X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - leden '06


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0106.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

Předběžné ekonomické výsledky roku 2005
Společnost AAC Solutions zaznamenala v roce 2005 obrat 290 mil.Kč, což představuje meziroční nárůst ve výši 58%. Stejným tempem přitom rosty tržby za zboží i za služby. Jen za prosinec 2005 firma utržila 44,5 mil.Kč. Počet nových zákazníků narostl o 65% meziročně.
Web statistiky 2005
Do hodnocení loňského roku patří i statistiky počtu návštěvníků web služeb firmy AAC Solutions. Jen dva hlavní weby firmy - www.cadstudio.cz a www.cadforum.cz - zaznamenaly v roce 2005 přes 12 miliónů zobrazených stránek (tj. denně průměrně cca 33 tisíc stránek), což představuje meziroční nárůst 80%.

Obit 2002 Ukončení možnosti upgrade a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 (LT, Map 5/6, ADT 3.3) Autodesk posouvá až na 10. března 2006.
Nepropásněte příležitost k upgrade.

AutoCAD, LT, CAD

LT2006 LT Extension zdarma k LT
Ke každé nové licenci AutoCADu LT 2006 nadále nabízíme ZDARMA rozšiřující aplikaci LT Extension.
Rozšiřující aplikace LT Extension nabízí doplňkové nástroje pro produktivnější práci v AutoCADu LT (mj. výkaz délek čar, výkaz počtu bloků, export textu z výkresu, atd.).
Viz promo akce.

Texty ve vašich výkresech AutoCADu můžete dynamicky měnit podle obsahu externích databází (skladová čísla, vlastníci parcel, telefonní čísla...).
Viz Tip 4778, popř. nás kontaktujte pro zakázkové řešení.

V popiskách bloků a kusovnících můžete kromě klasických atributů bloků používat i dynamicky generované (vypočítávané) popisky dynamických bloků, závislé např. na geometrických vlastnostech daného bloku. Můžete tak automatizovat řadu operací s knihovními nebo často opakovanými a modifikovanými bloky (nábytek, osvětlení, zeleň, inž.sítě...).
Viz Tip 4804

Cadalyst All Stars - Top 2005
Časopis CADALYST uděloval pravidelná ocenění "All-Stars" nejlepším CAD produktům. Toto ocenění nyní získaly za rok 2005 mj. tyto produkty:
 • HP DesignJet 4000 - rychlý plotter HP, s řadou síťových funkcí a 40GB diskem pro správu tiskových úloh
 • nVidia 4500 - high-end grafická karta s vynikajícími benchmark výsledky
 • 3dconnexion Space Pilot - 3D ovládací zařízení s programovatelnými funkcemi
 • Autodesk DWF Composer 2 - aplikace pro revizi a elektronické připomínkování DWF souborů, obsahuje prohlížeč AutoCAD a Inventor souborů

AUGI zprovoznil novou adresu pro přístup k AutoCAD "wishlistu", tedy seznamu přání pro nové verze. Wishlist nyní najdete na www.augi.com/wishlist.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Jaký bude Autodesk Inventor 11?
Máte-li zájem zúčastnit se beta testování nové verze Inventoru (Inventor 11) s kódovým jménem "Faraday" kontaktujte AAC Solutions. Inventor 11 přinese mj. podporu úrovní detailů (uvolnění částí sestav z paměti), iSestavy, podporu více stavů sestav, řadu vylepšení Obsahového centra a Design akcelerátorů (MechSoft) i podporu Win64 (4GB RAM). Nová verze (zdarma pro držitele Subscription) má být uvedena v první polovině roku 2006.
Viz další informace o Autodesk Inventoru.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Portál pro strojařskou komunitu
Autodesk spustil beta provoz nového portálu s informacemi pro komunitu strojírenské konstrukce - vyzkoušejte si mfgcommunity.autodesk.com

Japonský výrobce průmyslových zařízení ULVAC celofiremně nasazuje 400 licencí Autodesk Inventor Professional.

31.ledna 2006 bude ukončen prodej Autodesk Inventor Series 8 a všech upgradů na Autodesk Inventor Series 9. Aktuální verzí Inventoru je "Autodesk Inventor Series 10" a "Autodesk Inventor Professional 10".

