CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '10

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1110.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CAD Studio CAD Studio s novým bulletinem CAD News
S oficiálním vznikem nové společnosti CAD Studio (Xanadu+Dagis) dnem 1.11.2010 obnovujeme i původní měsíční bulletin "CAD News". V něm vás budeme pravidelně informovat o novinkách na trhu CAD a GIS, o užitečných nástrojích a tipech pro vaši projekční praxi.
Další informace ke vzniku CAD Studia najdete na www.cadstudio.cz a v tiskové zprávě.

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD for Mac v prodeji
ACAD for Mac Dodáváme nový AutoCAD pro MacOS. Na platformě Apple tak můžete znovu využívat příkazy a 2D/3D CAD nástroje dobře známé z Windows verze AutoCADu - od přesného rýsování, přes 3D modelování až po fotorealistický rendering. AutoCAD for Mac používá prvky uživatelského rozhraní Macintoshe. DWG soubory AutoCAD for Mac jsou kompatibilní s DWG výkresy Windows verze AutoCADu 2011. Mac verze nabízí i API umožňující běh některých nadstavbových aplikací (např. AutoLISP).
Viz AutoCAD for Mac
Ochraňte vaši investici a ušetřete 30%
-30% Do 15. ledna 2011 můžete využít 30% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk na verze 2011 a především na převod vašich aplikací na vyšší, profesní verze (crossupgrade). Podmínkou je nákup upgrade spolu se Subscription (opravňující mj. k bezplatnému přechodu na verze 2012), při upgrade bez subscription činí sleva 20%. Zvýhodnění nabízíme i zákazníkům využívajícím subscription.
Tato nabídka platí pro přechod ze starších upgradovatelných verzí AutoCADu na vyšší nebo vyšší profesní verze AutoCADu, na Revit, Inventor, Vault nebo 3ds Max.
Podrobnosti na Ušetřete 30%
LT-300 Euro Zase se rozdává 300 Euro za AutoCAD LT
Opět je v platnosti akce 300 Euro "na ruku". Při koupi AutoCADu LT 2010 X+ nebo LT 2011 X+ u firmy CAD Studio nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro. Akce "Mail-in Rebate" je platná do 15.ledna 2011 a platí při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT 2011. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
CAD Wiki - web který píšete vy
CAD Wiki Kooperativní web služba CAD Wiki pro sdílení informací z oblasti stavební projekce, konstrukce a CAD technologií již obsahuje přes 112 stránek textů od vás, uživatelů z projekční praxe. Každý uživatel zde může nejen vyhledat, ale i sám doplnit informace užitečné pro něj, jeho kolegy i celý obor.
Viz další informace - vyzkoušejte na www.CADwiki.cz

Pro dávkové zpracování DWG výkresů můžete využít nový ScriptPro 2.0 - batch script processor (viz Download)

Byly uvedeny Service Packy 1 pro celou rodinu AutoCADu 2011 - jejich aktualizovaný přehled najdete zde.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Project Vasari
- Jak jste na tom s vybavením CAD stanice?
- ScriptPro 2.0 - nový nástroj pro dávkové operace s DWG

