CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '10

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1210.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2011 - download

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News i jejich blízkým příjemné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví, osobního štěstí i tvůrčích nápadů v roce 2011.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci v tomto roce.

kliknutím na PF si stáhnete 3D kalendář na rok 2011 --»
Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Ochraňte vaši investici a ušetřete 30%
-30% Ještě do 15. ledna 2011 můžete využít 30% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk na verze 2011 a především na převod vašich aplikací na vyšší, profesní verze (crossupgrade). Podmínkou je nákup upgrade spolu se Subscription (opravňující mj. k bezplatnému přechodu na verze 2012), při upgrade bez subscription činí sleva 20%. Zvýhodnění nabízíme i zákazníkům využívajícím subscription.
Tato nabídka platí pro přechod ze starších upgradovatelných verzí AutoCADu na vyšší nebo vyšší profesní verze AutoCADu, na Revit, Inventor, Vault nebo 3ds Max.
Podrobnosti na Ušetřete 30%
LT-300 Euro Zase se rozdává 300 Euro za AutoCAD LT
Do 15.ledna platí akce 300 Euro "na ruku". Při koupi AutoCADu LT 2010 X+ nebo LT 2011 X+ u firmy CAD Studio nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro.
Akce "Mail-in Rebate" je platná při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT 2011. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
Sketchbook Ilustrační aplikace Autodesk
Proces technického designu realizovaný v CAD aplikacích mnohdy zahrnuje i "umělečtější" fáze, kdy už nestačí strohé linie, oblouky a spline křivky, a je potřeba sáhnout pro "měkčích" a přirozenějších vyjadřovacích prostředcích jako je pastel, krajón, fixírka, štětec. Autodesk nabízí hned několik takovýchto "malovacích" rastrových aplikací.
 • SketchBook Designer 2011 - desktop aplikace (původně Autodesk Alias Sketch) kombinující vektorové a rastrové nástroje v samostatné desktop aplikaci nebo jako nadstavba AutoCADu
 • Autodesk SketchBook Pro - plnohodnotný profesionální elektronický náčrtník pro desktop PC i TabletPC, Windows i Mac.
 • Autodesk SketchBook Pro for iPad - verze SketchBook Pro určená pro tablety Apple iPad.
 • Autodesk SketchBook Mobile - nová, "malá" verze aplikace SketchBook určená pro mobilní zařízení a smartphone telefony iPhone a Android. Též bezplatná verze Express.
Další informace najdete na Ilustrační aplikace
ImgConvert Užitečný nástroj pro obrázky v DWG - CADstudio ImgConvert
ImgConvert je .NET nástroj pro zpracování rastrových obrázků v AutoCADu. Umožňuje například převést barevné a černobílé rastrové obrázky na nativní entity DWG výkresu AutoCADu nebo do výkresu vložit úsporným způsobem maticové čarové kódy, tzv. QR kódy. Základní verze podporuje menší obrázky a QR kódy, placená verze je bez omezení.
Viz ImgConvert a tip 7677

Postup získání domácí licence produktů Autodesk popisuje tip 6094 a podrobný PDF dokument na stránce Licence Autodesk - FAQ.

Kontaktujte CAD Studio pro nabídku zvýhodněných víceletých kontraktů Autodesk subscription.

Aktualizovaná "web cloud" verze AutoCADu - AutoCAD WS 1.1 - doplňuje podporu bloků, polí, zkosení, zamčených hladin a uploadu DWG souborů; podporuje cloud-storage služby Dropbox a Box.net.

Project Photofly – nástroj pro převod série fotografií na 3D data – bude místo mračna 3D bodů generovat přímo 3D síť (mesh), vhodnější pro 3D modelování.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Project Galileo - digitální města
- Série novinek z Autodesk University 2010
- Nové video Autodesk Showreel

Znáte 3 metody nastavení průhlednosti obrázků v AutoCADu? Přečtěte si Tip 7653.
Chcete snadno vybrat bloky obsahující určitý atribut? Poradí Tip 7670.
Případné problémy se stahováním bezplatných studentských verzí Autodesk pomůže řešit Tip 7655.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Na obrábění je InventorCAM
InventorCAM InventorCAM je preferovaná CAM aplikace pro Autodesk Inventor. Doplňuje CAM funkce přímo do prostředí Inventoru, včetně verze 2011. InventorCAM pdporuje funkce 2D/2.5D/3D frézování, 4 a 5-osé indexované frézování, souvislé 4-osé frézování, souvislé 5-osé frézování, soustružení, soustružení s poháněnými nástroji (i souvisle 5-ose), a drátořez.
Nová verze InventorCAM Xpress je jednodušší a levnější variantou pro snadný vstup do světa CAM.
Čtěte InventorCAM pro CNC
Factory Layout Optimization - efektivnější výrobní linky
AutoCAD Factory Layout Optimization je nový nástroj z Autodesk Labs pro návrh a optimalizaci výrobních linek v AutoCADu 2011. Aplikace nabízí nástroje pro optimalizaci rozvržení strojů a dopravy materiálu v továrních výrobních halách.
Viz Efektivnější výrobní linky

Autodesk uveřejnil několik významných hotfixů k Inventoru - např.: plánovač úloh ignoruje vydané soubory, selhání vazeb sestavy na díly s ohyby.

