CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0211.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

SK Od 1.2. pôsobí CAD Studio aj na Slovensku
Naš skúsený tím 60 CAD odborníkov je bližšie slovenským zákazníkom vďaka novým pobočkám v Bratislave a Banskej Bystrici. Prinášame CAD/GIS riešenia a služby s vysokou pridanou hodnotou, pevné zázemie skúsenej technickej podpory, individuálny prístup k projektom naprieč odbormi aj nové možnosti využitia unikátneho portálu CADforum.sk.
Viď www.cadstudio.sk
Nový blog Na zdi
Na zdi Pro projektanty, kteří již dnes pracují s BIM aplikacemi, nebo kteří se na přechod na BIM teprve chystají, jsme spustili nový blog "Na zdi". Na zdi si mohou přečíst užitečné informace a novinky právě z oblasti využití 3D CAD a BIM technologií v praxi. Vítáme i příspěvky projektantů s praktickými zkušenostmi. Pro oblast liniových staveb funguje již delší dobu podobný blog Civil3D.
Viz stránky www.NaZdi.cz

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Nové akční nabídky CAD produktů Autodesk
Speciální nabídka
AutoCAD LT - 300 Euro pro vás
Do 15.4.2011 získáte při nákupu nové licence AutoCADu LT 2011 částku 300€ na váš účet. K tomu vám přidáme zdarma nadstavbovou aplikaci CADstudio LT Extension, která rozšíří funkce AutoCADu LT a zvýší vaši produktivitu při projektování.
Upgrade LT se slevou 25%/40%
Do 15.4.2011 platí 25% sleva na upgrade AutoCADu LT z verze 2010/2009/2008 na aktuální AutoCAD LT 2011 (se subscription), a 40% sleva z ceny nové licence při přechodu z ještě starších verzí AutoCADu LT - tedy 2007, 2006, 2005, 2004, 2002, 2000... I love my AutoCAD
"I love my AutoCAD"
Do 15.3.2011 platí akce, při níž můžete využít 30% slevy na upgrade vašeho AutoCADu 2010/2009/2008 na aktuální AutoCAD 2011 (se subscription) - viz hlavní důvody pro upgrade. I k AutoCADu 2011 u nás získáte "Bonus CD" s doplňkovými nástroji a plný přístup k technické podpoře.
Končí upgrade verzí 2008
Pracujte "Vždy načas, vždy s aktuálními nástroji" - nezapomeňte upgradovat vaše licence řady 2008 (AutoCAD, Inventor, Revit, 3ds Max...) na aktuální verze 2011, možnost upgrade končí již 15.3.2011.
Podrobnosti najdete na stránce CAD - s námi ušetříte

Kontaktujte CAD Studio pro nabídku zvýhodněných víceletých kontraktů Autodesk subscription.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Online učebnice CAD aplikací Autodesk
- Technologie Inventor Fusion v AutoCADu
- Autodesk TinkerBox - kouzelná krabička pro mladé konstruktéry
- Hlasujte v anketě Autodesk Inventor of the Year 2010
- BIM Family Toolkit - parametrické sdílení modelů pro Inventor a Revit

Jak mohu dávkově publikovat jeden výkres na různé tiskárny? Přečtěte si Tip 7733.
Jak předem zahrnout Service Packy do síťové instalace CAD aplikace? Poradí Tip 7793.
Víte jak k multiodkazu přidat speciální orámování? Čtěte Tip 7763.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

For Industry Nejlepší start k Vašemu růstu – strojírenský veletrh v Praze
Poradíme Vám, jak se zajímavě prezentovat! Jubilejní 10. ročník strojírenského veletrhu FOR INDUSTRY představuje ideální jarní termín 3. až 5. května 2011, místo konání v hlavním městě Praze, 3 dny osobních kontaktů a nové obchodní příležitosti. Myslíte na budoucnost? Veletržní správa ABF, a.s. Vám nabízí řešení. Nenechte si ujít cenové nabídky na míru a zvýhodněné vybavené typové expozice. Speciální akce pro odběratele CAD News: Chcete získat slevu 30% na výstavní plochu v cenách 2.uzávěrky veletrhu FOR INDUSTRY 2011? Platí pro firmy, které ještě na veletrhu nevystavovaly. Stačí zaslat odpověď na následující otázku na e-mail forindustry@abf.cz do 28. února 2011: Jakého znáte mediálního partnera a jakého odborného garanta veletrhu FOR INDUSTRY 2011?
Viz www.forindustry.cz
X-Tools V1.5
QRcode Na serveru helpdesk.cadstudio.cz je zdarma ke stažení nová verze nadstavbové aplikace Inventoru - CADstudio X-Tools (Inventor Tools). Tato sada nástrojů pro uživatele Inventoru (najdou ji i na BonusCD námi dodávaném k Inventoru) doplňuje řadu užitečných funkcí z oblasti automaticky vytvářených vlastností (měřítka, formáty, rozvin plechu, datumy), pojmenovávání souborů sestav, generování šachovnicových QR kódů, publikování iVazeb nebo automaticky prováděných uživatelských VBA maker navázaných na událost dokumentu.
Viz Nová verze X-Tools a stránka X-Tools.
Multi kapsování v InventorCAMu
Technologie multi kapsování v CAM aplikaci InventorCAM automaticky rozpoznává geometrie kapsy (otevřené a uzavřené) na obráběném modelu a tvoří výsledný NC kód. Vy pouze vybíráte nástroje a technologii obrábění - několik kliků myší:
 • výběr obrobku - 4x kliknuto
 • výběr nástroje - 3x kliknuto
 • výběr technologie - 2x kliknuto
 • definice nájezdu - 4x kliknuto
- celkem 2 minuty práce. Viz CAD tip multi kapsování

