CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0811.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CAD Studio Praha na nové adrese
CADstudio Pražská kancelář společnosti CAD Studio se přestěhovala do modernějších a snáze dostupných prostor. Od 1.srpna nás v Praze najdete na nové adrese: Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4 - Chodov (budova Skanska).
CF2011 CADfórum 2011 - digitální prototypování v praxi
Přijměte naše pozvání na již 8. ročník odborné konference CADfórum 2011. Letošní ročník je organizován společně firmami CAD Studio a Autodesk jako dvoudenní (19.+20.10.) a je zaměřen na strojírenství a tvorbu digitálních prototypů.
Pro online registraci a další informace navštivte stránky konference na konference.cadforum.cz
Držte se v čele - využijte nové akční nabídky Autodesk
Využijte zvýhodněnou akci na nejmodernější návrhové nástroje Autodesk - nové licence i upgrade - a získejte až 1000€ na váš účet a Amazon Kindle či iPad jako dárek. Viz podrobnější informace.

Letní kontrolní otázka: Víte který příkaz AutoCADu má nejdelší název? Řešení najdete na konci CAD News.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Akce: Držte se v čele - využívejte moderní CAD nástroje !
Do 14.října 2011 můžete využít zvýhodněné nabídky na nové licence nebo upgrade vašich starších (i již neupgradovatelných) licencí:

100€ Upgrade - přejděte z vaší CAD aplikace (třeba i verze R14) na nový produkt Autodesk řady 2012 a získejte slevu -20%. Při přechodu na zvolenou sadu Design Suite 2012 u nás navíc získáte jako dárek elektronickou čtečku knih Amazon Kindle.
Nové licence - při volbě profesní sady Autodesk Design Suite nebo Creation Suite řady Autodesk 2012 získáte za každou licenci zpětný bonus až 1.000 Euro. iPad Navíc u nás získáte jako dárek moderní tablet Apple iPad 2 zdarma, nebo - volitelně - výkonnou grafickou stanici HP Z210 s certifikací Autodesku (i7 3.4GHz, 8GB RAM, 1TB disk, nVidia Q600) jen za 11.111 Kč (bez DPH).

Podrobnosti viz Akce "Stay ahead"
AutoCAD LT 2012 CZ s bonusem 300 Euro
LT2012 Nový český AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7. Při koupi AutoCADu LT CS+ u firmy CAD Studio získáte 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "CADstudio LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporu CAD Studia.
Viz LT 2012 a 300€ pro vás
Termíny uvedení aplikací Autodesk řady 2012 - kompletní lokalizace
Pro vaše plánování nákupů, upgradů nebo pro instalace bezplatného upgrade v rámci subscription jsou důležité termíny uvedení jednotlivých verzí řady 2012 (anglických + lokalizovaných) na trh (tzv. "FCS"). Náš průběžně aktualizovaný seznam shrnuje konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých nových CAD, GIS a multimédia produktů řady "2012" od firmy Autodesk. Všechny lokalizované aplikace řady 2012 jsou již v prodeji (včetně verzí "CS+" s bonus nástroji CAD Studia).
Viz Termíny uvedení aplikací Autodesk 2012
Apple AutoCAD 2012 for Mac a AutoCAD LT 2012 for Mac
Na trh přicházejí hned tři nové verze AutoCADu určené pro Mac OS X - "AutoCAD 2012 for Mac", "AutoCAD LT 2012 for Mac" a "AutoCAD WS for Mac" pro online spolupráci.
Viz AutoCAD 2012 for Mac

O aplikaci Autodesk Photofly pro generování 3D modelů z fotek informuje Živě.cz i Technet na iDnes.cz.

