline, plochy, ..). Vylepšené uživatelské rozhraní (úpravy klávesových zkratek, Nový Design Support Systém, …), rozšíření tisku, uživatelské úpravy Knihovny obsahu.
Rozšířený je Autodesk Vault, vestavěná funkce úložiště pro správu strojírenských dat. Rychlé a přesné týmové sdílení návrhových dat v centrálním úložišti.
Inventor Professional je rozšířená verze Autodesk Inventoru určená především pro elektromechanické konstruování. Nová verze vylepšuje funkčnost v oblasti trubek a potrubí a přidává funkce z oblasti kabelových svazků.
Současně s novým Inventorem byla uvedena nová verze systému Mechanical Desktop 2004 DX CZ (Data Exchange) a AutoCAD Mechanical 2004 DX CZ, které podstatně rozšiřují možnosti výměny nativních formátů dat mezi Inventorem a AutoCADem.
Viz podrobnější přehled novinek Inventoru 8

Přijďte se seznámit s novými funkcemi Inventoru 8 a s novými strojírenskými aplikacemi na některý z našich seminářů k uvedení Autodesk Inventoru 8:
24.3. - Pardubice
termín bude upřesněn - Ostrava
6.4. - Praha
7.4. - Plzeň
8.4. - České Budějovice

CADMAN zdarma Sleva 20% na Autodesk Inventor 8
V rámci uvedení českých verzí Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 poskytuje firma Xanadu slevu 20% na upgrade z AutoCADu, AutoCADu Mechanical a Mechanical Desktopu na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8.
Zároveň k novým licencím Autodesk Inventoru a Inventoru Professional poskytujeme bezplatně (bez navýšení ceny) 3D myš CADMAN SpaceMouse.

Trial verze Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Studie kinematiky v Inventoru. Jak použít novou funkci "Řešič dotyku" v Inventoru pro jednoduché studie kinematiky a kolizí. Čtěte v Tipu 3554 na www.cadforum.cz

Mechsoft pro Inventor 8 přináší novou funkčnost v oblasti materiálové databáze, nových výpočtů, funkce Wonder Drop - Drag&Drop vkládání normalizovaných součástí - vložit podle, definování O kroužků v libovolném tvaru, Multi Part Wizard - vkládání více součástí najednou, nový dialogový panel šroubového spoje, 3D náhled vkládaných součástek a jiné.
Viz další informace

MITCalc - společnost Xanadu je exkluzivním partnerem pro prodej nové strojírenské výpočetní aplikace MITCalc. MITCalc obsahuje návrhové a kontrolní výpočty - například ozubení, klínové řemeny, ozubené řemeny, řetězové převody, nosníky, hřídele, pružiny, šroubové spoje, spojení hřídelí, uložení, tolerance a mnoho dalších. K dispozici je také řada materiálových, srovnávacích a rozhodovacích tabulek včetně systému pro správu vyřešených úkolů. MITCalc využívá MS Excel a spolupracuje s 2D a 3D CAD aplikacemi AutoCAD, AutoCAD LT, Autodesk Inventor a dalšími.
Viz další informace

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit

Autodesk Revit 6
Na trhu je nová verze AEC aplikace Autodesk Revit - vedoucí světové aplikace pro 'BIM' (Building Information Modeling, informační model stavby). Revit verze 6 přináší řadu vylepšení v oblasti správy projektů, variantních návrhů, navrhování schodišť, tvorby výkazů a v týmové spolupráci. Podrobnější informace najdete na naší web stránce Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR. ČKA

Autodesk Revit, Architectural Desktop i AutoCAD nyní můžete - jen do 30.4. - získat se slevou až 25% - sleva platí pro členy České komory architektů.
Viz další informace

30% sleva na upgrade z LT na AutoCAD 2004
Do 10.4.2004 můžete využít slevu 30% na nákup upgrade z AutoCADu LT 2000i, LT 2002 a LT 2004 na plný AutoCAD 2004. Tato sleva je určena pro majitele ocelářské LT-aplikace GoSteel. Zároveň lze v tomto období využít speciální ceny na ocelářskou nadstavbu AutoCADu - HyperSteel verze 7.1 CZ (paket Design+Detailing) - za 60.000,-Kč bez DPH.

Nový časopis Building Solutions přinášející užitečné informace o stavebních řešeních firmy Autodesk.

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

V řadě GIS/FM instalací řešení firmy Xanadu je implementována vazba na firemní ERP a HRM systémy. Kontaktujte nás pro bližší informace o navázání systémů pro správu majetku na firemní systémy SAP, Baan, Odysea a další.
viz FM@Web

Nová verze aplikace Xanadu CITin umožňuje doplnit práci s rastrovými daty formátu .CIT do AutoCADu 2004, Autodesk Mapu, MapGuide nebo Autodesk Envision.

