CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - leden '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0111.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Ekonomické výsledky CAD Studio 2010
Společnost CAD Studio dosáhla za rok 2010 obratu přes 236 mil. Kč, z toho 38,5 mil. Kč ve službách. To představuje nárůst cca 10% oproti výsledku roku 2009 (před sloučením 1.11.2010 jsou započítány CAD obraty firem Xanadu a Dagis).
SK CAD Studio Slovensko
Rad našich slovenských zákazníkov už dnes využíva služieb firmy CAD Studio. Nielen pre týchto zákazníkov máme dobrú správu - pripravujeme nové slovenské zastúpenie firmy CAD Studio, budeme vám bližšie.
Statistika CADforum.cz
Na přelomu roku 2011 se statistiky webu CADforum.cz přehouply hned přes několik "kulatých" a "polokulatých" milníků:
  • 30.000 registrovaných uživatelů z Česka a Slovenska (a 160.000 dalších registrovaných ze zahraničí)
  • 6.900 bloků v sekci CAD bloky
  • 74.000 diskusních příspěvků
  • 100 milionů zobrazených stránek za rok 2010
  • 3.000GB (3TB) přenesených dat za rok 2010
Děkujeme za vaši podporu.

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Ochraňte vaši investici a ušetřete 30%
-30% Poslední den - do 15. ledna 2011 můžete využít 30% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk na verze 2011 a především na převod vašich aplikací na vyšší, profesní verze (crossupgrade). Podmínkou je nákup upgrade spolu se Subscription (opravňující mj. k bezplatnému přechodu na verze 2012), při upgrade bez subscription činí sleva 20%. Zvýhodnění nabízíme i zákazníkům využívajícím subscription.
Tato nabídka platí pro přechod ze všech starších upgradovatelných verzí AutoCADu na vyšší nebo vyšší profesní verze AutoCADu, na Revit, Inventor, Vault nebo 3ds Max.
Podrobnosti na Ušetřete 30%
LT-300 Euro Naposledy se rozdává 300 Euro za AutoCAD LT 2011
Jen do 15.ledna platí akce 300 Euro "na ruku". Při koupi AutoCADu LT 2011 u firmy CAD Studio nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro.
Akce "Mail-in Rebate" je platná při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT 2011. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
Končící aplikace Autodesk řady 2008
Již 15.3.2011 končí možnost upgrade pro všechny softwarové produkty firmy Autodesk řady 2008 (více než 23 aplikací). Pokud dosud nevyužíváte průběžných aktualizací (Subscription), nepropásněte prosím tento důležitý termín.
Viz Končící verze 2008

Kontaktujte CAD Studio pro nabídku zvýhodněných víceletých kontraktů Autodesk subscription.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Když na GIS datech záleží hodně
- 3D nástroje Autodesk pro zlepšení prostředí měst
- Inventor Publisher pomůže poskládat i Bradavický hrad

Jak nastavit uživatelský rozměr papíru pro export PDF z AutoCADu? Přečtěte si Tip 7717.
Jak rychle zavřít všechny otevřené výkresy bez uložení? Poradí Tip 7722.
Jak změnit cestu k DWG bloku odkazovanému z palety? Čtěte Tip 7688.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Beta testy Inventor 2012
Chcete se zúčastnit beta testování nového Inventoru 2012? Zaregistrujte se na beta.autodesk.com.
Pokud si chcete naopak vyzkoušet stávající českou verzi Inventoru 2011, napište nám o bezplatnou Trial verzi.
Mechanical Úprava knihovny ocelových profilů v AutoCAD Mechanical
Jednou z mocných funkcí v AutoCADu Mechanical je parametrická knihovna normálií. Tuto knihovnu si můžete snadno doplnit nebo upravit podle vašich potřeb. Správce obsahu umožňuje např. doplnit rozměrové řady nebo načíst parametry z Excelu, nebo určit rozměry vzorcem závislým na hodnotách jiných rozměrů.
Viz Tip na doplnění knihovny Mechanical
Pokročilé vyhledávání ve Vaultu
Zajímavá doplňková aplikace usnadňující pokročilé vyhledávání ve Vaultu 2011 nabízí kombinace vyhledávacích podmínek typu "musí-", "nesmí-" nebo "může obsahovat". Aplikaci si můžete stáhnout z webu Just Ones and Zeroes.