Jak si můžete zjednodušit zobrazení u složitějších výkresů? Poradí Tip 7622.
Víte kde je uložena jednotná knihovna materiálů Autodesk? Čtěte Tip 7626.
Chcete mít funkci "výběr předchozí" přístupnou na klávesové zkratce? Přečtěte si Tip 7619.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Nová verze Inventor Fusion TP4
Byl uvolněn "Autodesk Inventor Fusion Technology Preview 4", nová verze 3D CAD software kombinující parametrické a přímé modelování. Hlavní novinky: podpora povrchových ploch, translátory formátů IGES, Rhino, AliasDesign a Parasolid, vylepšené ovládání a rychlost. Preview verze expiruje 1.4.2012.
Viz Inventor Fusion TP4 a odkaz ke stažení
Publisher Inovovaná verze Inventor Publisher R1
Inventor Publisher je nástroj pro snadnou tvorbu montážních návodů, servisní dokumentace, obchodních materiálů a dalších doprovodných dokumentů k 3D modelům sestav konstruovaným v Inventoru. Na trh nyní přichází inovovaná verze Inventor Publisher 2011 R1. Ta obsahuje řadu funkčních vylepšení a podporu pro samostatný mobilní prohlížeč Inventor Publisher Mobile Viewer.
Další informace na Inventor Publisher R1
ECS-CAD Přejděte na nový AutoCAD ecscad 2011
AutoCAD ecscad je CAD aplikace firmy Autodesk pro navrhování výkresové dokumentace elektro schémat a dalších projektů z oblasti elektrotechniky. Všichni uživatelé starších verzí ECSCADu bez rozdílu platformy (nadstavby AutoCAD, AutoCAD LT, BricsCAD, samostatné verze, Aero) nyní mohou přejít na nový AutoCAD ECSCAD 2011 za výrazně zvýhodněných podmínek (sleva cca 75%).
Čtěte na Akce AutoCAD ecscad
Přehled novinek SAP modulu pro Inventor 2011
Popis nejdůležitějších novinek rozšiřujícího Subscription packu pro Inventor 2011 najdete v PDF dokumentu a videu firmy CAD Studio. Viz:
SAP pro Inventor
InventorCAM - CAM řešení pro Inventor
Informace o preferované CAM aplikaci pro Autodesk Inventor - InventorCAM - najdete na nové stránce CAD Studia: InventorCAM. InventorCAM pdporuje funkce 2D/2.5D/3D frézování, 4 a 5-osé indexované frézování, souvislé 4-osé frézování, souvislé 5ti-osé frézování, soustružení, soustružení s poháněnými nástroji (i souvisle 5ti-ose), a drátořez. Je plně kompatibilní s Inventorem.
Kolizní objemy v Inventoru
Yoji Tanaka z japonského Autodesku vytvořil užitečné VBA makro pro tvorbu kolizních objemů v sestavě Inventoru. Makro InterferenceAnalysis vygeneruje samostatnou "kolizní součást" obsahující geometrii (plochy) - ty je možné následně od tělesa odečíst ("uchopitelná" kolize).
Viz instalační program a ukázkové video

Novou PDF příručku CAD Studia - Základy práce s VBA makry v Inventoru - najdete v sekci Download na helpdesk.cadstudio.cz
Další PDF dokument na Helpdesk webu a doprovodné video popisuje nastavení odlišného zobrazení řezu součástí Inventoru.

Inventor Hotfix DL15846853 řeší problém vytvoření pracovní osu z bodu a plochy.