Video ilustrující použití náčrtu modelu pro řez ve výkrese najdete v sekci CAD videoVyužijte naše nová CAD školení na řadu produktů 2011 - termíny viz školení

Jak v Inventoru použít výčtové parametry (seznam přípustných hodnot)? Poradí Tip 7659.
Jak přenést 3D model z 3ds Max do Inventoru? Čtěte Tip 7679.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Naučte váš Revit nové triky - za 1Kč
Nadstavbové moduly Tools4Revit rozšiřují BIM aplikaci Autodesk Revit o nové funkce pro tvorbu konstrukcí, legend, výkazů, detailů a tabulek. Ty zefektivňují tvorbu projektu i projektové dokumentace.
Do 31.1.2011 platí mimořádná nabídka na balíček těchto aplikací "BID&M Pack" za pouhou 1 Kč (standardní cena je 20.000,-Kč). Podmínkou je pořízení služby Subscription (2.990,-Kč) na nové verze a funkce tohoto balíčku po dobu 1 roku. Akce platí pro všechny nové i stávající uživatelé Revit Architecture, Revit MEP a Revit Structure, jak v aktuální verzi 2011, tak ve zvýhodněné verzi "BIM Startup Pack".
Viz Nové funkce pro Revit za 1Kč
BIM Startup Pack pro začínající projektanty
Revit "BIM Start up pack" je zvýhodněný balíček projekčního CAD/BIM software a služeb určený především pro začínající projektanty z řad absolventů, mladých architektů a stávajících uživatelů AutoCADu LT i dalších 2D CADů. Nabídkapředstavuje snadný a cenově dostupný vstup do světa moderních BIM technologií, nástrojů pro tvorbu inteligentních a ekologicky čistých projektů.
Za cenu pouhých 69.900,-Kč (bez DPH) získáte plnohodnotnou CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Architecture 2010 CZ, s veškerou funkčností. Akce platí do 15.1.2011.
Viz podrobnosti BIM Startup Pack
Nová verze V-Ray 2.0 pro 3ds Max
V-Ray V-Ray je rendrovací nástroj určený mj. pro Autodesk 3ds Max a 3ds Max Design. Mezi hlavní novinky verze 2.0 patří:
 • Interaktvní renderer V-Ray RT a V-Ray RT GPU jsou součástí instalace
 • Dispersion – kompletní podpora rozptylu světla
 • VRayLensEffects – efekty pro tvorbu odlesků objektivu s podporou lomu světla
 • VRayLightSelect – renderování prvků s nastavením intenzity jednotlivých světel
 • VRayStereoRig – nastavení stereoskopického obrazu
 • VRayLensAnalysis – rychlá tvorba realistického zkreslení obrazu pro V-Ray kamery
 • VRayDistanceTex – umožňuje vytvářet řadu efektů na základě vzdálenosti objektů ve scéně
 • VRayMultiSubTex – přiřadí různé textury na základě ID objektu
Viz další informace o V-Ray
Editor podsestav pro Civil 3D
Subassembly Editor je nový bezplatný interaktivní nástroj z Autodesk Labs určený pro pokročilé uživatele AutoCADu Civil 3D. Umožňuje vytvářet vlastní podsestavy a ty potom přes formát .PKT (znáte např. z českých silničních podsestav) naimportovat do AutoCADu Civil 3D a využívat je při modelování.
Subassembly Editor je ke stažení na Autodesk Labs
Subscription Roombook Extension pro Revit
Na Subscription centru je ke stažení doplněk Revitu Architecture 2011, který automaticky vytváří výkazy ploch stěn, podlah, stropních prvků, obvody místností a přehledu zařizovacích předmětů v daném projektu. Pro výpočty ploch používá pravidla norem - buď mezinárodní, nebo německé VOB (ignoruje otvory stěn menší než 2.5 m2 a otvory stropů menší než 0.1 m2). Aplikace je v angličtině, ale funguje i v české verzi Revitu 2011. Výsledky výkazů lze ukládat do Excelu (příklad XLS) nebo do DWF pro program Quantity Takeoff (QTO) 2010.

