CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0611.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

ACAD2012 Praktické workshopy k Roadshow Autodesk 2012. Využijte vaši slevu.
Pro velký ohlas ke květnovým seminářům se tým CAD Studia rozhodl rozšířit akce o sérii workshopů a seminářů, které jsou naplánovány na červen a další měsíce. Přímo u počítače si mohou návštěvníci vyzkoušet funkce jednotlivých aplikací. Workshopy se zaměří nejen na praktické využití nových strojírenských nástrojů Autodesku, ale i např. na přechod z univerzální platformy AutoCAD na oborově zaměřené BIM (informační model budovy) řešení Autodesk Revit nebo na potrubní AutoCAD Plant 3D. Návštěvníci mohou využít i zajímavé nabídky, mezi něž patří 20% sleva na nové licence CAD řešení pro účastníky, nebo možnost upgrade na produkty řady 2012 se slevou 40% do 15. července.
Viz Ozvěny Roadshow 2012 a Workshopy

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Přejděte na CAD aplikace řady 2012 se slevou 40% !
Mechanical2012 Pokud vlastníte starší verzi aplikace Autodesk, ale nevyužíváte výhod programu Subscription, můžete nyní využít časově limitovou slevu 40% na upgrade z vaší starší verze CAD aplikace Autodesk na aktuální verze samostatných produktů řady 2012 - akce "Get current". Většina nových verzí 2012 je již v prodeji - část už i v české, lokalizované verzi. Nabídka na tento podstatně zvýhodněný upgrade platí pouze do 15.7.2011. Držte se v čele!
Podrobnosti viz Akce "Get current"
Nové Autodesk Design Suites 2012 můžete mít zdarma !
Design Suite Stávající držitelé Autodesk Subscription mohou bezplatně získat jednu z nových profesních sad Autodesk Design Suite. Tato nabídka platí do pouze do 15. října 2011 (resp. do odvolání). Po 15.10. budete moci přejít na Design Suite pouze koupí upgrade.
Máte-li aktivní subscription kontrakt k některé z následujících CAD aplikací Autodesk, můžete se rozhodnout přejít na odpovídající "Design Suite" a získat tak nejen aktuální verzi 2012 vaší stávající aplikace (nebo aplikace příbuzné), ale navíc i řadu dalších užitečných programů ve verzi 2012 (např. 3ds Max, Showcase...). Platí pro: AutoCAD, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD MEP, Inventor, Revit Architecture Suite. (uživatelé Inventoru dostávají sadu Product Design Suite zdarma automaticky)
Podrobnosti viz K subscription dostanete další software zdarma
AutoCAD LT 2012 CZ s bonusem navíc
LT2012 Nový český AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7. Při koupi AutoCADu LT u firmy CAD Studio získáte navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporu.
Do 15.7.2011 můžete také využít 30% slevu na upgrade AutoCADu LT ze starších, již standardně neupgradovatelných verzí (tedy 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2002, 2000...) na LT 2012. Jde o slevu z ceny nové licence (tato akce neplatí pro 5-packy LT).
Viz LT 2012 česky a akce Povyšte AutoCAD LT se slevou 30%
Termíny uvedení aplikací Autodesk řady 2012
Pro vaše plánování nákupů, upgradů nebo pro instalace bezplatného upgrade v rámci subscription jsou důležité termíny uvedení jednotlivých verzí řady 2012 (anglických + lokalizovaných) na trh (tzv. "FCS"). Náš průběžně aktualizovaný seznam shrnuje konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých nových CAD, GIS a multimédia produktů řady "2012" od firmy Autodesk.
Viz Termíny uvedení aplikací Autodesk 2012
Samson (Č.Bud) Autodesk Photofly vytvoří 3D model z fotografií
Autodesk Photofly je bezplatná web-cloud aplikace, která ze série fotografií nasnímaných "kolem dokola" objektu automaticky vytvoří realistický 3D model daného objektu. Project Photofly může vytvořit 3D model libovolné velikosti - co dokážete vyfotit, to dokážete i vymodelovat. Od drobných předmětů, přes obličeje, sochy, až po budovy a krajinné objekty. Výsledný model je tvořen 3D sítí s aplikovanou texturou modelu. Lze jej vložit do CAD aplikací nebo využít přímo pro mobilní prohlížení či tvorbu 3D videa.
Podrobnosti a praktické zkušenosti viz Nechte 3D modelování na Photofly
Bezplatný software Autodesku - přehled
Řada produktů Autodesku je k dispozici zdama - v seznamu najdete CAD aplikace, prohlížeče, mobilní aplikace i web-cloud nástroje. Přehled nejpopulárnějších aplikací Autodesku, které jsou v současné době k dispozici zdarma, najdete v článku Bezplatný software Autodesk
Autodesk Apps - nový zdroj AutoCAD aplikací
Autodesk spustil online nástroj zpřístupňující nepřeberné množství doplňkových aplikací AutoCADu přímo v prostředí AutoCADu 2012 - Autodesk Apps - Autodesk Exchange Store (tedy jakýsi "Autodesk market"). Společnost CAD Studio byla jednou z několika firem - vývojářů z celého světa, kteří se už od loňského roku podíleli na testování tohoto nového "tržiště aplikací" pro uživatele AutoCADu.
Viz Autodesk Apps Exchange Store
Správa dokumentů Autodesk Vault nyní i pro AutoCAD LT
Systém Autodesk Vault pro snadnou síťovou správu dokumentů nyní nově podporuje i AutoCAD LT. Funkce Vaultu pro vydávání, zařazování a schvalování jednotlivých verzí výkresů z/do centrálního úložiště jsou tak integrované teď i do prostředí AutoCADu LT 2012.
Čtěte na Vault nyní i pro AutoCAD LT