Využijte naše nová CAD školení na řadu produktů 2011 - termíny viz školení

Do Vaultu můžete vložit a zaindexovat i zprávy Outlooku k dané zakázce. Poradí Tip 7646.
Otáčení 3D modelů Inventoru jako "na talíři". Čtěte Tip 7622.
jak nastavit iVlastnost "Norma" pro součást Inventoru? Pomůže makro popsané v Tipu 7643.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM Startup Pack pro začínající projektanty
Revit "BIM Start up pack" je zvýhodněný balíček projekčního CAD/BIM software a služeb určený především pro začínající projektanty z řad absolventů, mladých architektů a stávajících uživatelů AutoCADu LT i dalších 2D CADů. Nabídkapředstavuje snadný a cenově dostupný vstup do světa moderních BIM technologií, nástrojů pro tvorbu inteligentních a ekologicky čistých projektů.
Za cenu pouhých 69.900,-Kč (bez DPH) získáte plnohodnotnou CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Architecture 2010 CZ, s veškerou funkčností. Akce platí do 15.1.2011.
Viz podrobnosti BIM Startup Pack
Semináře "BIM technologie pro energeticky úsporné stavby"
Navštivte naše semináře věnované nejnovějším BIM technologiím pro návrh energeticky úsporných staveb a souvisejícím projekčním nástrojům. 13.12. Praha, 14.12. Brno.
Viz online registrace
hsbCAD a hsbTIMBER
hsbCAD a hsbTIMBER jsou konstrukční nadstavbové moduly AutoCADu a AutoCADu Architecture. hsbTIMBER je určen pro tvorbu výkresové dokumentace dřevěných konstrukcí (střešní konstrukce, rámové konstrukce, schodiště, hřiště, mosty...). Nadstavba umožňuje snadnou tvorbu výrobních výkresů.
Další informace viz stránka hsbCAD nebo navštivte naše BIM semináře.
Project Vasari
Vasari Project Vasari je nově uvedený nástroj Autodesku pro koncepční modelování a energetické analýzy staveb. Pro 3D modelování lze využít pokročilé geometrické i parametrické funkce známé z Revitu. Vasari je postaven na jádru Revitu a jeho soubory jsou s Revitem kompatibilní. Můžete si jej stáhnout zdarma.
Energetická analýza je stejný modul, který se nedávno objevil jako součást SAP pro Revit 2011.
Viz též CAD Studio Blog. O Vasari diskutujte zde.
Plant Suite Snazší přechod z CADWorx na AutoCAD Plant 3D
Uživatelé potrubní aplikace Intergraph CADWorx nyní mohou využít programu usnadňujícího přechod z CADWorx na nové potrubní řešení Autodesku - AutoCAD Plant 3D. Plant Design Suite je určen pro projektanty potrubních systémů zpracovatelských závodů a technologických celků. Přechodový program obsahuje migrační nástroje, šablony a referenční materiály.
Viz Z CADWorx na Plant 3D
Opravy pro AutoCAD Plant 3D a P&ID
Byl uveden service pack 1 pro AutoCAD Plant 3D a AutoCAD P&ID. Oba updaty zároveň obsahují update 1.1 pro AutoCAD 2011. Service pack pro AutoCAD P&ID opravuje chyby týkající se protažení, seskupování čar a konektorů na další výkresy. Service pack pro AutoCAD Plant 3D opravuje chyby týkající se vkládání klapek a výkon aplikace.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Využijte nabídky firmy CAD Studio na projekční CAD a BIM aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Český SAP k C3D je už dávno venku (tipy k novým funkcím)
- Jak v DTM zobrazovat budovy? (postup)
- Jak klopit v přímé? (postup)

Jak využít PhotoFly pro převod fotografií interiéru na 3D model? Poradí Tip 7615.
Jak zrychlit generování orto-pohledu potrubního systému v Plant 3D? Čtěte Tip 7624.

GIS, mapování, FM

Akce na Sewer+ pro AutoCAD Map
Sewer+ je nadstavbová aplikace pro AutoCAD Map 3D a AutoCAD Civil 3D. Komplexně řeší projektování a správu venkovních potrubních sítí - kanalizace, vodovodů, plynovodů a elektrických vedení podle českých norem. Uvedení verze pro AutoCAD Map je spojeno se zvýhodněnou cenou 1.000 Euro. Akce prodloužena do 31.12.2010.
Viz Sewer+