Na stránce AlphaCAM najdete aktualizované informace o této CNC aplikaci zaměřené především na dřevařský a kovoobráběcí průmysl.

Další CAD aplikací s podporou PDM systému Autodesk Vault je německý EPLAN.

Inventor Rectangle Tools R2 (B.Hall) je užitečná utilita do Inventoru 2010/2011 pro kreslení obdélníků dalšími metodami, jako v AutoCADu Mechanical. V náčrtu můžete obdélník zadávat středem, úhlopříčkou, nebo středem hrany.

Sekce CAD video obsahuje nová videa ilustrující použití speciálních znaků v Inventoru a animaci navíjení lana na buben.

Jak přepínat absolutní a relativní souřadnice v Inventoru? Poradí Tip 7734.
Jak nastavit/omezit úhel šrafování v Inventoru 2011? Použijte postup dle Tipu 7791.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Knihovna CADstudio Dopravní značení - značky pro pasporty a DIO
DZ CAD Studio uvádí nový produkt pro projektanty dopravních staveb, pasportů a DIO - rozsáhlou knihovnu dynamických bloků dopravních značek "Dopravní značení 2.0".
Kolekce dynamických bloků dopravního značení je určena pro AutoCAD a AutoCAD LT (2008 a výše) a obsahuje symboly svislých a vodorovných dopravních značek, pro návrh (barevné) i dokumentaci stávajícího stavu (šedivé). Vzhled dopravního značení (SDZ+VDZ) odpovídá vyhlášce MD č.30/2001 Sb. včetně doplnění nových značek podle vyhlášky č. 91/2009 Sb.
Viz Dopravní značení
Co je BIM?
BIM BIM (informační model budovy) je inteligentní projekční proces založený na 3D modelu. BIM nabízí cestu pro vytváření a správu projektů - rychleji, ekonomičtěji a s menší zátěží pro životní prostředí. BIM zajišťuje hladkou komunikaci mezi architekturou, stavitelstvím a stavebnictvím.
Prohlédněte si schéma v článku Co je BIM
AutoPEN pro projektování inženýrských sítí
Pokud navrhujete menší vodovodní, kanalizační nebo plynové sítě a nepotřebujete plné 3D funkce nabízené např. aplikacemi AutoCAD Civil 3D s nadstavbou Canalis, může být pro vás užitečným nástrojem program AutoPEN. AutoPEN je sada nástrojů pro projektování vodovodních, kanalizačních a plynových sítí, tvorbu podélných profilů, hydrotechnické výpočty a tvorbu kladečských plánů. Je kompatibilní s AutoCAD i AutoCADem LT a výkresovým formátem DWG.
Další informace na stránce AutoPEN
Ecotect Snížena cena Autodesk Ecotect Analysis
Autodesk Ecotect Analysis je výpočetní a simulační aplikace pro navrhování energeticky úsporných budov a snižování nákladů. Její součástí je i web nástroj Green Building Studio, který posuzuje energetické aspekty CAD/BIM projektu předaného ve formě gbXML souboru. Ecotect je nyní k dispozici za sníženou cenu.
Viz Ecotect Analysis
Project Nucleus pro Revit
Project Nucleus z Autodesk Labs doplňuje do BIM aplikací Revit a Vasari technologii Nucleus z programu Autodesk Maya. Stáhněte si tento modul na Labs - Nucleus a prohlédněte si YouTube video - návrh mostu přes Drávu v Mariboru.

Nová verze Plex.Earth Tools 2.4 rozšiřuje možnosti práce s daty Google Earth v AutoCADu (viz Blog Civil3D).

Aktualizovaný Revit DB Link (vazba Revitu 2011 na databáze) je ke stažení na Subscription centru.

Chystané novinky "Revitu LT" - aplikace Project Vasari si prohlédněte "Na zdi" - viz Vasari 1.1.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Viz též níže - webinář Revit práce s terénem

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Novinky od PlexScape
- S chytrým popiskem víme jak
- Úhlová zeď jednoduše
- Jdeme s dobou (webináře)

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Železo nad zlato (jak vybírat stanici pro CAD/BIM)
- Prohlížeč podle mého gusta (nastavení Revit browseru)
- Homestyler - projektování pro laiky

Jak vypnout orámování obtisků v Revitu 2011? Poradí Tip 7759.
Jak vytvořit otvor pro jeden objekt dveří v souběžných stěnách? Viz Tip 7785.

