CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

3DPartFinder 3DPartFinder - tvarová podobnost 3D dílů

Vyhledávání 3D modelů součástí podle tvarové podobnosti pro Inventor a Vault


Co je 3DPartFinder?

3DPartFinder je řešení pro sémantické vyhledávání těles podle jejich tvaru - můžete tak snadno najít geometricky podobné díly nebo duplikáty. 3DPartfinder vyhledává tělesa na základě tvarové podobnosti a následně je třídí a zobrazuje pro jejich následnou analýzu uživatelem.

K dispozici je několik uživatelských scénářů – po otevření vybraného dílu v Inventoru lze spustit 3DPartFinder a nechat jej vyhledat stejný či tvarově podobný díl, nebo lze zjednodušeně vymodelovat požadovaný 3D model a opět nechat 3DPartFinder k tomuto dílu vyhledat díly podobné (tvarově, nikoliv alfanumericky podobné).

3DPartFinder je k dispozici pro Autodesk Inventor verzí 2013 až 2017 a je rovněž dostupný ve verzi přistupující k databázi PDM aplikace Autodesk Vault - v tomto případě automaticky analyzuje veškerá 3D CAD data firmy vč. jejich verzí.

Výsledkem vyhledávání dle zadaných kritérií je v sestavě Inventoru zobrazený originální díl (modře), barevně jsou rozlišeny 100% tvarové duplicity (oranžová), jinou barvou zrcadlené díly (zelená) a dále díly tvarově podobné (šedá) seřazené podle míry podobnosti.


3DPartFinder

Jak 3DPartFinder funguje - indexační server

Řešení se skládá z tzv. Indexačního serveru a klientů. Indexační server je k dispozici ve 2 verzích – AllUsers pro práci s daty ve klasických adresářích a ve verzi pro Autodesk Vault. Indexační server nejdříve prohledá veškerá 3D data a opatří je jedinečnými signaturami, které se v dalším kroku analyzují a výsledky se následně zapíší do SQL databáze (použita verze SQL Express) pro rychlé vyhledávání a další analýzu dat.

Následně jej již 3DPartFinder schopen zpracovávat dotazy a vyhledávat duplicity a tvarově podobné díly (smart search).

3DPartFinder - indexace

Nemodelujte zbytečně již jednou vymodelované díly.


Klientský přístup k vyhledání 3D podobností

Uživatelé vyhledávají data pomocí svých klientských aplikací - k dispozici je klient pro Autodesk Inventor s podporou vyhledávání i v datech uložených v Autodesk Vaultu, resp. obecný klient bez vazby na CAD řešení. Celý postup vyhledání dílu je možné shlédnout zde:Pokročilé analýzy

Pro pokročilé analýzy a vyhodnocování je k dispozici pokročilý analytický nástroj 3DPartFinder Analytics, který umožňuje detailně analyzovat celé úložiště dat a globálně v něm vyhledávat duplicity či semiduplicity a tím umožňuje snížit množství používaných dílů, přispět ke standardizaci dílů odhalením jejich duplicit a vytvoření knihoven dílů.

3DPartFinder Analytics obsahuje diagnostický DashBoard s celou řadou statistik včetně počtu duplikátů a semiduplikátů a umožňuje systematicky pracovat na redukci počtu duplicit v datech, měřit pokrok a stanovovat si vlastní klíčové ukazatele. Opět je k dispozici ve variantě pro obecnou adresářovou strukturu či s napojením na Autodesk Vault.


3DPartFinder - "vygooglujte" si tvarově podobné 3D součásti


Další informace

    Certified
  • Informujte se na ceny a možnosti konfigurace 3DPartFinder ve vaší firmě
  • 3DPartFinder je aplikace určená pro Windows, podporuje Autodesk produkty verzí 2013, 2014, 2015, 2016, 2017Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o 3DPartFinder
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí