CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0911.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Čtvrt milionu registrovaných na CADforum.cz
Radí CADfórum Web služba firmy CAD Studio - CAD portál CADforum.cz - přesáhla hranici 250.000 registrací uživatelů z celého světa. Za více než 11 let své existence si tato služba získala popularitu mezi previdelnými návštěvníky z řad profesionálů i studentů z více než 100 zemí. Děkujeme za vaši důvěru.
Daší informace viz tisková informace

20.srpna byl spuštěn nový layout firemního webu www.cadstudio.cz - vyzkoušejte.

CADfórum 2011 - digitální prototypování v praxi
Přijměte naše pozvání na již 8. ročník odborné konference CADfórum 2011. Letošní ročník je organizován společně firmami CAD Studio a Autodesk jako dvoudenní (19.+20.října) a je zaměřen na strojírenství a tvorbu digitálních prototypů.
Pro online registraci a další informace navštivte stránky konference na konference.cadforum.cz:

CF2011
Strojírenský veletrh - navštivte nás na MSV 2011 v Brně
Navštivte naši expozici na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (stánek P-012) a vyzkoušejte si nejnovější nástroje pro konstruování a správu dokumentů.

MSV 2011

Letní kontrolní otázka: Víte, který program Autodesku byl jako první lokalizován do češtiny? Řešení najdete na konci CAD News.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Akce: Držte se v čele - využívejte moderní CAD nástroje !
Do 14.října 2011 můžete využít zvýhodněné nabídky na nové licence nebo upgrade vašich starších (i již neupgradovatelných) licencí:

100€ Upgrade - přejděte z vaší CAD aplikace (třeba i verze R14) na nový produkt Autodesk řady 2012 a získejte slevu -20%. Při přechodu na zvolenou sadu Design Suite 2012 u nás navíc získáte jako dárek elektronickou čtečku knih Amazon Kindle.
Nové licence - při volbě profesní sady Autodesk Design Suite nebo Creation Suite řady Autodesk 2012 získáte za každou licenci zpětný bonus až 1.000 Euro. iPad Navíc u nás získáte jako dárek moderní tablet Apple iPad 2 zdarma, nebo - volitelně - výkonnou grafickou stanici HP Z210 s certifikací Autodesku (i7 3.4GHz, 8GB RAM, 1TB disk, nVidia Q600) jen za 11.111 Kč (bez DPH). Bonus nově platí i pro Revit Architecture Suite a AutoCAD Civil 3D!

Podrobnosti viz Akce "Stay ahead"

LT2012 AutoCAD LT 2012 CZ s bonusem 300 Euro
Nový český AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7 (32-bit i 64-bit). Při koupi AutoCADu LT CS+ u firmy CAD Studio získáte 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "CADstudio LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporu CAD Studia.
Viz LT 2012 a 300€ pro vás
Nový mobilní AutoCAD WS 1.3.1 pro Android a iPad
ACAD WS Nejen uživatelé mobilních telefonů a tabletů, ale i uživatelé s běžnými notebooky s pouhým internetovým prohlížečem mohou pracovat s DWG výkresy AutoCADu. Bezplatný AutoCAD WS umožňuje prohlížet i editovat (a odměřovat, tisknout nebo připomínkovat) DWG výkresy prakticky na jakémkoliv zařízení, v kanceláři i v terénu. Díky synchronizaci souborů s plným AutoCADem 2012 (viz jeho menu "Online") tak máte vždy po ruce aktuální výkresovou dokumentaci.
Viz Nový AutoCAD WS 1.3 a stránka AutoCAD WS
JTB FlexReport - získejte přehled o využívání licencí
FlexReport Firma CAD Studio se nově stala partnerem pro prodej a podporu aplikace JTB FlexReport v České a Slovenské republice. Tato nenáročná aplikace umožňuje snadné sledování využití síťových licencí přidělovaných z licenčního serveru, ale i lokálních licencí instalovaných na jednotlivých stanicích. Podporuje přitom nejen licenční technologie Autodesk (AutoCAD, Inventor, Revit...), ale i produkty naprosté většiny dalších firem, ať už ze světa CAD (CATIA, Solidworks, Pro/E...), tak i z oblasti kancelářských aplikací (včetně MS Office).
Čtěte na Přehled využití licencí
Nejnovější CAD aplikace na vaší obrazovce
YouTube Videoklipy představující reálné použití nejnovějších CAD, GIS a multimédia aplikací jsou pohodlnou, atraktivní a moderní cestou jak se seznámit s novinkami v oboru projekčního a konstrukčního software - přímo u vašeho stolu, na vaší obrazovce.
K nejpopulárnějším "kanálům" nabízejícím stovky takovýchto CAD videí k produktům Autodesk patří (i v celosvětovém měřítku) stránky firmy CAD Studio - jednak firemní kanál "CADstudioCZ" na YouTube, jednak CAD videa na portálu CADforum.cz a jednak videozáznamy webinářů CAD Studia.
Viz CAD TV na vaší obrazovce