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Diana
Elektronický průvodce "Autodesk Diana" vám poradí (pomocí hlasového dialogu) s výběrem stavařského software - stačí zodpovědět několik otázek k vašim potřebám a způsobu použití návrhového software.
Vyzkoušejte si na www.autodesk.com/diana (anglicky)
Proč je Revit a BIM lepším způsobem projektování?
Prohlédněte si způsob práce v CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Building a posuďte snadný způsob navrhování a dokumentace projektů (včetně koncepčního navrhování, koordinace změn, týmové spolupráce, výkazů a vizualizací). Můžete si rovněž vyžádat časově omezenou zkušební verzi Revitu v češtině a vyzkoušet si práci v Revitu na vlastní kůži.
Viz další informace

V Revitu můžete vedle organických tvarů používat i různě tvarově a profilově zakřivené stěny. Viz Tip 4808

Revit Series Autodesk Revit - konkurenční upgrade
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD 2006 CZ.
Viz další informace
Sleva 25% pro členy Obce architektů
Členové Obce architektů mohou do 2.9.2006 využít výrazných slev na nákup produktů Autodesk. Na nové licence CAD/BIM aplikací AutoCAD, Architectural Desktop a Revit Building poskytujeme slevu 25%. Na upgrade, subscription a další CAD produkty je garantována sleva 15%. Tato sleva plyne z 1roční MJA smlouvy uzavřené s Obcí architektů.
Architectural Desktop Customer Council
Na adrese www.adtcc.com najdete web službu pro kolegium "Autodesk Architectural Desktop Customer Council". To zajišťuje zpětnou vazbu pro další vývoj aplikace Architectural Desktop.
King Kong oživen pomocí nástrojů Autodesk
Při výrobě Jacksonova filmu "King Kong" i hry King Kong pro PC a konzole Microsoft Xbox 360 pomáhaly multimediální aplikace firmy Autodesk. Studio Weta Digital využilo pro tónovací procesy při finální digitální zpracování vizuálních efektů filmu aplikaci Autodesk Discreet Lustre.
Známé vývojářské firmě Ubisoft pomohl Autodesk 3ds max vytvořit oficiální hru k filmu představující novou generaci her pro všechny platformy, včetně nové herní konzole Xbox 360.

Majitelé předplatného pro 3ds max 8 získají doplňkový modul Pro Booleans (vytváření přesných anorganických tvarů, rychlých povrchů s minimem polygonů, modul Pro Cutter pro rozbíjení modelů - např. animace roztříštění skla)

GIS, mapování, FM

Autodesk získává firmu Applied Spatial
Autodesk kupuje většinový podíl ve firmě Applied Spatial Technologies, která je producentem CAFM aplikace pro správu majetku - FMDesktop. Autodesk plánuje zahrnout tuto aplikaci do svého portfolia produktů. FMDesktop umožňuje vlastníkům a nájemcům vytvářet, spravovat a sdílet data o nemovitostech po celou dobu jejich životního cyklu.
Škálovatelná CAFM řešení firmy Applied Spatial jsou postavena na technologii Autodesk DWF a umožňují tak snadné ovládání, úsporné datové objemy a přímou spolupráci s Autodesk CAD a BIM produkty.
Viz též FM aplikace.

Autodesk Civil 3D nabízí různé způsoby rozdělení parcel dle požadované výměry pomocí Editoru parcel.
Viz Tip 4788