Hotfix DL15973874 pro Inventor 2011 řeší problém ztráty vazeb při editaci iSoučásti.

Nové video ilustrující použití parametrického návrhu a optimalizace svarku v Inventoru najdete v sekci CAD videoCADstudio YouTube.

Jak z Inventoru publikovat 3D model do formátu DWF? Poradí Tip 7703.
Jak změnit pořadí výzev v rohovém razítku Inventoru? Použijte postup dle Tipu 7724.
Chcete v Inventoru vytvořit externí závit? Čtěte Tip 7687.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Naučte váš Revit nové triky - za 1Kč
Nadstavbové moduly Tools4Revit rozšiřují BIM aplikaci Autodesk Revit o nové funkce pro tvorbu konstrukcí, legend, výkazů, detailů a tabulek. Ty zefektivňují tvorbu projektu i projektové dokumentace.
Do 31.1.2011 platí mimořádná nabídka na balíček těchto aplikací "BID&M Pack" za pouhou 1 Kč (standardní cena je 20.000,-Kč). Podmínkou je pořízení služby Subscription (2.990,-Kč) na nové verze a funkce tohoto balíčku po dobu 1 roku. Akce platí pro všechny nové i stávající uživatelé Revit Architecture, Revit MEP a Revit Structure, jak v aktuální verzi 2011, tak ve zvýhodněné verzi "BIM Startup Pack".
Viz Nové funkce pro Revit za 1Kč
BIM Startup Pack pro začínající projektanty
Revit Jen do 15.1. můžete zakoupit "BIM Start up pack" - zvýhodněný balíček projekčního CAD/BIM software a služeb určený především pro začínající projektanty z řad absolventů, mladých architektů a stávajících uživatelů AutoCADu LT i dalších 2D CADů. Nabídkapředstavuje snadný a cenově dostupný vstup do světa moderních BIM technologií, nástrojů pro tvorbu inteligentních a ekologicky čistých projektů.
Za cenu pouhých 69.900,-Kč (bez DPH) získáte plnohodnotnou CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Architecture 2010 CZ, s veškerou funkčností.
Viz podrobnosti BIM Startup Pack

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Povrch z bodů na vedení (postup)
- Jak vyzrát nad triangulací (tipy)
- Vzpomínáte na SimCity? (Galileo)

Navisworks vám nezobrazuje vlastnosti speciálních objektů v DWG? Poradí Tip 7697.
Jak v Revitu oříznout konstrukční trám? Různé metody popisuje Tip 7725.
Jak nastavit délky AVI souboru procházky z Revitu? Čtěte Tip 7702.