Autodesk Project Dasher je nová web technologie spojující BIM model stavby s reálnými senzory a čidly v budově pro snazší přehled o využívání budovy.

K dispozici je nový hotfix 4 pro 3ds Max 2011 a 3ds Max Design 2011.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Testujte nový editor podsestav (užitečný Labs nástroj)
- Jak nařezat inženýrským sítím? (postup)
- Po bílé stopě (postup - příčné řezy)

Jak změnit orientaci sendvičové stěny v Revitu? Poradí Tip 7671.
Na co si dát pozor při tvorbě světelných zdrojů, jak je upravit? Čtěte Revit Tip 7685.

GIS, mapování, FM

Project Galileo: CAD+BIM+GIS
Galileo Autodesk Project Galileo nemá souvislost se stejnojmenným GPS "trucpodnikem" Evropské unie. Jde o nový "technology preview" nástroj z Autodesk Labs pro tvorbu digitálních měst, pro urbanisty a architekty. Představuje spojení oborů CAD+BIM+GIS díky modelům integrujícím mapová data, CAD, budovy, podzemní inženýrské sítě, geoprostorová a databázová data. Galileo vychází z aplikace Autodesk LandXplorer a využívá i další technologie Autodesku.
Další informace na Blogu CAD Studia a vyzkoušejte si z Autodesk Labs

Porovnání funkcí mračna bodů v AutoCADu a Civilu přináší Tip 7674.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Akční nabídka - HP Designjet levněji
Do 31.1.2011 platí promo akce na velkformátové tiskárny (plotry) HP Designjet. Využijte cenového zvýhodnění - slev ve výši v rozsahu -10% (T770) až -33% (T620) a pořiďte si nový, výkonný plotr HP s nižšími náklady na tisk. Nabídka platí na modely Designjet 111, 510, T620, T770, Z3200, Z5200ps.
Čtěte na Akční nabídky HP Designjet

Častým dotazem je tisk dlouhých formátů na HP Designjet - řešení nejen pro model T1200 popisuje Tip 7682.

Operační systém Windows oslavil 20.listopadu již 25. narozeniny.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

Vánoce Vánoční CAD aplikace CAD Studia
Letos již poosmé naděluje firma CAD Studio k Vánocům všem CAD uživatelům bezplatné užitečné CAD pomůcky. V naší nadílce najdete:
 • InsertX umí vložit blok obsažený v jiném DWG souboru (externí Vlož)
 • PatOut zpětně vygeneruje z výkresu definiční soubor šraf (PAT)
 • CsvLayers importuje do DWG výkresu seznam hladin z Excelu, nyní včetně popisu
 • xCurve pro AutoCAD exportuje vrcholy lomových bodů křivek do textového souboru (co křivka to řádek)
 • GG Menu - sada užitečných pomůcek projektanta, sestavená J.Remešem, je nyní snáze použitelná díky automatickému instalačnímu programu pro AutoCADy řady 2011/2010 a ribbonu (náš příspěvek je pouze testovací verze instalačního programu, hlavní dík patří panu Remešovi a autorům jednotlivých utilit)
 • VerticesBlk v aktualizované verzi podporuje vkládání bloků i do vrcholů 3D křivek
 • DBXremVBA je dávkový odstraňovač VBA maker z DWG výkresů; nyní zpracovává i podadresáře a seznamy výkresů
 • ImgConvert (viz výše) - funkce vkládání QR kódů je funkční i v trial verzi aplikace
Nadílka - viz Vánoční CAD aplikace

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Firefox add-on for Autodesk Design Review (DWF)
 • AutoCAD LT 2011 Plugin for AutoCAD WS (CZ)
 • AutoCAD 2011/2010 Plugin pro AutoCAD WS (CZ)
 • AutoCAD WS Mobile 1.1 - DWG editor for Apple iPad, iPhone, iPod
 • Factory Layout Optimization for AutoCAD 2011 EN
 • Roombook Extension for Autodesk Revit Architecture 2011

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Webináře Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 6.839 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.330 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje mi dobře průhlednost entit při tisku. 3D scéna se vyrendruje jen jako černá obrazovka. Snadné přejmenování atributu bloku. Jak změnit měřítko šraf v detailu řezu součástí. Jak najít a nahradit tabulátor v textu? Automatický skript pro odinstalaci AutoCADu. Export českých znaků z Topobase do XLS formátu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 29.629, počet příspěvků již 73.743). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- tchajwanci staví tak trochu jiný mrakodrap
- vážně tak obrovský jako Měsíc? (video)
- zajímavý tanec startů a přistání (video)
- také tiskárna, jen trochu masivnější (video)
- 200 zemí a 200 let za 4 minuty (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel. 841 111 124
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 9 - Poděbradská 88/55
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3