AutoCAD 2012 v cizojazyčných sadách Autodesk Design Suite lze nyní lokalizovat do češtiny doinstalováním volně dostupného "language packu" - viz Download.

Uveden Service Pack 1 pro AutoCAD 2012 a LT 2012.

Autodesk připravuje nové web-cloud služby pro stávající uživatele svých produktů.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Do nového školního roku s novým CAD softwarem zdarma
- Králíček Energizer přechází na PLM řešení Autodesk Vault
- Nový formát pro geolokační SMS zprávy
- 111 produktů Autodesk s více než 10 miliony uživatelů
- Má to příkazový řádek? Tak je to AutoCAD!
- Nový vzhled web stránek CADstudio.cz a Autodesk.com
- Virtuální větrný tunel - Project Falcon

Víte, že prohlížeč DWG TrueView můžete použít i jako editor DWG? Přečtěte si Tip 8205.
Víte jak nastavit perspektivní zobrazení pomocí kostky ViewCube? Více viz Tip 8149.
Nejdůležitější klávesové zkratky AutoCADu for Mac shrnuje Tip 8150.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor Fusion 2012 - přímé 3D modelování pro každého
Fusion Modelovací aplikace Inventor Fusion je k dispozici zdarma z webu Autodesk Labs nebo na instalačních médiích AutoCADu, Inventoru či sad Design Suite 2012. Tento moderní 3D software sjednocuje postupy parametrického modelování s intuitivním přímým 3D modelováním. Díky přímému modelování lze v Inventoru Fusion nejen tvořit, ale i snadno editovat jakýkoliv cizí CAD model načtený bez historie, včetně výměnných CAD formátů (IGES, STEP, Parasolid, Rhino, Catia, Solidworks, Pro/E ...).
Viz Inventor Fusion 2012
InventorCAM Xpress za zvýhodněnou cenu
CAM aplikace InventorCAM Xpress je nejen cenově velmi příznivá, ale plně zvládá klasické programování jednoduchých dílů. Obsahuje nejzákladnější 2D funkce. Lze ji také výhodně kombinovat s HSS a HSM modulem, čímž je možné obsáhnout i základní 3D obrábění. Produkt je upgradovatelný i na vyšší verze!
Ještě do 30.9.2011 můžete využít zvýhodněnou cenu InventorCAM Xpress - 29.900 Kč, s bezplatným technickým supportem, instalací zdarma, s 1 postprocesorem CNC do 3 os zdarma a se školením za zvýhodněnou cenu.
Viz InventorCAM
Autodesk Vault Office 2012 - rozšířené využití Vaultu
Autodesk Vault Office 2012 je nový, jednoduše ovladatelný doplněk, který z prostředí internetového prohlížeče zpřístupňuje dokumenty založené v úložišti Vaultu. Lze tak bezpečně vyhledávat, prohlížet a editovat projektová data odkudkoliv - ve vnitrofiremním intranetu nebo i v extranetu. Vault Office obsahuje i integraci s běžnými kancelářskými aplikacemi, takže konstrukční dokumenty ve Vaultu lze přímo z prostředí MS Office aplikací doplňovat o zprávy, tabulky, prezentace, e-maily a další obvyklé typy souborů. Je podporováno vydávání dokumentů pro editaci, verzování a další běžné procesy správy dokumentů.
Viz Vault Office 2012
3D PDF modely z Inventoru
Share3D Nejen z Inventoru, ale i z Revitu či AutoCADu můžete generovat interaktivní dokumenty obsahující 3D data modelu - se kterým můžete otáčet, zoomovat apod. Nemusíte přitom využívat jen nativní formát 3D DWF, ale můžete pracovat i s formuláři 3D PDF. Pro publikování 3D modelů součástí, sestav nebo budov můžete použít aplikaci Inventor Publisher nebo doplňkovou utilitu QuadriSpace Share3D (aktuálně jen za 99.5 USD) - vyzkoušejte si Trial verzi.
Prohlédněte si naše ukázky 3D PDF souborů publikovaných z Publisheru a z Trial verze Share3D.

