CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

CAD Studio - nabídka pro školy a studenty

Bezplatná nabídka CAD/CAM, BIM a GIS software pro školy a studenty, studentské verze zdarma - free download
Hledáte studentský AutoCAD, Inventor, Revit či 3dsMax? Či aplikaci CAD Studia?
Studentské a od 10/2014 i školní licence Autodesk software jsou ZDARMA

EDU licence Autodesk od CAD Studia


Studentské a školní licence zdarma

Bezplatné licence softwaru firem Autodesk a CAD Studio (viz níže). Pro studenty (popř. "hostující studenty") vysokých a středních škol, pro vyučující i pro učebny těchto škol jsou k dispozici ZDARMA (prodloužitelná licence, vždy na 1 rok) studentské a výukové licence sad a samostatných aplikací Autodesk (CZ=včetně lokalizace):

AutoCAD (CZ), Inventor Professional (CZ), Revit (CZ), Fusion 360, Robot Structural Analysis, AutoCAD Architecture (CZ), Civil 3D (CZ), AutoCAD Map 3D (CZ), AutoCAD MEP, AutoCAD Mechanical (CZ), Autodesk Insight (Green Building Studio, Ecotect), AutoCAD Electrical, AutoCAD Plant 3D, AutoCAD for Mac, AutoCAD Raster Design, Navisworks Manage/Simulate, InfraWorks, ReCap Pro, Inventor CAM, Autodesk Alias, Moldflow, Netfabb, Advance Steel (CZ), Autodesk CFD, Nastran, Fabrication, EAGLE, Autodesk SketchBook, Autodesk 3ds Max, Arnold, BIM 360, Maya, Character Generator, Dynamo Studio, FormIt Pro, Vault Professional, Vehicle Tracking, VRED Professional.

(vždy max. 1 licence na studenta; všechny "AutoCAD" aplikace kromě Raster Design obsahují i plné funkce AutoCADu; pro školy je počet licencí neomezený)

Viz též oznámení (studenti) a oznámení (školy). Postup pro získání bezplatné verze a informace o dalších výhodách:

 • Na stránce students.autodesk.com (Autodesk Education Community; resp. Academic Resource Center, ARC) použijte funkci "New member registration" a vyplňte registrační formulář. Jako e-mailovou adresu použijte pokud možno adresu na váš školní e-mail (doménu školy).
 • Autodesk si může vyžádat ověření výukového statusu prostřednictvím služby SheerID - jakýkoliv oficiální dokument se jménem studenta nebo učitele, školy a data platnosti.
 • Odkaz s pokyny ke stažení a aktivaci vaší bezplatné studentské licence obdržíte na zadaný e-mail do 2 dnů po registraci. Osobní sériové číslo pro instalaci a aktivaci licence získáte na stránce Download tlačítkem "Get Serial". Tamtéž najdete i produktový klíč/kód (Product Key). Viz též tip 8062 a tip 9709.
 • Školy si mohou licence vyžádat prostřednictvím Akademického centra ARC - autodesk.com/academic (v násobcích 250 licencí)
Školy
EDU licence jsou určeny pro výukové a školící účely a může je bezplatně získat pouze vzdělávací instituce
 • Pro střední a vysoké školy, výukové organizace nabízíme bezplatné "EDU" síťové licence CAD a GIS produktů Autodesk, vizualizačních nástrojů Autodesk Multimedia - "Education Suite". Plná produktová řada Autodesk pro stavebnictví a architekturu, strojírenství a GIS.
 • Nabízíme také bezplatné nebo zvýhodněné školní verze nejrozšířenějších profesních CAD nadstaveb a aplikací - V-Ray, Enscape, Lumion....
 • Školní a studentské licence našich vlastních aplikací - Revit Tools, Inventor Tools, Civil Tools, DWGtext, JobTime, VRMLout... - viz níže
Studenti
EMR licence (ukončeno, nyní zdarma!) jsou určeny pro studenty a pracovníky škol pro účely studia, nikoliv pro profesionální, komerční nebo výdělečné použití
 • Studentské (EMR) zvýhodněné (popř. bezplatné) verze CAD, GIS a vizualizačních produktů Autodesk. Plná produktová řada Autodesk pro stavebnictví a architekturu, strojírenství a GIS.
 • Studentskou licenci nebo licence si pořizuje přímo fyzická osoba, nikoliv vzdělávací instituce
 • Studentské EMR licence Autodesku mají omezenou platnost - typicky 12 (dříve 36) měsíců - bezplatný download a jimi vytvořené datové soubory i výkresy obsahují informaci o vytvoření v EMR verzi.

Podrobnosti kvalifikačních předpokladů pro vzdělávací instituce s nárokem na bezplatné výukové licence shrnuje dokument Autodesk Education Licenses (PDF) a změna délky licence.

Cloud služby

Součástí vzdělávacích licencí je i přístup na vybrané cloud služby Autodesk 360 pro studenty a vyučující. Uživatelé EDU licencí mohou využívat:

 • Cloud Rendering
 • Insight (GreenBuilding Studio, Energy Analysis)
 • Cloud Storage
 • Fusion 360
 • ReCap Pro
 • Stress Analysis
 • Moldflow 360
 • Glue 360
 • Field 360
 • Fusion Lifecycle

Shrnutí

Nabídka aktuálních verzí vzdělávacích licencí Autodesk:

Pro kohoCenaTypMožnostiKde získat
StudentiZdarmaJednotlivé produkty40+ produktůstudents.autodesk.com
ZdarmaCloudRůznéstudents.autodesk.com
VyučujícíZdarmaJednotlivé produkty40+ produktůstudents.autodesk.com
ZdarmaCloudRůznéstudents.autodesk.com
Školy, vzdělávací instituceZdarmaJednotlivé produkty40+ produktůautodesk.com/academic
ZdarmaCloudRůznéautodesk.com/academicSponzoring výukových aplikací CAD Studia

Od prosince 2019 nabízí firma CAD Studio bezplatné studentské a výukové (školní) licence také u naprosté většiny vlastních aplikací - u samostatných aplikací i u doplňkových nadstaveb produktů Autodesku. Stejně jako u produktů Autodesku lze tyto licence využívat pouze pro účely výuky, nikoliv pro komerční projekty. Tyto výukové licence zdarma si můžete vyžádat formou sponzoringu CAD Studia v následujícím formuláři.


ŽÁDOST O SPONZORING VÝUKOVÉ LICENCE
 
 Mám zájem o poskytnutí bezplatné licence produktu CAD Studia
Aplikace:
počet licencí: * (1=student, multilicence jen pro školu)

Název školy: *
Adresa školy:
Vaše jméno: *
E-mail: * (doména školy)
Poznámka:
Potvrzuji, že licence bude využívána pouze pro studijní a výukové účely a
souhlasím se zpracováním informací firmou CAD Studio (viz soukromí)


Připomínáme, že desítky dalších CAD aplikací a knihoven CAD Studia jsou k dispozici jako freeware.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí