X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - leden '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0110.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Věříme, že jste do nových dnů roku 2010 vykročili šťastnou nohou. A abyste o šťastných dnech roku 2010 měli přehled, vytiskněte si náš Kalendář na rok 2010 (A3 PDF).

Připojte se ke XANADU na Facebooku - viz "fan" stránky XANADU a CADforumCZ

AutoCAD, LT, CAD

Kalkulačka Změna cenové politiky Autodesk upgrade od 15.3.2010
Důležitá informace pro ty, kteří dosud nevyužívají Subscription. Jak jsme již několikrát informovali, dnem 15.3.2010 se mění a zjednodušuje cenová politika upgrade Autodesk produktů. Sjednocují se ceny všech upgrade na 50% ceny nové licence.
Pokud patříte k té menšině uživatelů, která zatím nevyužívá levnějšího způsobu údržby licencí - Autodesk Subscription, znamená pro vás tato změna (u většiny produktů) zvýšení cen upgrade. Změna se nijak netýká cen subscription a většinu uživatelů Autodesk produktů tedy nijak neovlivní.
Porovnejte ceny subscription s cenami upgrade (s těmi dnešními i s těmi plánovanými po 15.3.) a případně včas proveďte upgrade za stávajících podmínek nebo přejděte na levnější subscription - pomůže vám naše online kalkulačka cen subscription
LT2010 AutoCAD LT u nás levněji o 20% - jen do 15.1.
Ještě do 15.1.2010 máte možnost získat aktuální verzi aplikace AutoCAD LT 2010 X+ o 20% levněji. Slevu 20% nabízíme na samostatné licence i zvýhodněné 5-licenční packy AutoCADu LT. I k těmto zvýhodněným licencím přitom získáte nadstavbovou aplikaci "Xanadu LT Extension" zdarma.
Ceny LT viz CAD eShop
Upgradujte z verze 2000 nebo R14 - 1000 Euro pro vás
Jen do 15.1.2010! Používáte ještě AutoCAD nebo jinou CAD aplikaci řady R14, AutoCAD 2000/2000i, 2002, 2004 či 2006?
Nyní můžete inovovat na nejnovější CAD nástroje Autodesk pomocí zvýhodněného tzv. "Legacy upgrade" z vaší aplikace. Legacy upgrade je standardně levnější o 30%. Navíc teď ale dostanete i voucher v hodnotě 1.000 Euro.
Přehled aplikací na které lze upgradovat a další informace - viz Thank You
Obit Poslední možnost upgrade z verzí Autodesk 2007 !!
V pravidelných cyklech daných vývojem nových verzí ukončuje firma Autodesk prodej starších verzí svých aplikací. 15.3.2010 končí možnost upgrade z řady 2007 (a Revit 9 a Inventor 11).
Od tohoto data se ale změní i struktura cen upgrade. Proto je výhodnější upgradovat před březnem 2010 a nové verze získávat levněji, pomocí Subscription.
Čtěte na Starší verze produktů Autodesk
Sleva 30% na školní CAD licence a školení zdarma
V rámci speciální akce mohou nyní školy zakoupit multilicenční packy (Autodesk Design Academy a Autodesk Education Suite) se slevou 30% a k tomu získat školení pedagoga zdarma. Na každých zakoupených 10 licencí lze u XANADU čerpat bezplatné školení jednoho pedagoga. Akce platí do 31. března 2010.
Viz www.cadstudio.cz/edu

Nový online prohlížeč souborů DWG, DXF, PLT, SVG a CGM najdete na sharecad.org.

Na XANADU Blogu najdete:
- Project Cooper - malý CAD zdarma
- Dva milníky designu - 2010
- Dynamitové vizualizace silnic od Autodesku
- Film Avatar - Autodesk produkty při práci
- Prohlédněte si nové funkce v českém Inventoru 2010 SAP

Víte proč mají některé hladiny ve Správci hladin modré pozadí? Čtěte Tip 7127.
Používáte přesné vizualizace s IES světly? Určitě si přečtěte Tip 7159.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Změna cenové politiky upgrade - viz sekce CAD