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP DesignJet Upgrade
"HP DesignJet upgrade" je nový program odkupu umožňující provést upgrade vašeho aktuálního, dnes prodávaného modelu HP DesignJet na výkonnější (jiný) model. Narozdíl od akce "Zbavte se staré" je program Upgrade zaměřen na ještě aktuální modely - např. pokud potřebujete povýšit výkon vašeho plotru přechodem na vyšší model nebo potřebujete zvětšit formát tisku z A1 na A0. Akce platí do 31.3.2006. Tabulku možných upgrade a ceny najdete v tabulce modelů.
Viz HP Upgrade
DesignJet 4500 HP DesignJet 4500 přichází na trh
HP uvádí novou řadů plotrů určených pro velkoformátový tisk v oblasti CAD/GIS a technických aplikacích - HP DesignJet 4500. Modely řady DesignJet 4500 jsou postaveny na rychlé tiskové technologii Double Swath. Model 4500 má černou cartridge s téměř dvojnásobným objemem (775ml), která vystačí až na 1500 čarových výkresů A0 a snižuje tak tiskové náklady. HP DesignJet 4500 má standardně podavač ze dvou rolí (i různé šířky), každá s až 175m návinu papíru - může tak bezobslužně tisknout až 6 hodin (při plné rychlosti). Okraje tisku byly zmenšeny na pouhých 5mm.
Pro snadnou obsluhu a síťovou správu plotr obsahuje vlastní web server se sledováním a obsluhou úloh, sleduje náklady na jednotlivé tisky (možno využít pro pay-per-use aplikace).
DesignJet 4500 Scanner Plotr je nabízen v modelech 4500, 4500ps, 4500mfp (kopírka, nahrazuje 5500mfp), 4500 Scanner (nahrazuje 4200 Scanner), a to v cenách od cca 360.000,-Kč.
Další informace o nových DesignJetech najdete na stránce HP DesignJet, porovnání DesignJetu 4500 s ostatními modely najdete na serveru www.hpdesignjet.cz.
HP ML570 g3 server Dvoujádrové servery HP pro vyšší výkon
Zvyšují se výkonnostní nároky na vaše serverové aplikace? Nové servery s dvoujádrovými procesory představují efektivní řešení pro zvýšený výkon, bez cenových nároků clusterových systémů. Jediný procesor (procesory Intel i AMD s dvojitým jádrem) tak podporuje multithreading a multitasking, tedy může pracovat bez přepínání na dvou úlohách současně.
HP nabízí několik typových řad serverů s dvoujádrovou technologií:
 • HP ProLiant BL45p pro HP BladeSystem - až 64GB paměti, 1MB L2 cache na jádro, podpora pro HP Power Regulator
 • HP ProLiant DL585 - 1GHz HyperTransport technologie paměti (PC2700 a PC3200), výkonné řešení v rack provedení
 • HP ProLiant DL380 - nejprodávanější server na světě, vhodný pro firmy vyžadující nepřetržitý 24hodinový provoz
 • HP ProLiant DL580 - pro pokročilé potřeby, s až 64GB paměti (4GB DIMM), a úsporným napájením využívajícím HP Power Regulator
 • HP ProLiant ML570 - až 64GB paměti 400MHz DDR2 se 4GB DIMM, 667MHz Dual Independent Front-Side Bus (FSB); modely SAS (Serial Attached SCSI) s vyšší kapacitou, výkonem a flexibilitou
Kontaktujte AAC Solutions pro nabídku výkonných serverů HP.
DAT72 USB externí zálohovací mechanika
HP StorageWorks DAT 72 je pátá generace populárních HP zálohovacích mechanik formátu DDS. Jedná se o rychlé a spolehlivé řešení pro zálohování dat pro pracovní stanice a malé servery. Nabízí spolehlivost, vysoký poměr cena/výkon a nízkou cenu za vlastnictví. Tato DDS-5 mechanika uloží až 72 GB dat na jedné pásce rychlostí 21.6 GB/hod (při kompresi 2:1). Její cena je 16.990 Kč.
SpacePilot Vyzkoušejte 3D myš SpacePilot
3D kontroler 3dconnexion SpacePilot pro Inventor, AutoCAD, 3ds max a další aplikace nabízíme za výhodných podmínek nebo i zdarma. Je možná též zápůjčka zařízení (pro Inventor). Kontaktujte nás pro bližší informace.
Cena viz - KOUPIT

Na adrese www.hp.com/support/clj4700 lze stáhnout nový firmware k tiskárně HP Color LaserJet 4700. Ten umožňuje funkce Color Access Control (řízení přístupu k barevnému tisku), vyšší počet tiskových úloh uložitelných na disk (100->500), lepší věrnost barev, apod.

Víte, že vypalovaná cédéčka mají dobu života pouhých 2 až 5 let? (média z hypermarketu spíše ty 2 roky) Uložením do chladu a temna degradaci materiálu zpomalíte, ale život vašim datům příliš neprodloužíte. Pro delší dobu archivace jsou vhodnější magnetické pásky.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Směr - 64bit
Microsoft zahajuje agresivní cestu k uvádění 64bitových verzí svých klíčových serverových aplikací. Ač některé aplikace budou nadále vyvíjeny i pro platformu Itanium, je hlavní důraz kladen na populárnější procesorovou platformu x64 (AMD64 a Intel EMT64T). MS Echange 12 (2007) má být k dispozici jen jako 64bitová aplikace (stejně jako nový serverový bundle "Centro"), zatímco Longhorn Server, SBS a Windows Vista budou uvedeny v 32-bitové i 64-bitové verzi.
Zmenšete si velikost .PST v Outlooku
Pokud často vymazáváte nepotřebné e-maily, může vám komprimace PST souborů v MS Oulooku ušetřit místo na disku. Zkuste spustit Outlook > Soubor > Správa datových souborů, poklepejte na zvolený PST soubor a stiskněte tlačítko Komprimovat (Compact Now).
Rychlejší vyhledávání vašich souborů a e-mailů
Hledáte způsob jak rychleji vyhledávat informace na vašem počítači a firemní síti? Nabízíme téměř bezplatné řešení pro plnohodnotné fulltext indexování souborů (Office, CAD, PDF, DWG, e-maily...) na vašich PC. Kontaktujte nás.