HP produkty, novinky, akce

Nové drivery pro HP DesignJet - HP uvolnil nové verze PostScript driverů pro velkoformátové tiskárny HP DesignJet 800ps, 5000ps a 5500ps. Ovladače verze 4.28 pro Windows 2000 a XP jsou ke stažení na www.hp.com, resp. na www.hpdesignjet.cz

HP D230 HP D230 Microtower PC za únorovou cenu!
Za 19.980,-Kč nabízíme dobře vybyvený počítač HP D230 Microtower (Intel Pentium 4 2.2 GHz/533, 256MB DDR PC 2700, 80GB HDD 7.2k rpm, 16x DVD/CD, 6x USB, Intel Extreme VGA, volný AGP slot, LAN, optická USB scroll mouse, klávesnice, záruka 3 roky, první rok on site, Windows XP pro)
viz - KOUPIT HP LCD L2025

Akční nabídka pracovních stanic HP Workstation XW4100 a XW3100. V únoru navíc můžete ke každé stanici HP získat špičkový 20" LCD monitor HP L2025 jen za 29.890,-Kč (vč. 3-leté záruky). Monitor nabízí technologii IPS (in-plane switching), nativní rozlišení 1600x1200, funkci Picture-in-Picture a kromě DVI a VGA vstupu i analogový vstup S-VHS video.

Výrazné snížené cen mobilních počítačů HP IPAQ Pocket PC (H1930 -12%, H1940 -15%, H2210 -14%, H4150 -6%).

Pod označením 'Casual photography' chystá HP digitální kamery a fotoaparáty ve formě brýlí.

MFP zařízení 'mluví' česky
Populární víceúčelová zařízení HP LaserJet 4100mfp, 9000Lmfp a 9000mfp (tiskárna, scanner, kopírka, ...) nyní podporují češtinu jako komunikační jazyk pro ovládání. Integrace se systémem pro správu dokumentů iPROJECT či běžné ovládání je tak snadnější. Ze stránek www.hp.com si stačí stáhnout bezplatný upgrade firmware (minimálně 03.779.0).

Která grafická karta je ta správná pro 3D aplikace? Otestujte si podporu OpenGL a zjistěte informace o podporovaných 3D funkcích pomocí nástroje "glview" z webu www.realtech-vr.com/glview

Paměťová kapacita dostupná na mobilních zařízeních se opět zvýšila - SanDisk nyní nabízí paměťové karty CompactFlash s kapacitou 4GB (cena je prozatím vysoká, cca 1000 USD) a SimpleTech dokonce karty 8GB.

Kdo říká, že mu na CAD nestačí jeho 15" monitor? Podívejte se jak vypadá MCAD aplikace na 61" palcovém plasma monitoru NEC:
viz PlasmaSync 61XM2

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

SPOT hodinky

SPOT (Smart Personal Objects Technology) je technologie firmy Microsoft umožňující bezdrátové šíření informací do malých specializovaných mobilních zařízení. Využívá existující síť FM vysílačů, pomocí nichž je šířen jednosměrný úzkopásmový (cca 12kb) datový kanál přenášející informace. Tyto informace se mohou týkat konkrétní lokality (zprávy, počasí, dopravní situace, akcie, sport, nákupy), ale i konkrétní osoby/zařízení (každé SPOT zařízení má jedinečné ID) – např. schůzky, kalendář, paging. V USA (kde je tato síť již provozována v několika aglomeracích) jsou v prodeji náramkové SPOT "hodinky", ale předpokládá se uvedení dalších SPOT zařízení - ve formě prstenu, přívěsku, magnetu na lednici nebo doplňků do automobilu. Služba předplatného na http://direct.msn.com zajišťuje personalizovaný přísun kanálů zpráv i synchronizaci s vaší elektronickou poštou a kalendářem.
A mimochodem – SPOT hodinky také ukazují čas.

Také byste se potřebovali zbavit starých, často neplatných e-mailových adres nabízených Outlookem v poli Komu:? Najděte a vymažte cache soubor .NK2, který najdete ve složce Data aplikací (např. c:\Documents and Settings\frantisek\Data aplikací\Microsoft\Outlook\frantisek.NK2)

Potřebují vaši kolegové osvětu v počítačové bezpečnosti? Vytiskněte jim plakáty MS Security Posters