Aplikace CADVault pro ochranu obsahu DWG výkresů nyní podporuje i rodinu produktů AutoCADu 2012.

Video v sekci CAD video ilustruje použití utility Click2XLS pro interaktivní zápis odkliknutých souřadnic z DWG výkresu do Excelu.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Mobilní GIS na Apple iPad
- Autodesk Photofly vytváří 3D modely z fotografií

Víte jak snadno porovnat obsah (změny) dvou výkresů? Přečtěte si Tip 8039.
Jak změnit přímý segment křivky na oblouk? Čtěte Tip 7997.
Jak přenést 3D modely ze SketchUp do AutoCADu? Postup najdete v Tipu 8023.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Viz výše - akce "Get current" - sleva 40% na upgrade

Cepín [|] Ukázka postupu návrhu prototypu v Product Design Suite
Konstrukční sada pro "digital prototyping" postavená kolem Inventoru - Autodesk Product Design Suite - obsahuje několik na sebe navazujících aplikací zefektivňujících návrh produktů. V sérii sedmi ukázkových videí firmy CAD Studio si můžete prohlédnout možný postup návrhu ukázkového výrobku - cepínu - pomocí jednotlivých aplikací sady Product Design Suite a navazujících programů Autodesku: Autodesk SketchBook Designer, AutoCAD Mechanical, AutoCAD WS, Inventor, Inventor Fusion, Showcase a Publisher.
Postup od koncepčního návrhu, přes 3D modelování a připomínkování až po prezentaci a publikování shrnují ilustrační videoukázky v článku na pokračování:
Postup návrhu v Autodesk Product Design Suite
Autodesk 123D - bezplatný 3D CAD pro kutily
123D Pod názvem "123D" se skrývá nová bezplatná aplikace Autodesku - 3D CAD pro kutily, bastlíře, šikuly či nadšence z řad mladých konstruktérů. Pomocí softwaru Autodesk 123D si mohou snadno vymodelovat, odzkoušet, popř. rychle nechat vyrobit jakýkoliv předmět, výrobek, model či hračku. Důmyslné nápady si zaslouží převést do skutečných předmětů, abyste se jich mohli dotknout a pochlubit se s nimi vašim blízkým. Pomocí 123D to teď jde jednodušeji a pohodlněji.
Aplikace 123D vychází z Inventoru Fusion, populárního, snadno použitelného 3D CAD nástroje pro přímé modelování, kompatibilního s Autodesk Inventorem.
Viz 123D - CAD pro kutily

video V sekci CAD video si můžete prohlédnout použití aplikace Thread Modeler pro Inventor (3D závity), hromadný převod kusovníku na velká písmena nebo hromadný výběr prvků ve skice (nová menu verze 2012).

SKF Rozsáhlá 3D CAD knihovna výrobků a normálií PARTsolutions (cadforum.partcommunity.com) nově obsahuje i výrobní řadu produktů firmy SKF.

Blahopřejeme vítězi losování o tablet Apple iPad z expozice CAD Studia na veletrhu MSV Nitra. Je jím pan Boris Kotek.