K prohlížení a zobrazení náhledových obrázků RAM souborů (např. pro fotoaparáty Canon/Nikon) můžete použít nástroj Microsoft RAW Image Viewer.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

84 miliard e-mailů denně
Společnost IDC předpovídá, že v roce 2006 bude ve světě denně odesláno 84 miliard e-mailů. Z tohoto počtu bude cca 33 miliard nevyžádaných zpráv (spamu). Aby si e-mail mohl udržet statut hlavního komunikačního média, budou muset poskytovatelé e-mail řešení prosadit udržení hodnoty e-mailu a snížení s ním spojených nákladů a rizik.
Objem e-mailů v roce 2006 se více než zdvojnásobí a překročí 3.5 exabytů (3.5 mld. gigabytů).
Bezpečnostní chyba WMF ve Windows
Microsoft uvolnil opravu celkem významné bezpečnostní chyby umožňující napadnout PC s operačním systémem Windows prostřednictvím e-mailů či web stránek obsahujících zkomolený grafický soubor .wmf.
Pokud nepoužíváte online službu Windows Update pro automatickou aktualizaci vašich PC, postupujte při opravě dle pokynů v Microsoft Security Bulletin MS06-001.
Viz Bezpečnost

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

DIMETRY je nová bezplatná LISP aplikace firmy AAC Solutions, která promítá 3D objekty AutoCADu do tzv. dimetrické projekce. Aplikace je ke stažení na stránce Download. Program načtěte např. přetažením myší a spusťte příkazem "Dimetry".
Další informace viz Tip 4792.

Další světové firmy a organizace zvolily nadstavbové aplikace firmy AAC Solutions - norský Hamworthy zakoupil licence aplikace Excellink, američtí RVArchitects a Optima kupují LiveLabel 2006, norský Aker pořizuje VRMLout, Beonsite zvolil aplikaci HGEN. Uživatele aplikací firmy AAC Solutions lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor Series 10 - Service Pack 3a
 • Autodesk Inventor Professional 10 - Service Pack 3a
 • Autodesk 3ds max 8 - Service Pack 1
 • Autodesk Revit Building 8.1 - build 20051214_0220
 • Aktualizace českého prostředí pro Revit Building 8.1
 • RFA knihovna pro Revit - rohové okno (www.cadforum.cz/revit)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných v AAC Solutions.

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kurzech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Stav vaší servisní zakázky či incidentu v rámci helpdesk smlouvy můžete sledovat online na stránkách Servis-Online

3.420 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak změřit délku křivky v AutoCADu LT? Nelze vložit součást z Obsahového centra. Bílý text na tmavém pozadí. Úprava seznamu měřítek pro rozvržení a vykreslování. Nastavení rendering farm pro 3ds max. AutoCAD vám nepracuje po instalaci .NET Framework 2.0? Vícelistové publikační soubory PDF z CAD aplikací. Dávkový tisk více výkresů či rozvržení jako jedna tisková úloha (job). Jak v AutoCADu otevřít rastrový soubor .ECW? Zobrazení zpráv, úkolů a kontaktů projektu ve vývěsce projektu v ADT. Snadné vytvoření HTML (web) stránky projektu Revitu. Omezení přístupu k barevnému tisku na HP Color LaserJet. Nedokumentovaný příkaz v Autodesk Civil 3D.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz
Žhavá diskusní témata posledního měsíce: TIME-sledování času, vícestránkový tisk, průsečík čerchovaných čar, problém s nápovědou Inventoru...

Jak získat přístup na VIP server AAC Solutions?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- 25 nejzajímavějších web-kamer roku 2005
- také umíte tak rychle skládat kelímky?
- Google Zeitgeist 2005 (čím jsme žili)
- opatrně při přetaktovávání procesorů

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558, tel. 541 212 077, 541 210 823 (změna)
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060