Jak mohu posunout hranice v MPolygonu? Poradí vám Tip 7621

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Uvedeny nové modely HP Designjet
Designjet T7100 Na trh přichází několik nových modelů velkoformátových tiskáren (plotrů) HP Designjet s řadou zásadních technologických inovací. Použitá technologie ePrint umožňuje snadný vzdálený tisk odkudokoliv. HP Designjet T2300 eMFP je kvalitní, cenově dostupné velkoformátové multifunkční zařízení (plotr, skener a digitální kopírka) pro projekce i copycentra. Je dodáván včetně vektorizačního software. HP Designjet T7100 42" je modulární barevný plotr s vysokou produktivitou nabízející inkjet tisk s rychlostí LED a laser technologií. HP Designjet Z6200 42" a 60" je grafická tiskárna kombinujující fotorealistický tisk s velmi vysokou produktivitou výstupů.
Daší informace a videoukázka na Nové modely Designjet
Akční nabídka - HP Designjet levněji
Do 31.1.2011 platí promo akce na velkformátové tiskárny (plotry) HP Designjet. Využijte cenového zvýhodnění - slev ve výši v rozsahu -10% (T770) až -33% (T620) a pořiďte si nový, výkonný plotr HP s nižšími náklady na tisk. Nabídka platí na modely Designjet 111, 510, T620, T770, Z3200, Z5200ps.
Čtěte na Akční nabídky HP Designjet
HP role HP plotter media - akce 4+1 zdarma
Ještě do konce listopadu můžete využít akci zvýhodňující nákup tiskových médií pro plotry HP Designjet - všech velikostí papírů HP Universal Bond a HP Bright White paper. V rámci této akce dostanete ke 4 objednaným rolím jednu další roli zdarma (4+1). Sleva tedy představuje 20%.
Přehled médií a další informace - Plotter média: 4+1 zdarma

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

Nové verze CAD utilit firmy CAD Studio
Nová aplikace gStretch usnadňuje editaci (protažení) čar s využitím uchopovacích modů AutoCADu.
Pomůcka FilterLL vybírá (filtruje) úsečky podle jejich délky.
ACADtweet je nástroj pro Twitter komunikaci z AutoCADu - můžete posílat a číst tweety z příkazové řádky a skriptů.
Aktualizovaná aplikace SurfacePoints vytváří body na zadaném povrchu v Civilu 3D (vč. verze 2011).
Aktualizovaná verze SelDB obsahuje příkaz SelAllDB umožňující rychlý výběr všech dynamických bloků.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Plant 3D 2011 update 1 (SP1)
 • AutoCAD P&ID 2011 update 1 (SP1)
 • Autodesk Topobase 2011 Update 1 (SP1)
 • AutoCAD 2011 SAP CZ
 • Inventor 2011 SAP CZ
 • AutoCAD Map 3D 2011 SAP CZ
 • AutoCAD Civil 3D 2011 SAP CZ
 • AutoCAD 2010 Plugin pro AutoCAD WS (cloud)
 • Autodesk Moldflow Communicator viewer
 • ScriptPro 2.0 - batch script processor
 • Autodesk Inventor 2010 + 2009 + 2008 + R11 hardware knihovna

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Webináře Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře.

Děkujeme za hojnou účast na našem workshopu k Data Managementu - v podobných aktivitách budeme určitě dále pokračovat.

Ve dnech 20.11.-21.11 se koná školení – Autodesk Inventor 2011 - pokročilá práce v sestavách, velké sestavy. Využijte rovněž nadcházející ostravské školení Inventoru pro začítečníky - registrace.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 6.651 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.307 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
U některých křivek a šraf se nezobrazuje plocha. Automaticky vyplňované jméno v rohovém razítku. Drivery pro HP Designjet 1050C - Win7, Vista, 64-bit. Přidání značky průměru k textu kóty. Nesprávně zobrazený Ganttův diagram projektu z Primavera P6. Chyba modelování: Vrchol nemá žádné řešení. Plocha povrchu součásti a další automatické iVlastnosti v Inventoru. Jak načíst CAD model z Inventoru do 3ds Max?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 28.738, počet příspěvků již 73.258). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na http://helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- občas neškodí pohled shůry (foto)
- tenhle 3D displej v Datartu hned tak neuvidíte (video)
- první auto vytištěné na 3D tiskárně
- ozubené převody nemusejí být vždy nudně kulaté... (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, Tylova 17, tel. 841 111 124
Praha 9, Poděbradská 88/55, tel. 841 111 124
Brno, Sochorova 23, tel. 841 111 124
Pardubice, Nábřeží Závodu míru 2738, tel. 841 111 124
Ostrava, Nemocniční 12, tel. 841 111 124
Plzeň, Teslova 3, tel. 841 111 124