Jak funguje směrová nabídka Inventoru pro ovládání gesty myši? Poradí Tip 7993.
Umíte správně vložit XLS tabulku do výkresu Inventoru (bez OLE)? Přečtěte si Tip 8009.
Jak vytvořit částečný drátový model zobrazení 3D modelu? Použijte postup dle Tipu 8036.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Viz výše - akce "Get current" - sleva 40% na upgrade

S Revitem na pivo
Pivo Projektujete v AutoCADu LT, v AutoCADu s doplňkovou nadstavbou nebo s v AutoCADu Architecture? Pod "letním" názvem S Revitem na pivo se koná praktický workshop, na kterém můžete (kromě piva) ochutnat na vlastní kůži práci s 3D CAD systémem Revit Architecture. Poznáte hlavní rozdíly ve způsobu práce a v možnostech této BIM aplikace. Srovnání přitom můžete posoudit z ryze praktického pohledu - přímo na noteboocích, na připraveném projektu, který povede náš instruktor.
Počet míst je omezen - registrujte se včas
[|] Quantity Takeoff pro kalkulanty a rozpočtáře
QTO Autodesk Quantity Takeoff (QTO) je zajímavá aplikace umožňující jednoduše vytvářet výkazy výměr, kalkulovat náklady stavebních projektů či oceňovat nemovitosti. Jako podklad přitom mohou sloužit nejrůznějších typy projekčních dokumentů - od papírových výkresů a náčrtů, až po 3D BIM data. Z nich lze pak snadno manuálně nebo automaticky odečíst výměry, objemy, délky i počty jednotlivých prvků, a v tabulkovém editoru je provázat s dalšími informacemi, jako jsou například finanční nebo časové náklady stavby.
Ukázky použití QTO pro výkazy z různých typů podkladů podrobně představují naše nová videa.
Viz článek Quantity Takeoff a stránka QTO - s rozsáhlými videoukázkami (videoškolením)
Rendrujte pomocí cloudu i z Revitu
Web-cloud služba Autodesk Neon dává k dispozici "neomezenou" výpočetní kapacitu cloudu pro rychlé vyrendrování vašich 3D scén. Dosud tato služba fungovala jen pro 3D modely ve formátu DWG. Nově podporuje i RVT projekty z Revitu 2012. Do Revitu je potřeba předem nainstalovat plugin modul zajišťující export projektu ve správném formátu (SPD) pro přenos na web server Neon.
Vyzkoušejte si na neon.labs.autodesk.com

Simulace davů v 3D prostředí projektů Revitu - viz video

Rendering plugin RichDirt - cesta ke špinavějším (=realističtějším) fasádám

video Sekce CAD video obsahuje nová videa ilustrující použití funkce rozdělení částí v Revitu 2012, nebo použití stylů a materiálů Substance v 3ds Max 2012.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jak staničit lomy v hranách? (tip)
- Horký tip z Řecka (tip k Plex.Earth)
- Body do separace! (výkazy bodů)
- HEC-RAS součástí AutoCADu?

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Výkazy výměr snadno a rychle - z jakýchkoliv podkladů
- Vasari 2.0

Víte jak změnit pořadí karet ribbonu v Revitu? Poradí Tip 7994.
Po spuštění AutoCAD Plant 3D vám nejde vybrat žádný výkres ani projekt? Čtěte Tip 8002.
Víte Jak v Revitu vykazovat vnořené rodiny? Přečtěte si Tip 8020.

GIS, mapování, FM

Mobilní GIS na Apple iPad
GIS mobile Autodesk Infrastructure Map Server (dřívé známý jako Topobase web) není omezen jen na přístup z "těžkých" klientů (AutoCAD Map Enterprise) nebo z web browserů na desktop počítačích. Většinu základních GIS funkcí může poskytovat online i v terénu, prostřednictvím mobilního klienta, prozatím optimalizovaného hlavně pro tablety Apple iPad.
Naše videoukázky použití mobilního klienta na různých typech GIS dat najdete na Youtube kanálu CADstudioCZ nebo v blog-příspěvku Mobilní GIS

Jak zrychlit načítání rastrových podkladů do AutoCADu Map? Čtěte Tip 7986

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Nový HP Designjet T790 a T1300
Designjet T1300 V těchto dnech přicházejí na trh dvě nové modelové řady velkoformátových tiskáren (plotrů) HP Designjet - Designjet T790 (nahrazující modelovou řadu T770) a Designjet T1300 (nahrazující modelovou řadu T1200). Po vzoru úspěšného multifunkčního zařízení HP Designjet T2300ps eMFP bylo do nových modelů integrováno stejné dotykové ovládací rozhraní (podobné iPhone).
Čtěte na Designjet T790 a T1300
Zbavte se staré - výhodně upgradujte váš plotr
Designjet T7100 V inovované populární akci "Zbavte se staré" nyní můžete vyměnit váš starý plotr na aktuální model HP Designjet a získat až 80.000 Kč pro vás. Odkupní cenu dostanete při pořízení nového plotru (velkoformátové tiskárny) HP Designjet u firmy CAD Studio.
Akce platí pro nákup modelů HP Designjet T1300, T7100, Z2100, Z5200, Z6200, T2300, T1200 HD, T7100 MFP a HD skener.
Čtěte na Zbavte se staré
Porovnání plotrů HP Designjet T7100 a T790 se staršími modely
Při zvažování upgrade plotru je důležité srovnání hlavních parametrů staršího a nového modelu a vliv těchto parametrů na každodenní produktivitu a na náklady tisku. Porovnání hlavních parametrů modelů HP Designjet T790 vs. HP Designjet 500 a srovnání modelu HP Designjet T7100 se starší řadou HP Designjet 1000/1050 najdete v tabulce v článku Porovnání Designjet T7100 a T790 se staršími modely