Uveden Service Pack 1 pro Inventor 2012 (jakoukoliv verzi), SP2 pro Inventor Publisher 2012 a SP2 pro Factory Design Suite 2012.

video V sekci CAD video si můžete prohlédnout komentovaná videa s ukázkami použití funkcí iLogic v Inventoru a použití aplikace Autodesk Vault.

Víte jak převést povrchový model (mesh) na 3D těleso? Poradí Tip 8182.
Jak změnit sytě červené zvýrazňování dílů v sestavě Inventoru 2012? Přečtěte si Tip 8198.
Jak v Inventoru vynutit vyplnění názvu a čísla součásti? Viz Tip 8202.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uvedena sada Autodesk Plant Design Suite 2012
PlDS2012 Nový člen rodiny profesních sad Autodesk Design Suite - Autodesk Plant Design Suite 2012 - je postaven na potrubním návrhovém programu AutoCAD Plant 3D 2012, jehož možnosti rozšiřuje o další užitečné doprovodné nástroje zefektivňující projektování potrubních systémů zpracovatelských závodů a technologických celků. Zvýhodněná sada Plant Design Suite 2012 je k dispozici ve třech edicích - Standard, Premium a Ultimate (viz sady Design Suite). Nejvyšší verze Ultimate přitom zahrnuje i program Autodesk Inventor 2012 pro navrhování zařízení a pomocných konstrukcí, a Autodesk Revit Structure 2012 pro projektování podpůrných konstrukcí a detailování.
Viz článek Plant Design Suite 2012
Získejte 800 Euro za váš Revit Suite nebo Civil 3D 2012
Probíhající promo akce "Držte se v čele" byla nově rozšířena i o projekční aplikace AutoCAD Revit Architecture Suite 2012 a AutoCAD Civil 3D 2012. Při koupi nové licence těchto programů nyní získáte 800€ na váš bankovní účet a navíc bonus materiály CAD Studia (CS+). Akce platí do 14. října 2011.
Čtěte na 800€ za váš Revit či Civil 3D
Project Spark a Vasari 2.1
Vasari Project Spark a Project Vasari jsou dva BIM nástroje z Autodesk Labs, oba založené na jádru Revitu. Zatímco Project Spark je jakási nová LT verze Revitu (podobná konceptu AutoCAD vs. AutoCAD LT), Project Vasari je již určitou dobu vyvíjený nástroj pro koncepční modelování a energetické analýzy BIM modelu. Nová verze 2.1 přináší mj. zajímavou funkci virtuálního větrného tunelu doplňujícího stávající analytické funkce Ecotect. Více na blogu NaZdi.

Ukázka použití aplikace AutoCADu pro dřevostavby - hsbCAD - viz YouTube kanál CAD Studia a stránka hsbCAD.

SIGGRAPH 2011 Autodesk Show Reel video - práce zákazníků v programech 3ds Max, Maya a Softimage.

video V sekci CAD Video si můžete prohlédnout video popisující projektování kanalizace v AutoCAD Civil 3D 2012 s nadstavbou Canalis.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jak zkrotit příčné řezy do formátů
- Vodaři, nezapomeňte na River Analysis!
- GIS pro Casanovu

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Nová verze koncepčního BIM nástroje Autodesk Vasari 2.1
- Autodesk Project Spark - nový "Revit LT"

Jak nastavit kóty, symboly, svary a popisy pro isometrii potrubí? Viz Tip 8166.
Jak vytvářet vlastní vícepohledové bloky v AutoCAD Architecture? Přečtěte si Tip 8178.
Jak vložit model terénu a vrstevnic z Google Earth do AutoCADu? Čtěte Tip 8144.