Připravuje se uvedení Service Packu 1 pro AutoCAD 2012 a LT 2012.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk 123D Sculpt - digitální plastelína pro iPad
- Nový Autodesk Photofly 2.1
- Autodesk na nákupech

Víte jak funguje čerpání síťových licencí sad Autodesk Design Suite? Přečtěte si Tip 8107.
Znáte příkaz AutoCADu "vetřelci z vesmíru"? Více prozradí Tip 8120.
Víte které CAD formáty jsou podporovány v Autodesk Navisworks? Čtěte Tip 8103.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Uvedena sada Autodesk Factory Design Suite v češtině
FaDS2012 Aplikační sada Autodesk Factory Design Suite 2012 (FDS) - právě uvedená i v lokalizované české verzi - je nástroj pro snadnou tvorbu návrhů, analýzu toku materiálu a optimalizaci továrních hal, výrobních linek, skladů nebo kanceláří (factory layout). Tato sada nabízí všechny potřebné návrhové a prezentační nástroje pro 2D a 3D, od schématu po vizualizace, včetně speciálních funkcí pro návrh výrobních linek. Rozvržení linek lze snadno skládat z knihovny předdefinovaných stavebních prvků - dopravníkové pásy, můstky, zábradlí, potrubní prvky, stěny, válečkové dráhy, atd.
Viz poskládejte si továrnu
Uveden Autodesk Simulation CFD
Simulation CFD Firma CAD Studio nabízí na českém a slovenském trhu novou CAE aplikaci pro analýzu a simulaci digitálních prototypů – Autodesk Simulation CFD (dříve produkty "CFDesign"). Autodesk Simulation CFD zefektivňuje konstrukční proces díky ověřování návrhu chování výrobku ještě před vyrobením prototypů. Jde o přední světový simulační CAE nástroj využívající výpočetní fluidní dynamiky (dynamiky tekutin) pro simulaci proudění tekutin a přenosu tepla. Podporuje CAD data formátů Catia, CoCreate, Discrete, NX, Pro/Engineer, Revit, Solidworks, SolidEdge, SpaceClaim, Parasolid, ACIS. Do výpočtů lze zapojit i další síťová PC.
Více viz článek a stránka www.cadstudio.cz/simulation

Navštivte bezplatný webinář věnovaný Autodesk Simulation - čtvrtek 25.8.2011 - viz registrace.

InventorCAM Xpress za zvýhodněnou cenu
CAM aplikace InventorCAM Xpress je nejen cenově velmi příznivá, ale plně zvládá klasické programování jednoduchých dílů. Obsahuje nejzákladnější 2D funkce. Lze ji také výhodně kombinovat s HSS a HSM modulem, čímž je možné obsáhnout i základní 3D obrábění. Produkt je upgradovatelný i na vyšší verze!
Do 30.9.2011 nyní můžete využít zvýhodněnou cenu InventorCAM Xpress - 29.900 Kč, s bezplatným technickým supportem, instalací zdarma, s 1 postprocesorem CNC do 3 os zdarma a se školením za zvýhodněnou cenu.
Viz InventorCAM
iLogic - inteligentnější modely v Inventoru
Funkce iLogic v Inventoru významně rozšiřuje jeho možnosti - běžné modely, sestavy a výkresy se mohou naučit chovat v různých situacích dle pravidel určených konstruktérem. Technologie iLogic řeší „nelinearity“ v zadání, které by běžnou úpravou parametrů v Inventoru byly dosažitelné jen obtížně nebo vůbec. Pomocí pravidel uvnitř dokumentu je možné vytvářet součásti a sestavy s „vlastní inteligencí“. Pravidla mohou být ovládána jednak pomocí číselných parametrů (stávajících parametrů Inventoru), tak pomocí textových a logických parametrů, které nově přináší modul iLogic. Pravidlo je jednoduchý programový kód (skript či makro), který je uložený přímo v dokumentu součásti, sestavy nebo výkresu a není tedy závislý na nastavení počítače nebo instalace Inventoru.
Čtěte v článku Inventor iLogic
Urychlete konstruování pomocí CAD knihovny milionů výrobků
Při tvorbě 3D digitálních prototypů je často potřeba konstruovaný výrobek doplnit různými nakupovanými díly a součástmi - typickým příkladem jsou čidla, motory, převodovky, spínače, displeje, konektory, hydraulické prvky, apod.
Pro rychlé a přesné vkládání parametrických 3D modelů konkrétních výrobků do Inventoru lze využít bezplatnou knihovnu cadforum.partcommunity.com
Čtěte na Knihovna 3D CAD výrobků

Nová bezplatná kutilská aplikace Autodesk 123D Sculpt pro iPad umožnuje sochařské modelování i "bez špinavých rukou".