Víte, že barevnou CAD tiskárnu formátu A1 můžete mít už za cca 17.000 Kč (bez DPH)? Informujte se na HP Designjet 111 - velkformátová tiskárna za "maloformátovou" cenu.

Jak funguje technologie HP ePrint & Share v AutoCADu? Prohlédněte si video

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

DWGsync - synchronizované prohlížení dvou nebo více DWG výkresů v AutoCADu
DimMask přidá k vybraným kótám masku textu se zadanou barvou a odsazením
Click2XLS - exportuje souřadnice odkliknutých bodů do tabulky Excelu
Speak - mluvící AutoCAD, přeříká seznam hladin, reaguje na příkazy, atd. (viz video)
Wrapper - obalí výkresové objekty AutoCADu obalovou křivkou
TabReStyle - odstraní formátovací styly z buněk vybraných tabulek vložených z Excelu

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2011 Service Pack 2
 • AutoCAD LT 2011 Service Pack 2
 • Autodesk Inventor 2011 Service Pack 2
 • AutoCAD Mechanical 2011 Update 2
 • AutoCAD Architecture 2011 Update 2
 • AutoCAD MEP 2011 Update 2
 • Autodesk MapGuide Enterprise 2011 SP 2
 • Autodesk Vault 2012 klient pro AutoCAD LT 2012
 • Vault 2012 klient update pro AutoCAD 2011
 • Inventor 2011 klient update pro Vault 2012 server
 • Autodesk SketchBook Designer 2012 SP1
 • Autodesk Inventor View 2012 CZ - prohlížeč
 • Autodesk Project Photofly 2.0
 • Autodesk Project Vasari 2.0
 • Autodesk 123D - 3D CAD aplikace pro kutily
 • HP ePrint & Share 1.2.0
 • MTextCF - odstraní formátovací znaky z MTextu a Multiodkazů
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Rozdílová školení - verze 2012
Vyberte si z termínů našich rozdílových školení k jednotlivým produktům řady 2012. Rozdílové školení je efektivní cesta k plné produktivitě v nové verzi AutoCADu, Inventoru, Revitu či další aplikaci. Termíny rozdílových školení najdete na stránce CAD Studio - školení
CAD školení plně z dotací EU
EU Od 1.6.2011 je v běhu nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst", který je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc budou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Znalostmi k vyšší produktivitě - ATC 2011
Podle průzkumů provedených mezi CAD uživateli činí rozdíl produktivity vyškolených a nevyškolených uživatelů několik desítek procent. Nejen očekávaný nárůst produktivity, ale i řada nových aplikací a funkcí získaných vaším přechodem na nové sady Autodesk Design Suite 2012 vytváří potřebu vyškolení či doškolení konstruktérů a projektantů.
Přijďte si zvýšit vaše znalosti návrhových nástrojů Autodesku
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Nová strojírenská řešení Autodesk 2012 prakticky (Pá 24.6.), zaměřený na Autodesk Product Design Suite.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.511 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 118 tematických kategorií.

5.567 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Instalace AutoCADu 2012 opakovaně končí samovolným restartem. CAD formáty přímo podporované Inventorem 2012 (import/export). Jak rozpoznat DWG soubor pocházející z Inventor Fusion nebo 123D? Jak odstranit přepsání kótovacích stylů v kótách? Výpočet a výkaz objemu výkopů a násypů v Revitu. Proč mi AutoCAD zazoomuje na počátek při ukončení editoru bloků? Okno příkazového řádku AutoCADu mám mimo obrazovku. AutoCAD 2011 mi nezobrazuje dokumentační pohledy z verze 2012. Rendering v Autodesk Vasari hlásí nedostatek paměti. Flexibilnější rozmístění objektů podél křivky (nedokumentovaný příkaz).

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 34.347, počet příspěvků již 78.100). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- přírodní scenérie Tenerife (video)
- mějte celý svět v hodinkách InPulse
- anebo raději v Androidem poháněných I'm watch
- jak budou vypadat nové Windows 8? (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 9 - Poděbradská 88/55
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Banská Bystrica - Rudlovská cesta 53