GIS, mapování, FM

GISfórum 2011 - GIS a správa majetku v praxi
Konference věnovaná výměně zkušeností s praktickým využitím GIS technologií Autodesk v oblasti GIS/FM - GISfórum 2011 se koná dne 21.září 2011 v hotelu Laguna na Slapské přehradě.
Online registrace a další informace viz www.gisforum.cz

Přihlaste se na páteční webinář "AutoCAD Map 3D 2012 v rychlíku" a seznamte se s jeho novými GIS funkcemi.

Nejde vám spustit panel úloh v Mapu nebo Civilu? Čtěte Tip 8153

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Nová výkonná stanice pro váš 3D CAD
HP Z210 Stanice HP Z210 z akce "Držte se v čele" (viz výše) se vyplatí - i pro vaše stávající CAD aplikace, nejen v promo akci na Autodesk Design Suites 2012. Model HP Z210 s procesorem Intel i7 3.4GHz, 8GB nECC RAM, 1TB diskem, DVD-RW, certifikovanou 3D CAD grafikou nVidia Q600/1GB a Win7-64 můžete nyní u CAD Studia získat za dotovanou cenu. Informujte se.

Nové Microsoft Windows 8 uvolněny v "Developer Preview" verzi - viz podrobnosti.

Stáhněte si nový 3Dconnexion driver pro 3D myši - 3DxSoftware V.3.14.1 - s podporou Softimage 2012, Creo a dalších nových aplikací.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

X-Tools 2012 - CADstudio Inventor Tools (automatické vlastnosti, rozvin plechu, automatické QR kódy, makra řízená událostmi, atd.) pro Inventor 2012
TRANS - překlad výkresových textů AutoCADu není podporuje další jazyky a typy entit, lépe také komunikuje s Google Translate - další informace a videoukázky viz TRANS
SphereUnf - rozvin 3D kulové plochy na 2D slupky; ConeUnf - rozvin 3D kužele
SlopeTick - svahové šrafy - opraveny speciální případy hraničních čar

Již 317 bezplatných CAD utilit a nástrojů najdte ke stažení na stránce CAD Studio freeware.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2012 Service pack 1
 • AutoCAD LT 2012 Service pack 1
 • Autodesk Inventor 2012 Service pack 1
 • Inventor Publisher 2012 Service pack 2
 • Factory Design Suite 2012 - Service pack 2
 • AutoCAD 2012 Czech language pack
 • AutoCAD Plant3D 2012 Object Enabler for AutoCAD, Navisworks
 • Autodesk Showcase Viewer 2012
 • AutoCAD WS Mobile 1.3 pro Android a iPad
 • Autodesk 123D - 3D software pro kutily, beta 6
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Akreditace MŠMT pro CAD školení
Firma CAD Studio obnovila na další 3 roky svou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na pořádání CAD školení a kurzů. Absolventi školení CAD Studia věnovaných používání CAD aplikací firmy Autodesk i obecným konstrukčním a projekčním dovednostem ve 2D a 3D tak získají "Osvědčení o rekvalifikaci" s celostátní působností.
Viz Akreditace MŠMT
Rozdílová školení - verze 2012
Vyberte si z termínů našich rozdílových školení k jednotlivým produktům řady 2012. Rozdílové školení je efektivní cesta k plné produktivitě v nové verzi AutoCADu, Inventoru, Revitu či další aplikaci. Termíny rozdílových školení najdete na stránce CAD Studio - školení
CAD školení plně z dotací EU
EU Od 1.6.2011 je v běhu nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst", který je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc jsou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - AutoCAD Map 3D 2012 v rychlíku (Pá 16.9.) a seznamte se s novými GIS funkcemi AutoCADu Map.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.724 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 123 tematických kategorií.

5.683 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Revit chyba: Čára je příliš krátká. Klávesové zkratky definované v Autodesk 3ds Max. Spouštění lokální nápovědy v Inventoru 2012. Spuštění Autodesk Revit v režimu prohlížeče.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 35.480, počet příspěvků již 79.982). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- jak se staví Boeing 777 (zrychlené video)
- když nás šálí zrak (video)
- to je nejkratší vlak na světě (video)

Odpověď na kontrolní otázku: byl to AutoCAD Rel.10 (říjen 1988), jeden z prvních česky lokalizovaných programů vůbec

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3