Akce Pilka Akce "Pilka" - k Inventoru 3D stanice HP Z400 zdarma !
Používáte správný nástroj? Vyměňte pilku za pořádný těžební stroj!
Do 15.1.2010 získáte při nákupu Inventoru nebo upgrade vašeho AutoCADu či AutoCADu LT na AutoCAD Inventor 2010 X+ u firmy XANADU bezplatně výkonnou 3D pracovní stanici HP Z400 a k tomu ještě profesionální 3D kontroler SpacePilot (oboje v celkové hodnotě cca 40.000 Kč). Plus speciální dárek pro registrované členy CADforum.cz.
Využijte této akce a výhodně povyšte vaši "pilku" na kompletní nový CAD stroj! Vytěžte maximum z vašich digitálních prototypů!
Další informace na Akce Pilka
Inventor naposledy za 1/4 ceny
Jen do 15.1.2010 můžete využít zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor X+. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO.
Viz Inventor za čtvrtinu ceny
Inventor Subscription Advantage Pack
Nezapomeňte si stáhnout a nainstalaovat balíček rozšiřujících funkcí Inventoru 2010 - "SAP 2010" (násobné pohledy, výměna modelu za model přímo z výkresu; přímé vložení 2D bloků z AutoCADu do výkresu a řada dalších užitečných nástrojů). Jednotlivé jeho funkce vám představí např. CAD video #26.
Ocel ČSN a Euro materiály pro Inventor
V sekci VIP soubory na vip.xanadu.cz si můžete stáhnout novou knihovnu materiálů Inventoru - např. oceli dle ČSN či normy Euro (11 343, 11 373, 11 375...). Knihovna doplní vizuální styly materiálů, ale i jejich fyzikální a pevnostní vlastnosti.
Xanadu Tools pro Inventor
"Xanadu Inventor Tools" (XTools) je nová nadstavbová .NET aplikace určená pro 32bitové a 64bitové verze Inventoru 2010. Nabízí několik automaticky generovaných vlastností - datum+čas posledního uložení dokumentu, formát papíru výkresu, měřítko (měřítka) listu, rozměry rozvinu a tloušťku plechu. Aplikace je bezplatnou součástí BonusCD+ firmy XANADU.
Viz Inventor XTools

video Nové Inventor video ukazuje přidání vlastního uživatelského profilu do Obsahového centra Inventoru - viz CAD video.

Chybí vám v 64bitovém Inventoru měřič kapacity RAM? Poradí Tip 7152.
Načítají se vám sestavy pomalu ze síťových disků? Urychlete si načítání pomocí Tipu 7124.
Potřebujete rozšířit knihovnu součástí Mechanical o vlastní díly? Použijte postup dle Tipu 7156.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

V-Ray 1.50 Service Pack 4a for 3ds Max
Nově uvolněný Service pack 4a opravuje některé chyby předchozích verzí aplikace V-Ray a vylepšuje stávající funkce. Podporovaný je 32bit i 64bit operační sytém. Service pack je kompatibilní s verzí 3ds max 8-2010. Upgrade je pro stávající uživatele V-Ray zdarma.
Modelování terénu v Revitu
I v Revitu můžete z geodetického seznamu souřadnic bodů vytvořit 3D model terénu a síť vrstevnic. Ač nenabízí tak pokročilé možnosti jako například Civil 3D, pro účely osazení stavby do terénu a vizualizací může stačit.
Postup tvorby terénu v Revitu najdete v tipu 7121 na CADforum.cz

Prohlédněte si novou stránku k aplikaci Subassembly Studio pro tvorbu podsestav Civil3D.

Používáte V-Ray? Zde naleznete některá důležitá nastavení (PDF) této aplikace.

Jak se dělá virtuální film (PDF, anglicky) - technologie použité např. ve filmu Avatar.

video Čtyři nová Revit videa ukazují práci s fázemi projektu (demolice/nové), základy parametrické práce v Revitu, postup přidání nového materiálu a využití šablon pohledů - viz CAD video.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Rámeček výkresu podle libosti (dyn.blok)
- Hranice koridoru automaticky (trik)
- Měřit kapra ve 2D nebo ve 3D? (doporučení)

Dramatičtější 3D modely terénu se zdůrazněným převýšením vám pomůže vytvořit Tip 7117.
Vložili jste do pohledu Revitu prvek, ale teď ho nevidíte? Viz Tip 7137.
Potřebujete změřit horizontální vzdálenost bodů v projektu? Poradí Tip 7130.

GIS, mapování, FM

MapGuide Zobrazení měřených hodnot v reálném čase na mapě
Web GIS technologie Autodesk MapGuide umožňuje kromě jiného i zobrazení a stylizaci živých údajů získaných v reálném čase na mapách a diagramech, včetně změn zobrazení a analýzy topologie při dosažení kritických hodnot (náhradní objízdná trasa, nejbližší náhradní stanice, intenzita provozu, překročená teplota, nízký/vysoký prodej, apod.). Datové údaje mohou pocházet přímo z měřících čidel, z internetových služeb nebo třeba z firemních databází (ERP, CRM...).
Další informace na Autodesk MapGuide