GIS, mapování, FM

VGI Import pro AutoCAD
SK Významnou novinkou z produkce CAD Studia určenou hlavně pro slovenské projektanty je aplikace VGI Import. Ta načítá .vgi formát slovenského katastru nemovitostí (kataster nehnuteľností Slovenskej republiky) přímo do DWG výkresu v AutoCADu. Pro české projektanty nabízíme podobnou aplikaci VFK Import. Aplikace VGI Import je pro zákazníky CAD Studia ke stažení zdarma na Helpdesk serveru.
Další informace na stránce VGI Import
3D LandXplorer LandXplorer s 3D brýlemi
Modely z aplikace Autodesk LandXplorer pro urbanistické modelování lze snadno prezentovat i ve 3D - pomocí klasických modročervených nebo závěrkových 3D brýlí. Stereoskopické zobrazení ve formě 3D anaglyfů zapnete funkcí Tools > Stereo Mode nebo zkratkou Ctrl+Shift+S. LandXplorer nabízí funkce pro integraci, vizualizaci a analýzu GIS a BIM dat.
Viz LandXplorer Studio

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Akce HP Zbavte se staré - a nové ceny HP Designjet
Populární program pro inovaci ("upgrade") plotrů HP Designjet - "Zbavte se staré" přichází od února s některými upravenými cenami a podmínkami. Odkupní ceny starých plotrů dosahují až 83.000 Kč. Do 30.4.2011 také platí následující zvýhodněné ceny pro nákup nových plotrů:
 • HP Designjet 111 24": -25%
 • HP Designjet 510 24": -37%
 • HP Designjet 510 44": -16%
 • HP Designjet T770 44": -25%
 • HP Designjet T770 HD 44": -16%
 • HP Designjet Z3200/ps 24": -25%
 • HP Designjet Z3200/ps 44": -42%
 • HP Designjet Z5200ps 44": -25%
Čtěte na HP Zbavte se staré a zvýhodněné ceny HP Designjet
Designjet T2300e Přijďte si vyzkoušet nové plotry HP Designjet
Navštivte naši prezentaci nových velkoformátových technologií HP. Vyzkoušejte si nové plotry naživo, i na vašich vlastních přinesených datech. Kromě zajímavých informací si odnesete jako dárek i tričko s límečkem. Akce se koná 24.února 2011 v Democentru HP v Praze:
Viz registrace a další informace.

V těchto dnech bude uvolněn Service Pack 1 pro Windows 7.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

Nové aplikace "X-Tools", "Dopravní značky" a "VGI Import" - viz výše.

TextFreq je nová bezplatná LISP utilita pro frekvenční analýzu výskytu textů ve výkresu - zobrazí počty výskytů a zvýrazní duplicitní texty.
TMaskOn/TMaskOff jsou nástroje pro globální zapnutí nebo vypnutí masky MTextů v DWG výkresu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2011/2010/2009 family certified hardware XML database update
 • GGmenu v1.99+ribbon - stavařská nadstavba AutoCADu, freeware J.Remeš
 • nVidia Performance Driver pro AutoCAD 2011, 2010, 2009
 • nVidia MAXtreme 13 driver pro 3ds max 2011, 2010, 2009
 • HP Instant Printing Utility 3.5.2 (IPU) pro HP Designjet

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - Revit a další
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Autodesk Revit - Práce s terénem (Pá 18.2.) který představí způsoby vytváření terénu, úpravy terénu a práce se souřadnicovým systémem v Revitu.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.000 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 117 tematických kategorií.

5.405 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Znovuzobrazení vypnutého ribbonu AutoCADu. Jak změnit výšku pro výpočet plochy místností? Jak doinstalovat funkce Vaultu do další CAD aplikace? Předefinování klávesových zkratek při síťové instalaci Revitu. Různé způsoby zadávání speciálních znaků v textech Inventoru. Chyba: Error 23:10 nebo 01.1:10 při zapnutí Designjet T7100. Nefungují mi klávesové kombinace Alt+nnn v AutoCADu. Do Vaultu mi nejde zařadit soubor větší než cca 30MB. Vypnutí hladin v importovaném DWG výkresu. Vault 2011 a SQL Server 2008 SP2 a R2. Jak zrychlit práci s mračny bodů v AutoCADu? Globální vypnutí/zapnutí masky MTextů. Jak změnit styl odrážek v MTextu? Pomalé okno vlastnosti při výběru kóty. Jak vytvořit 3D PDF z Revitu? Přesný export DWG výkresu z AutoCADu do souboru .EPS. Zobrazení tloušťky čar ve výkresu Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 31.072, počet příspěvků již 75.158). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- vzpomínáme na spolupráci na atlasu hvězd v AutoCADu
- evoluce pevných disků (cesta k dnešním USB a SSD)
- optické iluze aneb nevěřte všemu co vidíte (video)
- nesuďte unáhleně... (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel./fax: +420 841 111 124 - v Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 9 - Poděbradská 88/55
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Banská Bystrica - Rudlovská cesta 53