GIS, mapování, FM

ETRS89 se zpřesněným rámcem ETRF2000 a S-JTSK
Od 2.1.2011 došlo v ČR ke zpřesnění souřadnicového systému ETRS89 (nový rámec ETRF2000) a převodních postupů mezi ETRS89 a S-JTSK pro zeměměřičské účely. Tato změna neovlivní funkce transformace souřadnicových systémů vestavěné v aplikacích AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Autodesk MapGuide nebo Topobase.
Implementace transformace souřadnic systému S-JTSK (do jiných souřad.systémů) v GIS aplikacích firmy Autodesk využívá sedmiprvkovou transformaci, která dosahuje přesnosti cca do 40 centimetrů. Takže změna rámce ETRF2000 (zpřesnění o řád cm) nemá zásadní vliv. Programy Autodesku nejsou primárně určeny pro geodetické výpočty. Pro účel, kterému slouží, by přesný přepočet s vyrovnáním na síť bodů byl velmi problematický z hlediska výkonu aplikace – souřadnicové systémy se transformují online i ve webových řešeních MapGuide a Topobase Web.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Akční nabídka - HP Designjet levněji
Do 31.1.2011 platí promo akce na velkformátové tiskárny (plotry) HP Designjet. Využijte cenového zvýhodnění - slev ve výši v rozsahu -10% (T770) až -33% (T620) a pořiďte si nový, výkonný plotr HP s nižšími náklady na tisk. Nabídka platí na modely Designjet 111, 510, T620, T770, Z3200, Z5200ps.
Čtěte na Akční nabídky HP Designjet
Designjet T7100 Tisková řešení s HP Designjet T7100
Přehled tiskových řešení pro tisk, reprografii, skenování a skládání výkresů postavených na modelu HP Designjet T7100 ukazuje virtuální výstavka "Virtual Showroom". Můžete zde shlédnout videa, která představí softwarové aplikace a doplňkové příslušenství k plotru, včetně automatické skládačky výkresů Compact Bay.
Viz T7100 Showroom
Konica/Minolta KIP Color 80
KIP 80 Pokud vám nestačí rychlost klasických velkoformátů HP Designjet, na trhu je zajímavá novinka - produkční zařízení KIP 80. Nabízí rychlost barevného LED tisku neuvěřitelných 210m/hod a náklady na tisk pod 10 Kč za formát A0. Šíře média/role je 914mm, rozlišení tisku 600x600dpi, výkresy je možno i skládat. Plakáty a výkresy lze tisknout ze všech běžných aplikací, nebo i přímo ze souborů formátu DWF, DWFx, PDF, HPGL/2 a rastrových souborů.
Informujte se u firmy CAD Studio.

Blíží se termín konce podpory Microsoft SQL Serveru 2005 (viz lifecycle) - aktualizujte prosím vaše serverové aplikace.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

CADstudio Hrabí pro Revit
Revit-Hrabí je nová add-in aplikace CAD Studia pro vytváření popisek materiálové struktury podlah a střech, tzv. "hrábě" nebo "hrabí". Aplikace vytvoří popisek ukázané podlahy nebo střechy, včetně popisu tlouštěk jednotlivých vrstev. Je určena pro Revit Architecture 2011 32/64-bit, pro projekty založené na šabloně CAD Studio (Xanadu).
Viz Revit-Hrabí

Aplikace BLegend (legenda bloků) nyní volitelně vytváří legendu/výkaz jen pro vybrané bloky.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Inventor 2011 + 2010 + 2009 + 2008 + R11 hardware library
  • Subassembly Composer for AutoCAD Civil 3D 2011 TP (Autodesk Labs)
  • Project Galileo - digital cities planning
  • Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Čtěte na Nestihli jste webináře CAD Studia?

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 6.930 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.361 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak přesunout kartu v pásu karet Revitu? Driver HP Designjet 750C (a starší) do Windows Vista a Win7 64-bit. Kouzelné číslo pro Revit. Dávkový export rozvinů z Inventoru do DXF/DWG. Vyvolání externího příkazu Revitu klávesovou zkratkou. Jak vypnout nebo změnit ohraničení detailu Inventoru? Jak převést DWG výkres z palců na milimetry? Načtení projektů Eplan do AutoCAD ecscad. SKP soubory SketchUp 8 a Revit 2011. Publikované DWF soubory se zakázaným tiskem. Co jsou soubory IPB a IPM?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 30.280, počet příspěvků již 74.360). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- umí váš mobil vyřešit vyfocené Sudoku?
- ještě na vánoční notu - vánoce "moderně" (video)
- neobvyklá místa na Zemi, Google Zemi (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel. 841 111 124
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 9 - Poděbradská 88/55
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3