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP LeftHand - komplexní řešení pro ukládání dat
V nabídce XANADU najdete nové, vysoce dostupné, spolehlivé a jednoduše konfigurovatelné řešení datových úložišť, založené na technologii iSCSI - HP LeftHand P4000 SAN Solutions. Jedná se o "clusterové" řešení datového úložiště, tzn. že vaše data jsou vždy uložena ve více kopiích napříč jednotlivými uzly (nody), čímž je zajištěna nepřetržitá dostupnost dat pro aplikace, a to i v případě výpadku napájení, selhání sítě, disku, řadiče či celého uzlu (nodu).
Viz HP LeftHand - SAN
HP PWS Prodlužte život vašeho plotru HP Designjet
Od ledna 2010 jsou k dispozici nová rozšíření pozáruční podpory plotrů HP Designjet. Vedle 1-letých smluv lze nově zakoupit i zvýhodněné 2-leté Post Warranty Packy - tedy pozáruční servisní smlouvy HP Care Pack pro plotry (velkoformátové tiskárny) HP Designjet.
Viz Prodlužte život vašemu plotru
Oslavte výročí 20 let serverů HP ProLiant
Hledáme nejstarší funkční server HP v ČR. Před dvaceti lety se začaly prodávat první servery patřící do dnešní linie strojů HP ProLiant. Dnes tato produktová řada slaví dvacáté jubileum. Při této příležitosti hledáme nejstarší server (SystemPro, ProSignia, ProLiant), který je v České republice ještě stále v provozu.
Další informace na 20 let HP ProLiant
HP Royal Club - vyberte si dárek
Pořiďte si některou ze zvýhodněných akčních konfigurací serverů HP ProLiant a případnou službu HP Care Pack a nabijte si vaše Royal Club body. Za tyto body si pak můžete vybrat některý z mnoha dárků - tiskárny, příslušenství, LCD monitory, počítače nebo notebooky.
Aktualizované podmínky akce a přehled produktů najdete na HP Royal Club

HP uvádí nové modely pracovních stanic HP Z200 workstation a přenosné 15" a 14" mobile workstation EliteBook 8540w a 8440w.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010
V prodeji je nástupce oblíbeného Microsoft ISA Serveru - Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 (FTMG). Aplikace FTMG je přirozeným nástupcem pro ty, kdo dosud používají starší verze produktu ISA Server (2000, 2004, 2006). Forefront Threat Management Gateway slouží jako aplikační firewall a VPN brána. Nová verze nese jednak označení roku 2010, ale zároveň dochází i ke změně názvu produktu a jeho integraci do rodiny bezpečnostních produktů Forefront.
Viz další informace na FTMG
Microsoft semináře
Navštivte semináře XANADU věnované tématům úspor v IT (virtualizace a efektivní komunikace) a moderní komunikace (efektivní komunikace a správa IT). Seznámite se zde s nejnovějšími technologiemi Microsoft a jejich nasazení ve firemní praxi.
17.2.2010 (změna!) Dříteč u Pardubic, 21.1.2010 Praha - viz online registrace

Víte, že za Windows, Office či MS servery můžete zaplatit podstatně méně peněz? Informujte se nejvhodnější licenční program pro vaši společnost.

Licence Windows a MS Office lze nyní nově i pronajímat - vhodné zejména pro hotely, obchodní centra nebo leasingové firmy.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

XANADU - vlastní aplikace

Nové CAD utility XANADU
P2C je pomůcka pro snadný převod bodů na kružnice a naopak.
P2BLK je obdobný nástroj - převede vybrané body, kružnice nebo tvary na reference zadaného bloku. Můžete tak body "osadit" zvoleným symbolem, následně je očíslovat nebo vykázat v tabulce.
LTFly je užitečná utilita, která automaticky vytváří komplexní typ čáry se zadaným textem. Nemusíte tak ručně kódovat .LIN definici typu čáry - stačí naťukat "VODA", "PLYN", "DN50", "DN100", apod.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Inventor View 2010 service pack 2
  • Autodesk Inventor 2010 Service pack 2
  • ČSN materiály pro Inventor (VIP)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010). Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.300 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

4.986 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak získat zapomenuté heslo k DWG souboru? Chyba 2738 při instalaci Design Review. Převod 3D povrchu terénu z Civil 3D do ESRI ArcView. Rychlá oprava přerušených vazeb v sestavě Inventoru. Chyba: Program AutoCAD přestal pracovat. Při tisku PDF souboru na Designjet T610 se objeví chyba 79:04. Přenos CAD modelů do vizualizační aplikace Autodesk Showcase. Nedokumentovaná volba příkazu VHLADINA. Doplňková architektonická "ruční" písma pro vaše CAD výkresy. Jazyk Vault Serveru a jazykové verze operačního systému. Jak zjistit délku náčrtu Inventoru?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 21.885, počet příspěvků již 66.231). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- sněžný traktor - zajímavý technický koncept z roku 1924 (video)
- zalétejte si s vlastní stíhačkou (video)
- co všechno lidi neudělají pro energetické dotace
- poznáváte tu melodii?
- a nakonec ... zviřátka (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060