Na studentském portálu students.autodesk.com jsou k bezplatnému stažení i české verze aplikací AutoCAD Map 3D 2012, AutoCAD Civil 3D 2012 a Revit Architecture 2012.

video V sekci CAD video si můžete prohlédnout videa s ukázkami práce v AutoCADu ecscad, s kusovníky, menu a kótami Inventoru a videoukázky české verze Factory Design Suite.

Víte jak přepnout Inventor 2012 na klasické kontextové menu? Poradí Tip 8092.
Jak přidat závorky do pozic v Inventoru? Přečtěte si Tip 8131.
Jak funguje vestavěný překladač - vícejazyčné popisky v AutoCADu ecscad? Viz Tip 8083.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uveden AutoCAD Plant 3D 2012
PlDS2012 Autodesk uvádí novou verzi oceňované projekční 3D CAD aplikace určené pro navrhování, modelování a dokumentování potrubních systémů zpracovatelských závodů a technologických celků - AutoCAD Plant 3D 2012. Kromě funkcí AutoCADu nabízí Plant 3D funkce pro modelování 3D prvků potrubí, trasování vedení, generování izometrických výkresů a dalších konstrukčních dokumentů potrubních projektů, řešení detailů, řezů a výkazů potrubních systémů.
Viz přehled novinek v článku Plant 3D 2012
Nové BIM produkty: Autodesk Infrastructure Modeler + AutoCAD Utility Design
ISM BIM aplikace Autodesk Infrastructure Modeler 2012 vychází z původních programů Autodesk LandXplorer a Project Galileo. Je určena pro koncepční modelování a navrhování, pro urbanistické projekty, vyhodnocení variant a srozumitelné komunikování i velmi rozsáhlých dat. Umožňuje velmi rychle (jednotky hodin) vymodelovat "digitální města", liniové dopravní nebo developerské projekty - vše ve 3D. Infrastructure Modeler umí kombinovat a integrovat různé typy dat z nejrůznějších zdrojů a nejrůznějších datových formátů CAD a GIS.
CAD/BIM aplikace AutoCAD Utility Design 2012 je novou profesní verzí AutoCADu. Je určena pro návrh a analýzu elektrorozvodných sítí a projektování smart-grid rozvodů elektřiny. AutoCAD Utility Design je postaven na jádru AutoCADu Map. Pomocí jednoduchého ovládání a využití vestavěných standardů, automatických pravidel a výpočtů lze snadno tvořit 3D model (a výkresovou dokumentaci) vedení, generovat výkazy použitých prvků a jejich ceny.
Čtěte na - Dva nové BIM produkty Autodesk
S Revitem na pivo
Pivo Projektujete v AutoCADu LT, v AutoCADu s doplňkovou nadstavbou nebo s v AutoCADu Architecture? Pod "letním" názvem S Revitem na pivo se koná praktický workshop (tentokrát v Brně), na kterém můžete (kromě piva) ochutnat na vlastní kůži práci s 3D CAD systémem Revit Architecture. Poznáte hlavní rozdíly ve způsobu práce a v možnostech této BIM aplikace. Srovnání přitom můžete posoudit z ryze praktického pohledu - přímo na noteboocích, na připraveném projektu, který povede náš instruktor.
Počet míst je omezen - registrujte se včas
Nový obsah pro AutoCAD Plant 3D
Na stránce AutoCAD Exchange (Plant Content) si můžete stáhnout doplňkové knihovny pro potrubní aplikaci AutoCAD Plant 3D. Jedním z nových katalogů prvků jsou ventily a armatury AWWA pro oblast vody a kanalizace. Viz download.

Zemský stavební úřad Bavorska dává k dispozici ke stažení Revit šablony pro elektronické odevzdávání BIM projektů. A co ten český?

Největší britská inženýringová a projekční firma Atkins (11.největší projekční firma světa) přechází na BIM řešení Autodesk. Kontrakt ve výši 9.2 mil USD zahrnuje aplikace Autodesk Revit, Civil, Inventor a AutoCAD, plus konzultační služby.

video Na našem YouTube kanálu si prohlédněte komentované video popisující modelování výkopů v AutoCAD Civil 3D 2012.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Výkopy nakolmo
- Několik (ne) zajímavých utilit
- Obnovení tečnového polygonu trasy

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Koncepční BIM nástroj pro větší projekty
- Pojďte na pivo s Revitem ...