Kam až má zacházet ochrana?
Adobe PhotoShop, další softwarové aplikace, ale i řada barevných kopírek, obsahují systém CDS chránící proti kopírování a manipulaci se sejmutými obrazy bankovek. Bitmapové editory tedy analyzují obsah rastrových obrázků, které zpracováváte.
Microsft uveřejnil "service pack" na "kritickou chybu" symbolového písma MS Office Bookshelf. Důvod? Písmo obsahovalo i symbol svastiky. Jiné historicky zneužívané symboly tam zatím zůstaly.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Asi většina z nás byla v posledních dnech 'navštívena' e-maily nesoucími virus Novarg/Mydoom. Bez účinné antivirové ochrany je další šíření těchto e-mailových červů a jimi instalovaných trojských koňů snadné a nebezpečné i pro váš počítač či síť LAN. Podobné útoky jistě nebyly poslední.
Chraňte vaše počítače účinnými bezpečnostními prostředky. Nástroje pro odstranění virů W32.Novarg.A a W32.MyDoom.B najdete na stránce Xanadu:
Bezpečnostní řešení

Xanadu - vlastní aplikace

Bezplatná aplikace firmy Xanadu ImportCoord byla rozšířena o funkce importu náčrtu 3D spline a 3D bodů z předpisu souřadnic v Excelu.
viz ImportCoord

Aplikace CITin V1.6 (2004) nyní podporuje CAD aplikace řady 2004 a Envision. CITin umožňuje doplnit práci s rastrovými daty formátu .CIT do AutoCADu 2004, Autodesk Mapu, MapGuide nebo Autodesk Envision.
viz CITin

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Service Pack 3 pro AutoCAD Mechanical 2004 (EN/CZ...)
 • Service Pack 3 pro Mechanical Desktop 2004 (EN/CZ...)
 • Service Pack 1 pro AutoCAD Mechanical 2004 DX (EN/CZ...)
 • Service Pack 1 pro Mechanical Desktop 2004 DX (EN/CZ...)
 • Service Pack 1 pro Autodesk Inventor 8 a Inventor Professional 8 (EN/CZ...)
 • Service Pack 1 pro 3ds max 6
 • Autodesk Inventor R8 SP1 Standalone Design Tracking
 • Autodesk Inventor R6 hardware library patch (gr.karty)
 • Autodesk Inventor R7 hardware library patch (gr.karty)
 • Autodesk Inventor R8 hardware library patch (gr.karty)
 • Inventor 8/7/6/5.3 plugin pro Volo View 3 sp2
 • Service Pack 2 pro Volo View 3
 • Pomůcky SPIRAL, 3DSPIRAL a SOL_SPRING
 • Autodesk DWF Writer

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme vám a snažíme se maximálně zefektivnit vaše používání produktů dodaných firmou Xanadu. Poskytujeme širokou podporu těchto produktů prostřednictvím e-mailu, telefonicky, databází tipů a triků i diskusním fórem CAD Fórum.

Přes 2600 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Způsoby zlepšení kvality zobrazení textů (fontů) Inventoru. Tajná volba příkazu Zaobli. Jak nastavit zjednodušené zobrazování normalizovaných součástí Inventoru? Jak vypnout varování, že výkres pochází ze starší verze AutoCADu? Nastavení výchozí šablony v Revitu. Grafická analýza využití síťových licencí FlexLM. Jak správně přepravovat ploter HP? Sklo se vystínuje jako černý neprůhledný materiál. K čemu slouží soubory .DWS AutoCADu? Řízení animace v Inventoru pomocí několika vazeb (parametrů). Nedokumentované volby příkazu 3DKONFIG. Při chodu na baterie je na notebooku Inventor pomalejší. Automatické spuštění programu ze SD paměťové karty na PocketPC. Kde vzít obrázky (pohledy) osobních automobilů? Nastavení STEP převodu mezi různými MCAD systémy.

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Databáze CAD tipů a triků na serveru www.cadforum.cz byla rozšířena o zvýraznění hledaných slov a o vysvětlivky (slovník) často používaných zkratek a pojmů v textech tipů.

Aktuální CAD tipy, ale i nejnovější CAD zprávy ze serveru www.cadstudio.cz můžete získávat i formou tzv. RSS kanálu (XML newsfeed). Další informace najdete v Odkazech na www.cadforum.cz a na adrese www.cadstudio.cz/linkbackcz.htm

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je nová verze rozšířené služby Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- vaříte? zkuste hi-tech kuchyni Microsoft
- nechce se vám cestovat? navštivte interaktivní panoramatické snímky význačných míst na Zemi (vyžaduje QuickTime)
- prohlédněte si nejlepší fotografie roku 2003
- Microsoft SPOT hodinky a služby, dobře ale nečeká nás toto?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
automatické odhlášení prostřednictvím tohoto odkazu info@xanadu.cz
Toto vydání dostáváte na adresu

-------------------------------------------- xanadu = cad studio + i-systems ------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734