Znáte nedokumentovaný příkaz Civilu pro převod klopené hrany na křivku? Viz Tip 8124.
A ještě jedna nedokumentovaná funkce Civilu - rozšířený správce hladin - v Tipu 8116.
Víte co znamená purpurový rámeček kolem okna výřezu v Revitu? Čtěte Tip 8090.

GIS, mapování, FM

GISfórum 2011 - GIS a správa majetku v praxi
Konference věnovaná výměně zkušeností s praktickým využitím GIS technologií Autodesk v oblasti GIS/FM - GISfórum 2011 se koná dne 21.září 2011 v hotelu Laguna na Slapské přehradě.
Online registrace a další informace viz www.gisforum.cz
AutoCAD Map 3D Enterprise zdarma k IDS subscription
Uživatelé aplikační sady Autodesk Infrastructure Design Suite Premium nebo Ultimate s aktivním Subscription mohou nyní získat bezplatně GIS aplikaci AutoCAD Map 3D Enterprise 2012 (namísto Map 3D). Zdarma tak získávají možnost využívat oborové datové modely (voda, kanalizace, elektro) a pracovní postupy prostřednictvím serveru Oracle.

Autodesk Infrastructure Map Server 2012 byl konsorciem OGC certifikován na standard WMS 1.3.0 a WFS 1.1.0.

Víte jak v Mapu a Civilu přepnout zobrazení měřítka a převýšení ve stavovém řádku? Čtěte Tip 8140

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Nezávislá laboratoř BERTL ocenila HP Designjet T2300 známkou Výjimečný
Laboratoře BERTL (Business Equipment Research and Test Laboratories Inc.) jsou nezávislou institucí, která která provádí porovnávací analýzy zařízení a softwarových řešení v IT průmyslu. V aktuálním testu BERTL získal plotr HP Designjet T2300 PS eMFP nejvyšší ocenění - 5 hvězdiček a známku "Exceptional" (výjimečný).
Viz Ocenění BERTL pro T2300
Zbavte se staré - výhodně upgradujte váš plotr
Designjet T7100 V rámci akce "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr na aktuální model HP Designjet a získat až 80.000 Kč pro vás. Odkupní cenu dostanete při pořízení nového plotru (velkoformátové tiskárny) HP Designjet u firmy CAD Studio.
Akce platí pro nákup modelů HP Designjet T1300, T7100, Z2100, Z5200, Z6200, T2300, T1200 HD, T7100 MFP a HD skener.
Čtěte na Zbavte se staré
Nová výkonná stanice pro váš 3D CAD
HP Z210 Stanice HP Z210 z akce "Držte se v čele" (viz výše) se vyplatí - i pro vaše stávající CAD aplikace, nejen v promo akci na Autodesk Design Suites 2012. Model HP Z210 s procesorem Intel i7 3.4GHz, 8GB nECC RAM, 1TB diskem, DVD-RW, certifikovanou 3D CAD grafikou nVidia Q600/1GB a Win7-64 můžete nyní u CAD Studia získat za dotovanou cenu. Informujte se.

Jsou k dispozici aktualizované verze firmware pro HP Designjet T2300 eMFP a pro T2300 eMFP.

Nová verze HP ePrint & Share 1.3.0 pro HP Designjet T90/T1300/T2300 a řešením ePrint je ke stažení na stránce Download

Navrhněte 3D myš budoucnosti a vyhrajte CAD stanici v ceně 5.000 USD. Soutěž pořádá společnost 3dconnexion, končí 31.9.2011 a přihlásit se můžete zde.

Víte, že barevnou CAD tiskárnu formátu A1 můžete mít už za cca 17.000 Kč (bez DPH)? Informujte se na HP Designjet 111 - velkformátová tiskárna za "maloformátovou" cenu.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

CADstudio JobTime - sledujte skutečný čas strávený na projektu
JobTime JobTime je nová nadstavbová shareware aplikace z dílny CAD Studia. Umožňuje automaticky sledovat skutečný (čistý) čas strávený tvorbou a editací jednotlivých DWG výkresů v AutoCADu. Na rozdíl od vestavěného příkazu ČAS je započítáván pouze čistý čas, tedy bez úseků (přestávek), kdy AutoCAD pouze vyčkává na zadání příkazu nebo ukončení dialogu. Kromě časových údajů umožňuje aplikace JobTime sledovat i počet zadaných příkazů a počet editačních sezení v historii výkresu. Čas zakázky je ukládán ve vlastnostech DWG souboru i do protokolového souboru pro Excel a lze jej sledovat i po jednotlivých uživatelích.
Viz Sledování času zakázky - JobTime

FLay - vynutí použití konkrétní hladiny pro zadané příkazy AutoCADu
GetCol - zobrazí skutečnou barvu entity (včetně vnořených a DleHlad)
SlopeTick - aktualizace - vytváří spádové šrafy svahu mezi dvěma křivkami
SysVarLock - aktualizace - zabrání nechtěné změně nastavení zadaných systémových proměnných
WBlockAll - vyexportuje bloky výkresu do samostatných DWG souborů
InsertBlks - hromadně vloží všechny DWG z dané složky jako bloky
RoundT - zaokrouhlí texty ve výkresu na daný počet desetinných míst

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2010 Service pack 4
 • Autodesk Mudbox 2012 Service Pack 3
 • Autodesk Alias Design 2012 Service Pack 1
 • Inventor 2010 Client Update for Autodesk Vault 2012 Server
 • Autodesk Showcase Viewer 2012
 • Autodesk Simulation CFD Viewer - prohlížeč pro CAE
 • Lokální nápověda pro Inventor 2012 CZ
 • Civil 3D 2012 - aktualizovaný country kit (CZ)
 • Aktualizace grafické knihovny pro AutoCAD 2012-2010
 • Aktualizace grafické knihovny pro Inventor
 • Autodesk Subassembly Composer Support Pack for AutoCAD Civil 3D 2012
 • Point Cloud Feature Extraction for AutoCAD Civil 3D 2012 EN
 • Autodesk 123D Sculpt - 3D CAD aplikace pro iPad
 • Autodesk SketchBook Pro for Android 3.x
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Rozdílová školení - verze 2012
Vyberte si z termínů našich rozdílových školení k jednotlivým produktům řady 2012. Rozdílové školení je efektivní cesta k plné produktivitě v nové verzi AutoCADu, Inventoru, Revitu či další aplikaci. Termíny rozdílových školení najdete na stránce CAD Studio - školení
CAD školení plně z dotací EU
EU Od 1.6.2011 je v běhu nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst", který je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc jsou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Konstrukční prvky v Revitu (Pá 19.8.), zaměřený na Autodesk Revit Architecture a webinář k Autodesk Simulation (viz výše).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.676 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 123 tematických kategorií.

5.642 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Revit chyba: Čára je příliš krátká. Klávesové zkratky definované v Autodesk 3ds Max. Spouštění AutoCADu nebo Inventoru (podle obsahu) poklepáním na DWG. Bezplatný konvertor PDF souborů na AutoCAD entity (DWG,DXF). Zrychlení startu systému po instalaci CAD aplikace či problém s texty. Jak získat "ID uživatele" pro web služby Autodesku? Konflikt stylů v otvíraném výkresu Inventoru. Přednastavení pohledu pro otevření projektu v Revitu. Import 3D modelů z UG NX do AutoCADu. Kde najdu tlačítko Open v Inventor Mobile Vieweru pro Android? Středicí důlky pro hřídele. Textová popiska asociativní s pohledem. Jak vybrat úsečky určité délky? Instalace Inventor 2012 na Windows Vista. Automatický seznam xrefů ve vlastnostech/komentáři DWG výkresu. Spouštění lokální nápovědy v Inventoru 2012. Spuštění Autodesk Revit v režimu prohlížeče.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 35.140, počet příspěvků již 79.400). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Eyjafjallajokull - když udeří do sopky
- internet věcí - síť z jiné perspektivy
- architekt Bjarke Ingels - hedonistická udržitelnost (video)
- 3D kopírka, fanoušci sci-fi by řekli spíše replikátor (video)
- pestrý podmořský svět Bali (video)

Odpověď na kontrolní otázku: je to příkaz CUSTOMERINVOLVEMENTPROGRAM (PROGRAMZAPOJZÁK)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3